Προς το περιεχόμενο

Πως να συνδέσω την κονσόλα σωστά;


atlas2012

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΚΑΝΩ ΜΕΡΙΚΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ.ΕΧΓ ΕΔΩ ΚΑΙ 4 ΩΡΕΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΑΡΑΛΑΒΕΙ ΜΙΑ ΚΟΝΣΟΛΑ ΒERHINGER ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΗΧΟ.ΤΗΝ ΕΧΩ ΣΥΝΔΕΣΕΙ ΣΤΗΝ ΠΡΙΖΑ,ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΤΑ ΚΑΛΩΔΙΑ ΡΨΑ L/R ΣΤΟ TAPE OUT ΤΗΣ ΚΟΝΣΟΛΑΣ ΣΤΗΝ ΕΙΣΟΔΟ ΛΙΝΕ ΙΝ ΤΟΥ PC.APO ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΕΠΕ ΝΑ ΔΕΙΧΝΕΙ ΣΤΑΘΜΗ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΛΙΓΟ.ΔΕΝ ΕΧΩ ΟΥΤΕ ΜΙΚΡΟΦΩΝΟ ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ.ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΥΝΔΕΣΩ ΤΗΝ ΚΙΘΑΡΑ ΜΟΥ ΚΑΡΦΙ ΣΤΗΝ ΚΟΝΣΟΛΑ ΣΤΟ LINE IN ΤΗΝ ΕΒΑΛΑ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ.ΕΧΩ ΑΝΟΙΧΤΟ ΚΑΙ ΤΟ CUBASE.ΧΡΕΑΙΖΟΝΤΑΙ ΑΛΛΕΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ?ΚΑΛΑ ΤΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ΚΑΛΑ ΤΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ?

Όχι, διάβασε τους κανονισμούς του forum, γράψτα πεζά και διάβασε και το manual της συσκευής σου.

Καλώς ήρθες

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί στο tape out?Το gain του καναλιού που έβαλες την κιθάρα σου το ανέβασες?Ρύθμισες στο Cubase στο divice setup να αναγνωρίζει την καρτα ήχου σου?Έφτιαξες (Mono)Input Channel στο Cubase?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mην πικαρεσαι επειδη σου εγινε μια υπενθυμηση για τους κανονες του φορουμ.

Και σεις ρε παιδια,οταν καποιος στελνει μνμ πρωτη φορα,ας ειστε πιο ευγενικοι.

Δωστε του τη συμβουλη σας και γραψτε την παρατηρηση τελευταια.

10 ατομα γραφουν ολα κι ολα στο φορουμ... :-\

Κανε αυτο που σου ειπε ο mariossen και στειλε απο το master out.

Tι κονσολα ειναι?

Σε τι προγραμμα πας να γραψεις στον υπολογιστη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tι κονσολα ειναι?

Σε τι προγραμμα πας να γραψεις στον υπολογιστη?

Τα γράφει...αλλά που να τα διαβάσεις από τα κεφαλαία ;D

Υμην ευγενέστατος....και έδωσα τη συμβουλή μου, να διαβάσει πρώτα το manual, εκτός εάν μέσα σε 4 ώρες, το κατάλαβε όλο.

Και πάλι καλώς ήρθε το παλληκάρι

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το εβαλα στο tape out γιατι ηθελα να συνδεσω την κονσολα μου στην καρτα ηχου της μιτρικης μου.που να το βαλω?εκανα και καναλι mono πατησα record και απο πισω ακουγονται τσιριγματα  οχι ι κιθαρα.την κιθαρα την εβαλα καρφι και στο Line in και sto insert που εχει απο κατω.στις ρυθμισεις στο cubase εβαλα το asio4all το προγραμμα san driver.project ανοιγω και παιζει κανονικα.η κονσολα ομως δεν εχει σημα καθολου.η κονσολα ειναι behringer UB2442FX-PRO. σε cubase γραφω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα γράφει...αλλά που να τα διαβάσεις από τα κεφαλαία ;D

Υμην ευγενέστατος....

Ειναι απλη?η.....αυτοενισχυομενη?

Line in υπαρχουν πολλα...προγραμμα ομως ενα...

Ησην λες? Ετσ κι ετσ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το εβαλα στο tape out γιατι ηθελα να συνδεσω την κονσολα μου στην καρτα ηχου της μιτρικης μου.που να το βαλω?εκανα και καναλι mono πατησα record και απο πισω ακουγονται τσιριγματα  οχι ι κιθαρα.την κιθαρα την εβαλα καρφι και στο Line in και sto insert που εχει απο κατω.στις ρυθμισεις στο cubase εβαλα το asio4all το προγραμμα san driver.project ανοιγω και παιζει κανονικα.η κονσολα ομως δεν εχει σημα καθολου.η κονσολα ειναι behringer UB2442FX-PRO. σε cubase γραφω

 

Μμμμ...τι κιθαρα ειναι?

ελεχτρικη?ακηλεκακουστικη?το ινσερτ ξεχνα το,θα σου χρειαστει σε καμια 10ρια χρονια μαλλον..

Ανεβασες το gain στο καναλι που βαλες την κιθαρα?και το fader φυσικα.

(Αυτο που ανεβαζεις προς τα παν...)

Οσο για το lιne in της μητρικης...σκουρα τα πραματα...

προσεχε μονο μην ειναι κανα mic in...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου