Προς το περιεχόμενο

Marshall DSL50 πρόβλημα; "κομπρεσάρισμα" στον ήχο οσο φουλάρ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μήπως να τον ανταλλάξεις με του αδερφού σου?!  ;D

 

Πέρα από την πλάκα ο MG30 έχει ψηφιακά εφφέ τα οποία ίσως σου ακούγονται πιο εντυπωσιακά, ειδικά σε χαμηλές εντάσεις. Χαμήλωσε gain και αν θες μπουκώματα κτλ πάρε ένα καλό πεταλάκι.

 

Και μην ξεχνάς ότι δεν επιτρέπονται τα greeklish στο ΝοιΖ....  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου έχω το ίδιο μηχάνημα κ έχω ακριβώς την αντίθετη παρατήρηση- ότι χρειάζομαι έναν κομπρέσορα. Γνκ τουτος βγάζει πολύ πρίμο-αιχμές, όχι τόσο κομπρεσαρισμένο ήχο... Θα έλεγα δοκίμασε να παίξεις με το presence, και σε διάφορους συνδιασμούς να έχεις τα κουμπιά deep και tone shift... Γενικά από εκεί πειράζω εγώ τα μπουκώματα του ήχου.

Κ

ατα τ άλλα δεν ξέρω πως αποκρίνεται και ο ενισχυτής στην καμπίνα σου και την κιθάρα.

Πάντως παίζει να παίζει ρόλο κ η καμπίνα (δεν είναι μια πρωην hughes kettner?) είχα χρησιμοποιήσει μια φορά κάτι αντίστοιχο (να το περάσω από καμπίνα hughes) και έβγαινε πολύ μουντός ήχος..!

If this isn't hell, it's the next best thing!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως να τον ανταλλάξεις με του αδερφού σου?!  ;D

 

Πέρα από την πλάκα ο MG30 έχει ψηφιακά εφφέ τα οποία ίσως σου ακούγονται πιο εντυπωσιακά, ειδικά σε χαμηλές εντάσεις. Χαμήλωσε gain και αν θες μπουκώματα κτλ πάρε ένα καλό πεταλάκι.

 

 

ακουγεται πιο εντυποσιακά αλλα σαν απο βαθως ,δεν ειναι μπροστα ο ήχος,ειναι καπως μουντος,απλα ακουγονται τα mutes πιο "σωστα"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν μπουκωνει ετσι ο μπριτζ ο νεκ πως ακουγεται  ???

 

πασχεις απο εκουαλαιζερ ...αν ειναι του ενισχυτη της καπμινας η του μαγνητη ?....

 

μηπως παιζεις με τερμα γκειν και χαμηλα το βολιουμ? αυτο ειναι προβλημα οταν θελεις να

χρησιμοποιησεις λαμπατο στο σπιτι και σιγουρα δε θα στο λυσει μια καμπινα με περισσοτερα βατ...

 

έχω και δικαιώματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνησω με τον myster_maze περι λυχνιων.

 

Επισης, το μεγαφωνο της "καμπινας" σου στα ποσα Ω ειναι?

Συμφωνει με την εξοδο του ενισχυτη?

 

Ο τελικος ηχος ειναι σαφως και θεμα μεγαφωνου. Αλλα ειναι πιο πριμαριστα, αλλα πιο "σκοτεινα" και παει λεγοντας...

 

Εμενα παντως οι DSL μου φαινοταν παντα ..."θολοι".

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ομ ειναι σωστα τα εχω βαλει!

δηλαδη μια καμπινα των 300 watt θα βγαζει περισσοτερο ηχο απο οτι των 100? αφου η κεφαλη δινει 50 (?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου