Προς το περιεχόμενο

Tα Warwick λενε;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια κ χαρα στη παρε τ νοιζ. θ ηθελα ν μαθω τ γνωμη σασ για τ warwick μπασσα μιασ και σκεφτομαι την αγορα ενοσ με humbucker k single .εχω ενα lassic vibe precision και σκεφτομαι ν παρω κατι μοντερνο.εσεισ π εχεται πωσ σασ φανηκαν?

Μια μερα θα βρω κατι εξυπνο να γραψω εδω κατω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 38
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Απιστευτα οργανα.Χαιρεσαι να παιζεις.Εχω ενα fortress one του '95 και το εχω καταχαρει.Απιστευτη κατασκευη και ο ηχος σκοτωνει.Βεβαια ειναι πολυ προσανατολισμενα σε μοντερνα πραγματα αλλα αν το θες για modern οπως λες σιγουρα δεν θα σε απογοητευσει.Ειδικα τα πιο ακριβα(οχι τα rockbass αλλα τα warwick warwick δηλαδη) που εχουν αυτο το χαρακτηριστικο growl τα σπανε.Και ειναι και πολυ πολυ ανετα.Αν εισαι προς Μαρουσι κανονιζουμε αν θελεις να το ακουσεις ;) :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για κακη μ τυχη ειμαι απο πορο...λεω να παω για κανα 5χορδο με διπλουσ (ειναι ολα  active  η χει κ passive?) εχω δει αυτο τ βιντεο μ τουσ active  τ σπανε αλλα μ ολλα αυτα που λενε εδω μεσα εχω φοβιθει!

μ αρεσει που ακουγονται ογκοδησ αλλωστε μπασσο ειναι αμα δεν ακουγεται βαρυ....

Μια μερα θα βρω κατι εξυπνο να γραψω εδω κατω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά και απο μένα!Τα Warwick είναι μια ιδιαιέτερη κατηγορία μπάσων!Είμαι κάτοχος ενός corvette 6 bubinga εδω και 7 χρόνια και είμαι απίστευτα ευχαριστημένος.Όλο το μυστικό κατα τη γνώμη μου είναι ο τρόπος επιλογής και ιδιαίτερης κοπής του ξύλου. Καταπληκτικές κατασκευές με μόνο ελλάτωμα το βάρος τους.Τα ηλεκτρικά τους είναι αριστοκρατικά(δεν μπορω να ορίσω αλλιως) με active προενίσχυση κ μεγάλη γκάμα επιλογών.Π'αντα μιλάμε για τα warwick και οχι τα rockbass! Προσωπικά νιώθω σαν να έχω κάτι το ζωντανό στα χέρια μου που δεν το έχω νιώσει με κανένα άλλο μπάσο.

Σαν ερωτική εξομολόγηση ακούστηκε όλο αυτο ::)

Η επιλογή ειναι δική σου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά και απο μένα!Τα Warwick είναι μια ιδιαιέτερη κατηγορία μπάσων!Είμαι κάτοχος ενός corvette 6 bubinga εδω και 7 χρόνια και είμαι απίστευτα ευχαριστημένος.Όλο το μυστικό κατα τη γνώμη μου είναι ο τρόπος επιλογής και ιδιαίτερης κοπής του ξύλου. Καταπληκτικές κατασκευές με μόνο ελλάτωμα το βάρος τους.Τα ηλεκτρικά τους είναι αριστοκρατικά(δεν μπορω να ορίσω αλλιως) με active προενίσχυση κ μεγάλη γκάμα επιλογών.Π'αντα μιλάμε για τα warwick και οχι τα rockbass! Προσωπικά νιώθω σαν να έχω κάτι το ζωντανό στα χέρια μου που δεν το έχω νιώσει με κανένα άλλο μπάσο.

Σαν ερωτική εξομολόγηση ακούστηκε όλο αυτο ::)

Η επιλογή ειναι δική σου!

 

+100000

Δεν θα μπορουσα να το θεσω καλυτερα :DΓνωμη μου ειναι παντως πως αν θες κατι μοντερνο να παρεις ενα warwick αλλα να ακουσεις πρωτα(εχει στο Λογοθετη στο κεντρο αρκετα).Εγω οπως σου ειπα εχω ενα warwick fortress one 5χορδο το οποιο εχει emg και παρ'ολο που γενικα τους σιχαινομαι σε αυτο τους λατρευω απλα.Και ακουγεται τοσο τελεια στη μιξη.Αν και οι mec active που ειχε απο τη μανα του ηταν φοβεροι ;) :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ογικεσ τιμεσ στ ebay ποσο πανε περιπου http://www.thomann.de/gr/warwick_corvette5_bk.htm για κατι τετοιο

ΑΣΧΕΤΟ ΑΝΟΙΓΩ ΘΕΜΑ ΓΙΑ SQUIER JAZZ BASS 5 ΓΙΑ ΕΠΙΛΟΓΗ ΜΑΓΝΗΤΩΝ ΟΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ Ν ΔΩΣΕΙ Τ ΦΩΤΑ ΤΟΥ

Μια μερα θα βρω κατι εξυπνο να γραψω εδω κατω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω προσωπικα οταν βλεπω στο στουντιο μου Warwick μπασσο κανω "ουφ ξαλαφρωσα" μιας και ξερω οτι τοσο το μπασσο οσο και ο παικτης  δεν θα μου γεμισουν την ηχογραφηση με γκλανγκ-γκλουνγκ και να τρεχω α τα μαζευω με κομπρεσσορες και να κοβω πριμα για να φυγει η χορδιλα.

 

τα μπασσα αυτα παιζουν λες και εχουν κομπρεσσορα μεσα τους και το αποτελεσμα ειναι..ΜΠΑΣΣΟ και οχι μπουζουκι σε μπασσες συχνοτητες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε...κοιτα αναλογα την κατασταση πιστευω γυρω στα 1100-1200,ισως και λιγοτερο :)Για jazz με τον κλασικο ηχο που ολοι αγαπαμε προσωπικα προτιμω dimarzio.Κατι τετοιο:

 

http://www.thomann.de/gr/dimarzio_dp549.htm

Η' αν θελεις κατι πιο δυνατο,duncan ;) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετα απο μια συντομη βολτα στο ημπεη βλεπω πωσ οι τιμεσ ειναι φωτια κ λαυρα

(μαλλον τ warwick θ περιμενει πρωτα εχει σειρα  ενα stingray) παρ  ολο  π τ stingray ειναι active κ ολοι εδω μεσα σιχαινονται τ active πωσ τουσ αρεσουν δν μπορο ν τ εξιγησω

Μια μερα θα βρω κατι εξυπνο να γραψω εδω κατω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου απ'τη στιγμή που μπαίνεις στο κόσμο της Warwick πρέπει να ξέρεις πως θα πρέπει να πληρώσεις το κατι τις! Προσωπικά δεν πολυεμπιστεύομαι να αγοράσω όργανο απο το ebay. Κατά καιρούς στις αγγελίες του noiz βλέπω αρκετά καλές τιμές.Επίσης ο λογοθέτης όπως είπε ο φίλος πιο πάνω έχει ρήξει αρκετά τις τιμές.Ρήξε μια ματιά http://www.logothetismusic.gr/musical-instruments?gclid=CPvyrPewwqECFReX2Aodxx3xEQ.

Όσο για τους μαγνήτες για squier που ζητάς έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για τους basslines.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου