Προς το περιεχόμενο

Νομίζω ή υπάρχει καθυστέρηση ρε παιδιά;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να ρωτήσω και εγώ, (αν και είναι αυτονόητο και σίγουρα το έχεις λάβει υπ΄όψιν), μήπως, λέω μήπως το έχεις βάλει σε usb hub?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

οχι φιλε μου οχι δυστυχως αν το ειχα βαλει σε hub θα το ειχα λυσει τωρα.το εχω κατευθειαν στο pc και δεν εχω τιποτα αλλο συνδεδεμενο μονο το keybord kai to mouse

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστηχός υπάρχουν προβλήματα με SP3, μόνο το google, σε μία πρόχειρη αναζήτηση μου δίνει 10 σελίδες με προβλήματα του SP3 σε σχέση με τον ήχο.

Θα πρέπει να δοκιμάσεις να δουλέψεις σε 7άρια (πριν πας σε αναβάθμιση) και αν σου κάνουν (που σίγουρα κάνουν) προχώρα σε αναβάθμιση.

Επίσης αν το nuendo είναι "μπακαλέ" ;D παίζει να φταίει και αυτό.

Γενικά σπασμένα steinberg προγράμματα έχουν προβλήματα με ορισμένες κάρτες.

 

Edit: Αν δεν είσαι αυτος που έχει ποστάρει εδώ http://forum.recordingreview.com/f9/dear-rr-community-hello-latency-tascam-us-1641-a-14045/ τότε υπάρχουν και άλλοι σαν και εσένα.

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο project δεν έχω τίποτα άλλο ανοιχτό παρά μονό ένα κανάλι για φωνή.

Χρησιμοποιείς καθόλου input plugins;

Έχεις δοκιμάσει το Delay compensation (κουμπί πάνω αριστερά στο Cubase, λογικά και στο Nuendo) και επίσης να τσεκάρεις το Use delay compensation στη λίστα με τα plugins;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου