Προς το περιεχόμενο

Angels


Jazzjoker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν έχουμε και λέμε. Μια μπαλάντα με αγγλικό στίχο ενός φίλου και μουσική δική μου.

Είναι ένα πρώτο mix με διάφορα προβλήματα αλλά το δουλεύω όλη μέρα και οι βελτιώσεις θα γίνουν αργότερα. Επίσης η ακουστική θέλει καινούριες χορδές.

 

Σε κάθε περίπτωση, καλή ακρόαση.

angels.mp3

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από μουσικής άποψης είναι πολύ ωραία μπαλάντα,θέλει λίγο χαμήλωμα το σολο της κιθάρας,κ ίσως λίγο λιγότερη παραμόρφωση.

Επίσης,sorry για το πικρόχολο σχόλιο,αλλά πραγματικά πιστεύω ότι θέλει άλλα φωνητικά,πιο ανάλαφρα. Δοκιμάστε με τενόρο κ όχι με μπάσο.

Πάντα,αυτό είναι προσωπική άποψη!

Παρ'ολα αυτά,δεν μπορείς να μην πεις μπράβο!Το κομμάτι είναι πολύ πετυχημένο :)

Guitarist in training

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τα σχόλια παιδιά.

 

Το γεγονός είναι ότι τα φωνητικά είναι όπως είναι επίτηδες. Όταν διάβασα τους στίχους, μου ήρθαν στο μυαλό "μιλητές" μπαλάντες του Lou Reed. Οπότε θέλησα να υπάρχει ένα τέτοιο effect στο κομμάτι.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κομμάτι είναι πολύ καλό.

Και η αρχική Cohenική φωνή είναι μιά χαρά.

Δεν χρειάζεται άλλη φωνή. Είναι πολύ καλή για το κομμάτι. Η καθ΄όλα υπεύθυνη στον τομέα γυναικεία παρουσία απεφάνθη, οπότε οι υπόλοιποι σιωπούμε.

 

Αλλά το reverb πολύ βρε παιδί μου.

Είναι υποχρεωτικό σε αυτά τα τραγούδια να ακούγεται ο στίχος.

Εδώ δυστυχώς ........ τσου.

 

Κάτι θυμίζει το κομμάτι, κάτι μου θυμίζει (και δεν είναι Robertson, ούτε Richman, ούτε ..... ) γαμωτ....

 

Μου άρεσε. Πολύ.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ και πάλι για τα σχόλια. Κώστα και Γεωργία η παρατήρησή σας περί φωνής πίσω απ΄τη μουσική με βρίσκει σύμφωνο. Τώρα μένει να παλέψω με το τέρας που λέγεται:

 

"Ξαναπιάνω- κομμάτι -που- έχω- ήδη -μιξάρει- και- σώσει- σε -wav- προκειμένου- να- το -βελτιώσω- και -ας -νομίζω- ότι -το- πρώτο- take- είναι- πάντα- το -καλύτερο -και -ότι -θα -το- χαλάσω"

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κομμάτι είναι πολύ καλό.

Και η αρχική Cohenική φωνή είναι μιά χαρά.

Δεν χρειάζεται άλλη φωνή. Είναι πολύ καλή για το κομμάτι.

 

+1

 

λιγότερο σόλο, πιο μπροστά η φωνή στη μίξη. Εχεις πίασει κατά πολύ αυτό το ύφος της "μιλητής μπαλάντας" που αναφέρεις.

φβ/snoozeloop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου