Προς το περιεχόμενο

stella by starlight(trigga)


trigga

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εμενα μου λες.... μου εχει φυγει η ψυχη για να παιξω το You don't know what love is...

 

Κάποτε το "έπαιξα" live αυτό. Φοβερό κομμάτι παρεπιπτόντως. Η μπάντα ήταν ωδείου. Μπάσο, ντραμς, πιάνο και 2 κιθάρες. Όταν τελείωσα κι εγώ το σόλο μου (μια χαρά και δυο τρομάρες) περίμενα ντομάτες. Έπαιζα και με στρατ :). Παραδόξως χειροκρότησαν και μετά μου έλεγαν ότι τους άρεσε η "άποψή" μου. Έπεσα σε ευγενικό κοινό....

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 37
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τι να σου πω αν θες σοβαρα παιξιματα ελα να παιξουμε παρεα.

 

 

Φιλτατε trigga

 

Επειδη μου ειναι δυσκολο να ερθω εκει που εισε

ηχογράφησα το κομμάτι μια φορα με κοντραμπάσο και κιθάρα και το άφησα με τα φάλτσα

και τα λάθη του για να ειναι ποιο original , απολυτο τζαμαριμα  ;).

Στην κιθάρα εχω παρει το θεμα και κομπ. απο κει και περα παιξε εσυ.

Έτσι θα παίξουμε παρέα  μεσώ νοιζ :)

οποιος φυσικά αλλος θέλει συμμετέχει

stella_by_starlight.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να πιστεύω ότι δεν υπάρχει εμπάθεια,είμαστε σε ένα μουσικό φόρουμ με ότι συνεπάγεται αυτό,

επίσης ότι όποτε τίθεται ένα θέμα δεν αφορά μόνον τους θεούς του είδους - ειδήμονες indiana jones

που μόνον αυτοί γνωρίζουν και κρατούν και θα φέρουν στους κοινούς θνητούς το δισκοπότηρο πχ της

τζάζ στην Ελλάδα ,μακρυά απο μένα οι αφορισμοί.....σαν ακροατής και μόνον μουσικής θα πώ ότι ο

trigga κάλυψε ο άνθρωπος με το παίξιμο του,αυτό που προανήγγειλε,και μπράβο του.

 

 

"Ενα ξεχαρμανε βραδυνο καθως κοιτουσα πως βγαινει με δαχτυλο.

 

Ελπιζω να διασκεδάσω κανα δυο ιντερνετικους φιλους"

 

Αυτό είπε,κι έκανε,κι άκουσα και γούσταρα,και ευχαριστώ.

Τώρα αν το πάρεις προσωπικά αγαπητέ Theod,λυπάμαι,αλλά αυτό που του γράφεις παρακάτω,

δεν κολλάει σε τίποτε με αυτό που είπε,δεν σε καλύπτει,ούτε σαν πολύ σχετικού και καλού παίχτη

της τζαζ που μπορεί να είσαι,ούτε δικαιλογεί τις συγκρίσεις και πολύ περισσότερο τις επικρίσεις

που ακολούθησαν.

 

 

"Αγαπητέ trigga

Αν νιώθεις ικανοποιημένος με το αποτέλεσμα σταματάω εδω και σου λεω μπράβο και τελείωσε ,αν οχι

διάβασε τα παρακάτω"

 

 

Δε θα διαφωνήσω για τις καλές προθέσεις σου,όμως,αλλοίμονο άν κάθε φορά που ένας συμφορουμίτης

προσπαθεί να πει κάτι με μουσική,ο ενδεχομένος καλύτερος μουσικός που υπάρχει εδω μέσα,του τη

λέει,έτσι ένοιωσα και σχώρα με....δεν θα αντιπαραβάλλω με το παίξιμο σου,δεν είμαι ο Πλέσσας,ούτε

καν καλός παίχτης γενικά,αλλά ας ηρεμήσουμε....βάζω στοίχημα ο αμέσως καλύτερος παιχταρας εδω μέσα

χαμογελά και ούτε κάν θα ποστάρει....κρίμα ....

Μα καθόλου δεν αγαπάς τους ανθρώπους ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είμαι κιθαρίστας (θεός φυλάξοι και μακριά από μας! ;D), αλλά μ' άρεσε και ο ήχος και το παίξιμό σου.

Όσο για την κριτική που διατυπώθηκε τη θεωρώ υπερβολικά αυστηρή, και λίγο-πολύ την εισπράττω ως "κάποια πράγματα πρέπει να παίζονται έτσι, γιατί έτσι είναι το σωστό και έτσι το κάνουν όλοι" (theod αν σε ερμήνευσα λάθος διόρθωσέ με), θέση που δεν δέχομαι σε καμία περίπτωση. Και ευτυχώς που δεν τη δεχόταν και ο Wes (μεταξύ άλλων) γιατί δεν θα είχε γίνει αυτός που έγινε.

 

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που άκουσα μ' άρεσε πολύ. Πιθανόν το όλο άκουσμα να ήταν διαφορετικό άν έπαιζες με full μπάντα και όχι με backing track, αλλά ποιος ξέρει.

Όσον αφορά τα σχόλια, εννοείται ότι όποιος εκτίθεται πρέπει να είναι έτοιμος ν' ακουσει όλων των ειδών τα σχόλια. Το "έπρεπε να το είχες παίξει έτσι ή αλλιώς" όμως το βρίσκω κάπως. Έτσι του βγήκε του εκτελεστή έτσι το έπαιξε, αυτό είναι το στυλ του, αυτό είχε στη ψυχή του.

 

Υ.Γ. Κρίμα δεν ζεί ο Lennon για να τον παρατηρήσω για τον ήχο του και το σόλο του στο Get back. Θα στείλω τα παράπονά μου στον Phil Spector. (Αλήθεια σε πια φυλακή είναι?)

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω παιδια.Βλεπω οτι τα 2 ατομα αυξανονται κ  μ'αρεσει :))

 

Theod με το μπακινγκ που εκανες δεν κερδιζουμε τπτ.Ισα ισα που ο aebersold ειναι και πιο καλογραμμενος.Αυτη η μουσική εχει το απιστευτο Interaction μεταξυ ανθρωπων-μουσικων.Δεν γινεται με μπακινγκ και οταν αυτο γινει ο σκοπος του ειναι παλι το ξεχαρμανιασμα.Αφου εστειλες το τρακ σου ομως ισως το τιμησω σε καποια φαση.Μου αρεσε ο ηχος στο κοντρα σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(Αλήθεια σε πια φυλακή είναι?)

 

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Corcoran_State_Prison

 

παρεα με τον Charles Manson

 

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω παιδια.Βλεπω οτι τα 2 ατομα αυξανονται κ  μ'αρεσει :))

 

Theod με το μπακινγκ που εκανες δεν κερδιζουμε τπτ.Ισα ισα που ο aebersold ειναι και πιο καλογραμμενος.Αυτη η μουσική εχει το απιστευτο Interaction μεταξυ ανθρωπων-μουσικων.Δεν γινεται με μπακινγκ και οταν αυτο γινει ο σκοπος του ειναι παλι το ξεχαρμανιασμα.Αφου εστειλες το τρακ σου ομως ισως το τιμησω σε καποια φαση.Μου αρεσε ο ηχος στο κοντρα σου.

 

trigga

 

Το στειλα αυτο για να παιξουμαι και να μην τσακονωμαστε. βαρεθηκα ;)

Αν θες ριξε της πενιες πανω σ' αυτο που εστειλα γουσταρω με πολυ φιλικες προθεσεις.

και να ξερεις,  οτι σου ειπα πριν  μου το ειπαν και μενα με το χειροτερο τροπο

πριν κατι χρονια και αναγκαστηκα να το ακολουθησω με πολυ προσπαθεια και μελετη . ασχετα αν στο τελος παρατησα την κιθαρα και επιασα το μπασο. :)

 

Η γνωμη ειναι να βρεις δασκαλους που να σου  δειξουν  βασικα πρακτικα και

θεωρητικα θεματα και θα δεις οτι θα γινεις αστερι  ;)

 

peace.................................... :)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξιοποιησα την προσπα8εια σου ρε Theod.

 

Πιο ζεστο και ζωντανο μονο ζωντανα γινεται.

 

Υ.Γ.Εχω την εντυπωση πως εχω ψηλα την κιθαρα αλλα τωρα δεν ξαναανοιγω προγραμμα.

pastella.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου