Προς το περιεχόμενο

Απορία σχετικά με ζώνες για ηλεκτρική!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φίλε πάρε ένα καλό ζευγάρι straplocks (γύρω στα 15 έως 20 ευρώ) από οποιοδήποτε κατάστημα και είσαι κύριος. Schaller, Dunlop και Ernieball είναι εγγυημένα καλά προϊόντα. Μόνο με αυτά θα είσαι σίγουρος. Άσε τα υπόλοιπα ημίμετρα. Ρώτα τον πωλητή πως μοντάρονται στην κιθάρα και στην ζώνη σου και σε πέντε λεπτάκια έχεις τελειώσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

αυτό θα κάνω και μάλιστα αύριο κι όλας!

Δεν μπορώ να φοβάμαι/παλεύω να βάλω μια ζώνη! ^_^

Και θέλω να είμαι σίγουρος γτ όταν παίζω....πέφτει λίγο χτύπημα XD

Guitarist in training

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πήρα τελικα της dunlop.Μου πήρε βέβαια μία ώρα να τα βάλω (δεν έμπαινε ένα σιδεράκι στην ζώνη και ήθελε παααρα πολύ δύναμη).

Φαίνεται αρκετά καλή κατασκευή. Συστήνονται ανεπιφύλακτα.

Τώρα αυτό που είδα,είναι ότι στο βιβλιαράκι λέει ότι καλό είναι να βάζεις λίγο λιπαντικό και λοιπά μία στο τόσο. Θα κάνει τπτ ή απλά θα λερώνομαι? XD

Guitarist in training

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Υπαρχουν βεβαια και ζωνες που κλειδωνουν με ειδικο πλαστικο μηχανισμο. Μου φαινεται πολυ πιο ευκολο απο το να επεμβεις στην κιθαρα σου.

Να μια τετοια ενδεικτικα:

http://www.thomann.de/gr/planet_waves_50plc01_rockstar_strap.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλή φάση και αυτό,αλλά πραγματικά,πιστεύω ότι είναι χίλιες φορές καλύτερο αυτό της dunlop. Ήταν λίγο μανίκι να τα περάσω στην ζώνη αλλά η "επέμβαση" στην κιθάρα δεν πήρε πάνω από 2 λεπτά!

Μπορεί να τσιμπήσω και καμιά τέτοια περίεργη ζωνούλα αργότερα,αν και νομίζω θα είμαι καλυμένος με αυτά της dunlop :)

Προσωπικά δεν ξέρω τι παραπάνω δείνουν,αλλά για να τα προτιμούν κιθαρίστες τα τελευταία 15 χρόνια,νομίζω ότι θα τα προτιμήσω κ εγώ XD

 

Guitarist in training

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πασο. Αλλα δλδ τι παραπανω δινει απο αυτο που λεω εγω? Ποιο ασφαλης μου φαινεται ζωνη με locks σαν αυτη που προτεινω.

 

Ειναι πιο ασφαλης αλλα φθειρει το φινιρισμα στο κομματι που ερχεται σε επαφη με την κιθαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου