Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με Tascam FW-1082


lambrosgg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα. Σήμερα πήγα να ανοίξω την κάρτα ήχου μου και κάτι περίεργο συνέβη. Ανάβουν όλα τα λαμπάκια εκτός το λαμπάκι του firewire και του πλήκτρου stop που αναβοσβήνουν.

 

Έψαξα στο ιντερνετ και βρήκα στα φορουμ της Tascam ότι αν την ξεσυνδεσεις από το ρεύμα και την αφήσεις 3-4 λεπτά το πρόβλημα αυτό λύνεται. Δυστυχώς για μένα αυτό δεν δούλεψε και το έκανα αρκετες φορές.

 

Δεν μπορώ να ανοίξω καινούριο θέμα στο φόρουμ της tascam γιατί θέλουν 4 ευρώ για την εγγραφή (ελεος  ::))

 

Έχει αντιμετωπίσει κανείς κάτι παρόμοιο? Ή στην FW-1084? Ποιός είναι ο αντιπρόσωπος στην Ελλάδα? Καμμία ελπίδα για service?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανείς ρε παιδιά? Τουλάχιστον πείτε μου που πάω για service γιατί δεν έχω ιδέα!

 

Αν ξέρει κάποιος το μαγικό συνδυασμό κουμπιών που κάνει reset τη συσκευή (είναι ίδιος με την FW-1084) ας μου τον πει να δοκιμάσω (σε μερικούς λύθηκε ετσι το πρόβλημα και όλοι το προτείνουν αλλά κανείς δεν λέει πως γίνεται!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λαμπρο..το θεμα σου δεν το κατεχω.

Νομιζω ομως με αυτο: http://tascamforums.com/index.php?showtopic=20074&hl=

 

θα βρεις λυση.

 

Καλη τυχη.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλει εγγραφή στο site και κοστίζει 4 ευρώ για να δω το τοπικ. Αν ήξερα ότι όντως θα μου λύσει το πρόβλημα δεν θα ειχα πρόβλημα να τα δώσω. Αλλά στα τυφλά?

 

Δεν αναγνωρίζεται από τον υπολογιστή για να κάνω update.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα,προπαντώς ψυχραιμία :D.Και σε μένα το έκανε κανα δυο φορές αλλά μετά από το update του firmware ολά καλά.Στην Ελλάδα εάν δεν κάνω λάθος αντιπρόσωπος είναι η Ελίνα ΑΒΕΕ(Κος Παπαδόπουλος).Δοκίμασες να την αφήσεις προς το παρών περισσότερο(πολύ περισσότερο δλδ) από 4 λεπτά εκτός ρευματος;Μέτρησε το τροφοδοτικό εαν βγάζει τη σωστή τάση μήπως και ''αρπαξε''... ::)

 

 

edit:Πες βρε χριστιανέ μου πως την δουλευεις με Mac.Αυτό είναι το πρόβλημα ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλει εγγραφή στο site και κοστίζει 4 ευρώ για να δω το τοπικ.

....Γράψου και θα στα δώσω εγώ, στην επόμενη μπυροποσία....Έλεος!!!!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν την δουλεύω με mac που σας ήρθε? Ξαναπέρασα τους drivers αν και δεν νομίζω να έχει να κάνει αφού δούλευε κανονικά μέχρι πρόσφατα. Επίσης έμεινε όλο το βράδυ εκτός ρεύματος (τιμωρία :P) και σήμερα πάλι δεν δούλευε  :(

Ο υπολογιστής δεν την αναγνωρίζει ούτε με τους καινούριους drivers (δοκίμασσα και σε ΧΡ και 7) οπότε firmware update δεν παίζει.

 

Νομίζω ότι μου το έχει ξανακάνει και μένα, αλλά για μια φορά. Διάβασα κάτι comment στο youtube από ένα βίντεο και οι περισσότεροι λένε ότι καίγεται το chip του firewire λόγω υπερφόρτωσης από τον υπολογιστή, οπότε δεν το γλιτώνω το service.

 

Στην Ελλάδα εάν δεν κάνω λάθος αντιπρόσωπος είναι η Ελίνα ΑΒΕΕ(Κος Παπαδόπουλος)Μέτρησε το τροφοδοτικό εαν βγάζει τη σωστή τάση μήπως και ''αρπαξε''... ::)

 

ΟΚ θα τους στείλω ένα mail ευχαριστώ.

 

Δεν έχω βολτόμετρο αν και δεν νομίζω να είναι αυτό!

 

....Γράψου και θα στα δώσω εγώ, στην επόμενη μπυροποσία....Έλεος!!!!

 

Δεν είναι τα λεφτά (που τελικά είναι 4 δολάρια. άρα 2.9 ευρώ) αλλά η ιδεολογία. Κάνεις ένα φορουμ χρηστών, όπως κάνουν όλες οι εταιρίες, το οποίο θα σου αποφέρει ένα σωρό οφέλη (από διαφήμιση μέχρι δωρεάν τεχνική υποστήριξη) και το χρεώνεις????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Αντιπρόσωπος της Tascam

ΕΛΙΝΑ Α.Β.Ε.Ε.

http://www.elina.gr

τηλ. 210.8830311 έως και 14.

Ζήτησε τον Αντώνη Παπαδόπουλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου