Προς το περιεχόμενο

Επειδη ερχονται ΠΟΛΥ δυσκολοι καιροι..


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Aσκηση, καλη διατροφη, αποχη απο αλκοολ, τσιγαρα και στρες και θα ειμαστε παραγωγικοι μεχρι τα 85 μας.

Για μια καλυτερη Ελλαδα.

Για τα παιδια μας.

 

 

 

 

 

 

;D ;D ;D ;D

 

Γιατρέ μου το σεξ θα επιτρέπεται;  ;D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 970
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Εδω θα διαφωνησω,εχω πολους συνεργατες ,οχι των 700 αλλα των 7000 ευρω,που δουλευουν ακριβως 8ωρο,απλα δουλευουν σε σοβαρες εταιριες..  

 

Οποτε επανερχομαστε παλι στο περι σοβαρων εταιρειων και στον ΑΣΟΒΑΡΟ Ελληνα εργοδοτη

 

τελικά δεν ήξερα σχεδόν τίποτα σύμφωνα με την δική σου γνώμη που προφανώς έχεις άποψη για όλα τα ελληνικά και Αγγλικά πανεπιστήμια!!!!  ;) Αφού λοιπόν επιβεβαίωσες τις ανασφάλειές σου μπορείς όμορφα να ζεις στον ευτυχισμένο κόσμο σου φίλε μου....

 

Σου ανέφερα συγκεκριμένα παραδείγματα εκ των οποίων απέκρουσες το εξής κανένα.... Κατα τα άλλα δεν ήξερα τίποτα.... ;) ;) ;)

 

Φιλε, μια χαρα σε απεκρουσε ο οντις (και πολυ σωστα τα ειπε καθοτι αναγνωρισε και τα ΚΑΚΑ των Αγγλικων πανεπιστημιων, οπως και ο audiokostas) και οχι μονο αυτος, αλλα εχεις βαλει το κεφαλακι στην αμμο. Οταν σε μια συζητηση περι ποιοτητας σπουδων ακουγεται η λεξη "ανασφαλεια" παει να πει οτι καποιος το χασε το παιχνιδι και το κανε Cosmopolitan.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη Β. Αμερικη τι λεφτα παιζουν ομως;

 

πριν απο μια εβδομαδα ενας συνεργατης μου εφυγε απο μια πολυεθνικη που δουλευει στην ΕΛΛΑΔΑ & πηγε στην ΙΔΙΑ πολυεθνικη στις ΗΠΑ για να κανει την ΙΔΙΑ δουλεια,φυσικα θα παιρνει τα ΤΡΙΠΛΑΣΙΑ χρηματα (και θα εχει το μισο κοστος ζωης απο οτι στην Ελλαδα)

 

φυσικα εκει δεν εχουν ΙΚΑ,συκα και αλλες τετοιες λαλακιες,στη συνταξη βγαινεις οποτε θες ΕΣΥ και οπως θες εσυ (εχοντας κανει τα κουμαντα σου),οχι οπως εδω που πληρωνεις μια ζωη και παιρνεις ψιχουλα....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την άλλη, εγώ από τώρα τραγουδάω το σύνθημα

 

"Δεν θα πάρεις σύνταξη ποτέεεε

Μισθωτέεεεε, μισθωτέεεεε"

 

Το παίρνω απόφαση. Δουλεύω άλλη μια δεκαπενταετία (max) και μετά, αν είμαι ακόμα καλά, με καβαλάει η φοράδα μου και παίρνουμε τα βουνά.

 

Or so I wish  ;D

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την άλλη υπάρχει εγώ από τώρα τραγουδάω το σύνθημα

 

"Δεν θα πάρεις σύνταξη ποτέεεε

Μισθωτέεεεε, μισθωτέεεεε"

 

Το παίρνω απόφαση. Δουλεύω άλλη μια δεκαπενταετία (max) και μετά, αν είμαι ακόμα καλά, με καβαλάει η φοράδα μου και παίρνουμε τα βουνά.

 

Or so I wish  ;D

 

καλα για εμας αυτη ειναι η μονη λυση,συνταξη θα παρεις αλλα με 700 ευρω το μηνα πως θα τη βγαλεις?

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Από την άλλη, εγώ από τώρα τραγουδάω το σύνθημα

 

"Δεν θα πάρεις σύνταξη ποτέεεε

Μισθωτέεεεε, μισθωτέεεεε"

Κώστα σε διασκευάζω...

"Δεν θα πάρεις σύνταξη ποτέεεε

Μισθωτέεεεε, μισθωτέεεεε

Ούτε και εσύ απ΄ τον ΟΑΕΕΕΕ, ΟΑΕΕΕΕΕ"

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πριν απο μια εβδομαδα ενας συνεργατης μου εφυγε απο μια πολυεθνικη που δουλευει στην ΕΛΛΑΔΑ & πηγε στην ΙΔΙΑ πολυεθνικη στις ΗΠΑ για να κανει την ΙΔΙΑ δουλεια,φυσικα θα παιρνει τα ΤΡΙΠΛΑΣΙΑ χρηματα (και θα εχει το μισο κοστος ζωης απο οτι στην Ελλαδα)

 

φυσικα εκει δεν εχουν ΙΚΑ,συκα και αλλες τετοιες λαλακιες,στη συνταξη βγαινεις οποτε θες ΕΣΥ και οπως θες εσυ (εχοντας κανει τα κουμαντα σου),οχι οπως εδω που πληρωνεις μια ζωη και παιρνεις ψιχουλα....

 

Συμφωνω, αλλα για να κανω το δικηγορο του διαβολου, ΗΠΑ αν μεινεις ανεργος πανε ολα, ασφαλιση, 401Κ τα παντα. ΗΠΑ η απολυση γινεται με συνοπτικες διαδικασιες (at will employment). Απο την αλλη, αμα τα φερνεις δε σε κουναει τιποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αχ βρε Νίκο, τι γράφεις τώρα? Παίζεις με τον πόνο μας... Άσε που είναι και η ρημάδα η Corona πιο κοντά.... ;) ;) ;)

 

ενταξει δεν ειναι και παραδεισος βεβαια,πεφτει...ΣΩΒΕ τρελλο στις ΗΠΑ

 

Απο την αλλη, αμα τα φερνεις δε σε κουναει τιποτα

 

Μα αμα δεν τα φερνεις...ΓΙΑΤΙ να σε κρατησουν?(αυτο πραγματικα ΠΟΤΕ μου δεν μπορεσα να το καταλαβω...φταιει ισως το οτι και οι δυο γονεις μου δεν δουλευαν στο δημοσιο,ο πατερας μου πηρε συνταξη στα...72 και η μανα μου στα 67)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα για εμας αυτη ειναι η μονη λυση,συνταξη θα παρεις αλλα με 700 ευρω το μηνα πως θα τη βγαλεις?

Στα 67, ούτε για τα χαπάκια της πίεσης δεν φτάνουν.

Πιο πολλά θα βγάζω από τις ντομάτες απ το μποστάνι και τα αυγά απ τις κοτούλες.

 

Θα φύγω ρεεεεεε

Κι όμως είμαι ακόμα εδώ

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου