Προς το περιεχόμενο

Jazzjoker - Νέο κομμάτι


Jazzjoker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φ α ν τ α σ τ ι κ ο  :o

Ποιος τραγουδαει?

Δικη σου συνθεση?!!! φιλε ειχες εμπνευση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Delta ευχαριστώ. Ναι είναι δική μου σύνθεση και τραγουδάω εγώ αν και φανταζόμουν άλλου είδους φωνή εκεί.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο τραγούδι!

 

θα είμαι σκληρός:  8) η φωνή σου πολύ ωραία {αν κ κακογραμμένη, τίγκα στο βάθος..} με συνεπαίρνει.. Αλλά οταν ξαφνικά σταματάει και αρχίζεις τα σόλα χαλιέμαι...  :'(

 

θα πρωτιμούσα να έχεις πολύ λιγότερα "σολιστικά γεμίσματα" και πιο έντονη παρουσία - άισθηση ρυθμού.. ίσως ένα μπάσο ή ντραμς{μάλλον κάτι απαλό, με σκούπες..}. Ή ακόμα καλύτερα να έβρισκες κάποιον να στο μεταφέρει σε πιάνο;  ;)

φβ/snoozeloop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Delta ευχαριστώ. Ναι είναι δική μου σύνθεση και τραγουδάω εγώ αν και φανταζόμουν άλλου είδους φωνή εκεί.

Πολυ καλη χροια εχει η φωνη σου. Αντρικη με ωραιο μεταλλο και ταυτοτητα.

Θελει λιγο δουλεια μεν για να παταει καλα στις νοτες, αλλα αυτο φτιαχνεται.

Η χροια δεν.

Οτι σου δωκει ο θεος απο χροια.

Δεν μπορεις να πας και να ψωνισεις καλυτερη οπως με τα οργανα.

Γιαυτο προτεινω να αρχισεις να φανταζεσαι τα τραγουδια σου με τη δικη σου φωνη και δουλευτη καλα.

Θα παρεις και ολο το χαρτι τραγουδωντας ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο τραγούδι!

 

θα είμαι σκληρός:  8) η φωνή σου πολύ ωραία {αν κ κακογραμμένη, τίγκα στο βάθος..} με συνεπαίρνει.. Αλλά οταν ξαφνικά σταματάει και αρχίζεις τα σόλα χαλιέμαι...  :'(

 

θα πρωτιμούσα να έχεις πολύ λιγότερα "σολιστικά γεμίσματα" και πιο έντονη παρουσία - άισθηση ρυθμού.. ίσως ένα μπάσο ή ντραμς{μάλλον κάτι απαλό, με σκούπες..}. Ή ακόμα καλύτερα να έβρισκες κάποιον να στο μεταφέρει σε πιάνο;  ;)

 

Μίλτο, στα περισσότερα συμφωνώ. Vst και μίντια δεν ήθελα να βάλω. Ιδανικά, θα το ήθελα το κομμάτι με κοντραμπάσο και ντραμς με σκούπες, όπως είπες, καθώς και σαξόφωνο για τα γεμίσματα-σόλο.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπραβο αγαπητε, κι εμενα μου αρεσε παρα πολυ μπορω να πω. Συμφωνω στην ιδεα για κοντραμπασο και σκουπακια, αλλα πιστευω οτι με σαξ θα εχανε πολυ απο την ατμοσφαιρα που δημιουργησες. Η φωνη τονικα εχει τα στοναρισματακια της, αλλα οπως ειπε κι ο delta, εφοσον εχεις τη χροια τα αλλα τα βρισκεις! Οι φρασεις στην κιθαρα εμενα μου αρεσαν πολυ και το γενικοτερο υφος μου εβγαλε κατι απο soundgarden ή τις σολο δουλειες του Kornell. Ωραιος  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ντέμο, αρκετά καλό... Το πρόβλημα είναι οτι συνήθως σε αυτές τις λιτές ενορχηστρώσεις, ο συνθέτης το "ακούει" όπως το έχει στο μυαλό του (με τα τύμπανα του, τα πιάνα του, τα δεύτερα φωνητικά του) και όλοι οι υπόλοιποι, όπως ακριβώς είναι :)

He,that he knows the much and his mind downloads..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου