Προς το περιεχόμενο

Ακόμα μια μνεία στους Γερμαναράδες συντρόφους...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε σεις.

 

Ρε για όνομα.

 

Σκάλιζα και το musicstore.de και το thomann καιρό πριν πέσω πάνω στο noiz,αλλά τώρα πια συνειδητοποιώ πόσο μεγάλα κορόιδα πιανόμαστε.

 

Έχω πάθει πλάκα από τις διαφορές στις τιμές.Τί διάολο,δεν μιλάμε για online shop του Αζερμπαϊτζάν,για τη Γερμανία μιλάμε...

 

Μήπως τα εν λόγω site είναι φιλανθρωπικού χαρακτήρα; :lol:

 

Πέρα απ'την πλάκα ευλογώ τον Θεό που δεν έχω κάνει καμιά σοβαρή αγορά πρόσφατα απ'τα μέρη μας.Είχατε απόλυτο δίκιο όλοι όσοι σε άλλα thread πίνατε νερό στο όνομα των Γερμανών...

 

Ένας κολλητός πήρε πριν δυο μήνες την GNX-1 της Diditech 300 ευρά,ας μην του πω πόσο κάνει έξω...[/url]

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε και γω εχω παρει γραμμη τι γινεται στην ελλαδα και δοξα το θεο δεν συμφερει να αγορασεις τιποτα απο εδω.Ειναι ολοι τους κλεφτες.

Musicstore.de forever.

Εχω παρει κιθαρα,κονσολα,μονιτορς κτλπ.

Στις τιμες ειναι τρελλες οι διαφορες.

Και μολις κοιταξα ποσο εχει η GNX-1 στο musicstore.de

199 Euro.

XAXAXA ας γελασω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι απλό νομίζω. Επικρατεί η λογική του μεσάζοντα.

 

Δεν πειράζει. Είναι άξιοι της μοίρας τους. Οπως όλα τα μαγαζιά, θα κλείνουν ο ένας μετά τον άλλον αλλα κάποιοι μεγάλοι βασίζονται επειδή προμηθεύουν τα προιόντα τους με μεγάλες παραγγελίες που συνοδεύονται με μίζες. Οι μικροέμποροι την πατάνε.

 

Κάποια στιγμή δεν θα αντέξουν και πιστεύω οτι όλα θα πέσουν. Είναι οι τελευταίες αρπαχτές. Υπομονή σύντροφοι :lol:

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα θα πέσουν σε λίγο καιρό,αφού πλέον και οι πιστιρικάδες με το ίντερνετ μαθαίνουν τα πάντα.

Οι άμοιροι είναι οι γονείς που θέλουν να πάνε τα μικρά παιδιά τους πχ στον Νακα και ταυτόχρονα παίρνουν απο εκει τα όργανα σε τρελες τιμές.Μόνο από αυτούς θα ζούν τα μαγαζιά-αν ζουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

καντε το απλο τεστ

 

πηγαινετε σε ενα μαγαζι και παρουσιαστε τους ενα πακετο μετρητων που πρεπει να εχετε πανω σας πχ 800 Ευρω για να αγορασετε πχ μια κιθαρα αλλα συζητηστε για κιθαρα υψους 1200 ευρω!!!

 

θα εκπλαγειτε το ποσο ευκολα μπορεικαι να τη παρετε στα λεφτα που εχετε πανω σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..και όσο μικρότερο το μαγαζί τόσο το καλύτερο.

Το πακέτο το αφήνεις να πέσει στο τραπέζι τυχαία ή τα βγάζεις και τα μετράς μπροστά σε όλο το λαό;

 

that's the to do it mule!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..και όσο μικρότερο το μαγαζί τόσο το καλύτερο.

Δεν συμφωνώ κώστα,προτιμότερο είναι να πας σε ένα μεσαίου μεγέθους μαγαζί.Το μικρό μαγαζί δεν έχει και πολλά περιθώρια να σου κάνει τιμή,και στο πολύ μεγάλο η θα το παίζουν "αντιπρόσωποι",ή θα λένε βλακείες (Εγώ πχ στον Λιο**ο δεν πατάω από άποψη και δεν θα πατούσα ακόμα κι αν έβαζε τιμές χαμηλότερα και από τον thomann).Επίσης καλό είναι να μη γυρνάτε από μαγαζί σε μαγαζί αν αυτό είναι δυνατόν.Εκεί που ψωνίζετε τακτικά,θα σας προσέξουν παραπάνω πιστεύω.Τουλάχιστον στη Θεσσαλονίκη που δεν είναι τόσο απρόσωπα τα πράγματα αυτό ισχύει,δεν ξέρω αν γίνεται και στην Αθήνα.

Occam's razor makes the cutting clean.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ επιλέγω Ολλανδία επειδή έχει και αυτή 19% ΦΠΑ αλλά και πάλι από ότι μου έχει πει ο Γιώργος που δουλεύει εκεί, για την Ελλάδα οι τιμές είναι περίπου αυτές και όχι ακριβώς αυτές που δείχνει στο Ολλανδικό site.

Κάποια προϊόντα είναι λιγάκι πιο ακριβά (της τάξης των 5¤ περίπου) και κάποια στην τιμή που βλέπεις στο site.

Έχουν (από ότι μου είπε) έναν ειδικό αλγόριθμο στα PC τους που υπολογίζει τις τιμές ακριβώς για την εκάστοτε χώρα.

Αν θες επομένως να μάθεις ακριβώς την τιμή ενός προϊόντος για την Ελλάδα, μόνο με email ή τηλέφωνο γίνεται...

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου