Προς το περιεχόμενο

Νεο κομμάτι! YEAH!


lambrosgg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν και μου την έκανε η κάρτα γιούχου σήμερα, κατάφερα να το τελειώσω με το UCA-202 της behringer (τι σοι low budget productions είμαστε άλλωστε :P)

 

Όσοι πιστοί ας ρίξουν ένα αυτί. Αν δεν σας αρέσει μπορείτε να το μαζέψετε μετά και να φύγετε.  ;D

 

 

 

[flash=200,200]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου άρεσε πολύ!

μπράβο!

 

 

ένα σημείο στην παραγωγή να σχολιάσω αν επιτρέπεται

 

η κιθάρα που μπαίνει στο 2:40 φαίνεται να πέφτει πολύ σε ένταση στο 2:52 -υποθέτω- για να μην ανέβει πολύ η συνολική στάθμη όταν μπουν τα άλλα όργανα.

 

επειδή όμως το αφτί (το δικό μου τουλάχιστον) συνηθίζει να ακούει τη μελωδική γραμμή όσο η κιθάρα έπαιζε μόνη της, μετά όταν πέσει η ένταση της κιθάρας μεσα στη μίξη, ακούγεται κάπως παράξενο

 

προφανώς πρόκειται για θέμα "περι ορέξεως" και έτσι θέλω να αντιμετωπίσεις το σχολιασμό μου.

 

Εγώ θα κρατόυσα την ένταση της κιθάρας σε πιο χαμηλά επίπεδα στο διάστημα 2:40-2:52 ωστε να μην ακούγεται το συνολικό αποτέλεσμα "κομπρεσσαρισμένο" δηλαδή να φαίνεται -κάποια- πτώση της έντασης όσο η κιθάρα παίζει μόνη της και αύξηση όταν μπουν και τα άλλα όργανα, χωρίς να θάβεται η κιθάρα μέσα στη μίξη μετά.

 

 

ελπίζω να κατάλαβες τι θέλω να πω γιατί τώρα που τα ξαναδιαβάζω είναι λίγο όπως να'ναι γραμμένα ;D ;D ;D

 

 

και πάλι μπράβο!

ωραίο παίξιμο επίσης αλλά αυτό το ξέραμε :P

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σαι καλά φίλε. Κατάλαβα τι εννοείς. Μάλλον το phazer που έχω βάλει στην αρχή και μετά που μπαίνουν όλα μαζί το κόβω δημιουργεί την ψευδαίσθηση ότι πέφτει η ένταση. Μάλλον θα έπρεπε να μπουν και τα υπόλοιπα πιο χαμηλά για να είναι πιο δεμένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου