Προς το περιεχόμενο

Επειδη ερχονται ΠΟΛΥ δυσκολοι καιροι..


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

 

Έχετε σκεφτεί ότι αρκετά από τα θετικά στοιχεία του Έλληνα αλλά και η ρίζα των περισσότερων (αν όχι όλων) αρνητικών του στοιχείων είναι αυτό που αποκαλούμε "Ελληνική Οικογένεια";

Πριν εκραγείτε, σκεφτείτε το.

 

Τι να εκραγούμε; Έχεις απόλυτο δίκιο. Από την χαζομάρα που κουβαλάει κανείς στις πολιτικές του πεποιθήσεις -α, εμείς είμαστε πάππου προς πάππο (βάλτε ότι θέλετε)- μέχρι τα ασύλληπτα- α, εμείς τον Γιωργάκη (ή την Σούλα) μας δεν τη έχουμε για τα δόντια αυτουνού (βάλτε ότι ιδιότητα θέλετε), θα πάρει... επιστήμονα...

Καληνύχτα...

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 970
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Στην δική μας γενιά SF αυτό ακριβώς γινότανε. Η σε έστελνε ο πατέρας σου καλοκαίρι ας πούμε στη δουλειά με το ζόρι, ή σε στρίμωχνε στην δική του να μάθεις πως τα λεφτά βγαίνουν απο την δουλειά και όχι απο το ΑΤΜ ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην δική μας γενιά SF αυτό ακριβώς γινότανε. Η σε έστελνε ο πατέρας σου καλοκαίρι ας πούμε στη δουλειά με το ζόρι, ή σε στρίμωχνε στην δική του να μάθεις πως τα λεφτά βγαίνουν απο την δουλειά και όχι απο το ΑΤΜ ;D ;D ;D

 

Ακριβως,εγω παντως...διακοπες εκανα απο τα δυο μου εως τα δεκαπεντε μου,μετα ξαναεκανα στα 35 μου..... ;D ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλη πικρα και αυτη..που ακουστηκε εν ετει 2010 να ειναι κλειστα τα μαγαζια Κυριακη?

 

Δις ιζ χαφ μαι ποιντ! Ακριβώς λοιπόν επειδή τα μαγαζιά είναι και Κυριακή ανοιχτά αυτό εκμεταλλεύονται όλοι οι πιτσιρικάδες για να βγάζουν χαρτζιλίκι και να αποκτούν εργασιακή εμπειρία, η οποία μετράει και στα βιογραφικά τους, αλλά και για να δουν πως ακριβώς πληρώνετε το νοίκι! Και όλα αυτά νόμιμα έτσι με μαθητικές εργασιακές άδειες ασφάλεια κτλ, και δεν λεω για 18αριδες πιτσιρικάδες αλλά για 14-15 χρονών στα ταμία του supermarket!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ακριβως,εγω παντως...διακοπες εκανα απο τα δυο μου εως τα δεκαπεντε μου,μετα ξαναεκανα στα 35 μου..... ;D ;D

Για τόλμα να το κάνεις τώρα... Θα σε καταγγείλουν για κακοποίηση ανηλίκου.  ;D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβως,εγω παντως...διακοπες εκανα απο τα δυο μου εως τα δεκαπεντε μου,μετα ξαναεκανα στα 35 μου..... ;D ;D

Εγώ κάθε χρόνο.Τον Σεπτέμβρη.

Γιατί τους άλλους 3 δούλευα.  ;D

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αλλη πικρα και αυτη..που ακουστηκε εν ετει 2010 να ειναι κλειστα τα μαγαζια Κυριακη? :o (στις περισσοτερες χωρες ακομα και αυτα που κλεινουν καποια μερα κλεινουν καθημερινη..την Κυριακη που εχει ο κοσμος λιγο χρονο να ψωνισει πας και κλεινεις βρε ΖΩΟΝ?)

Ναι, αλλά τον Άνθιμο τον ρώτησες; Για να μην πιάσουμε τους ινστρούχτορες και τα συνδικάτα ...

Τέτοια αρμονική σύμπλευση αριστεράς-εκκλησίας ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

που ειστε ρε μαγκες ολοι εσεις?που υπαρχετε?δουλευετε 25 ωρες τη μερα,32 μερες το μηνα,εχετε 42 πτυχια,ασχολειστε με τη μουσικη σοβαρα,.εχετε οικογενειες,ειστε πανω απτο νοιζ 24 ωρες!!!!!!

 

και νομιζα οτι μονο ο chuck noris θα τα καταφερνε τοσο καλα :-\

 

 

επισης να ρωτησω κατι...οσοι απο εσας εχετε παραπονα και νιωθετε να πνιγεστε στην ελληνικη πραγματικοτητα κανατε κατι γιαυτο?και αν ναι ΤΙ?

 

γεμισαμε virtual διανοουμενους

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω για τους αλλους αλλα θα μιλησω για εμενα...

 

 

 

που ειστε ρε μαγκες ολοι εσεις?που υπαρχετε?

 

στην Αθηνα και το Βερολινο βασικα (αλλα δουλευω σε ολη την Ευρωπη),εκτος απο μουσικη (που την κανω για τη πλακα μου πλεον) κανω οικονομικες/τεχνικες μελετες και Project Management (ειμαι certified απο το PMI ).

 

 

 

δουλευετε 25 ωρες τη μερα,

 

ποτε παραπανω απο 8-10 την ημερα

 

 

32 μερες το μηνα

 

αυστηρα 5 ημερες/μηνα (εκτος βεβαια της μουσικης δουλειας που ειναι...συνεχης και ασταματητη)

 

 

,εχετε 42 πτυχια,

 

ενα bacelor & ενα Masters εχω (και τα δυο πληρωμενα με ΔΙΚΑ μου λεφτα)

 

ασχολειστε με τη μουσικη σοβαρα,

.

 

γιατι υπαρχει και αλλος τροπος? ???

 

 

εχετε οικογενειες,

 

μαγκουφηδες θα μεινουμε? (παιδια δεν εχω)

 

 

ειστε πανω απτο νοιζ 24 ωρες!!!!!!

 

μπα...απλα ο υπολογιστης ειναι παντα ανοιχτος...και ριχνω πολυ συχνα βλεφαρα (δουλευω σπιτι μου)

 

και νομιζα οτι μονο ο chuck noris θα τα καταφερνε τοσο καλα :-\

 

μπα προτιμω τον Σταλλονε..

 

επισης να ρωτησω κατι...οσοι απο εσας εχετε παραπονα και νιωθετε να πνιγεστε στην ελληνικη πραγματικοτητα κανατε κατι γιαυτο?και αν ναι ΤΙ?

 

πληρωνω τους φορους μου και δεν κλεβω,αυτα αρκουν στην Ελλαδα...

 

γεμισαμε virtual διανοουμενους

 

διανοουμενο να πεις τον πατερα σου και ολο σου το σοϊ.. ;D

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Αναρωτιέμαι γιατί πάντα κάποιος θα πρέπει να κουρελιάσει μια διαλογική συζήτηση παράθεσης συν-αμφότερων απόψεων. Γιατί το ζητούμενο θα πρέπει να καταλήγει «ναι όλο μπλα - μπλα είστε και τι κάνετε εσείς;» Δεν δίνουμε εξετάσεις σε κανέναν... Δεν προσπαθούμε να πείσουμε κανέναν και για τίποτα. Ο καθένας έχει τις απόψεις του και κάποιοι θα συμφωνήσουν και κάποιοι θα διαφωνήσουν. Όμως ο καθένας λογοδοτεί στην συνείδηση του- εάν και εφόσον διαθέτει.

Και το γεγονός ότι υπάρχει η παραγωγή κάποιας, όποιας, σκέψης ακόμα και στα στενά πλαίσια ενός φόρουμ, σημαίνει ότι κάτι «κινείται», ότι τουλάχιστον έστω και το πνεύμα μας δεν έχει πέσει σε λήθαργο.

Σε τελική ανάλυση στο φόρουμ υπάρχουν σε εξέλιξη πολλές άλλες συζητήσεις και όποιος νομίζει ότι εδώ «αμπελοφιλοσοφούμε» μπορεί να στραφεί προς τα εκεί...

Πάντα φιλικά...  

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου