Προς το περιεχόμενο

Αγαπησατε καποιο καινουριο σολο τελευταια?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χθες ακουσα πρωτη φορα αυτο το τραγουδι και ηδη το σολο του προστεθηκε στα αγαπημενα μου.

 

[flash=200,200]https://www.youtube.com/watch?v=-gCgA5Encsk

Σολο στο 2:15.

 

Ποιο ειναι το τελευταιο αγαπημενο σας σολο?

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Satriani Θεος ! για να τσεκαρω το τραγουδι ... δεν ειναι κ απο τα γνωστα του....

 

εγω αυτο το καιρο εχω κολλησει με το σολο απο Dream Theater - under the glass moon..... ειναι στη κορυφη κ δεν κατεβαινει με τιποτα....  οταν το μαθω κιολλας να το παιζω... θα γινει ΜΑΧΗ !!!  8)

*sÞea®head™³ '00

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω πως το καλυτερο σολο ΓΙΑ ΜΕΝΑ των τελευταιων 6-7 χρονων ειναι του μορελο σε αυτην ακριβως τη συναυλια

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω αυτο το καιρο εχω κολλησει με το σολο απο Dream Theater - under the glass moon..... ειναι στη κορυφη κ δεν κατεβαινει με τιποτα....  οταν το μαθω κιολλας να το παιζω... θα γινει ΜΑΧΗ !!!  8)

 

Απ'τα καλυτερα του Petrucci. Αλλα βεβαια παζει με cheat:

 

[flash=200,200]

 

Νομιζω πως το καλυτερο σολο ΓΙΑ ΜΕΝΑ των τελευταιων 6-7 χρονων ειναι του μορελο σε αυτην ακριβως τη συναυλια

 

Τι να πεις, ειναι μια σχολη μονος του ο ανθρωπος. Εκανε και την κινηση του MAB!

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σόλο του Guthrie Govan στο Drive Home του Steven Wilson (από το 5:08 και μετά) είναι ό,τι καλύτερο έχω ακούσει προσωπικά τα τελευταία χρόνια σε σόλο. Έχει ήδη μνημονευθεί από πολλούς και πιστεύω πραγματικά ότι αξίζει όλους τους επαίνους!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σόλο του Guthrie Govan στο Drive Home του Steven Wilson (από το 5:08 και μετά) είναι ό,τι καλύτερο έχω ακούσει προσωπικά τα τελευταία χρόνια σε σόλο. Έχει ήδη μνημονευθεί από πολλούς και πιστεύω πραγματικά ότι αξίζει όλους τους επαίνους!

 

 

+άπειρο. Είναι από αυτά που σε κάνουν να πιάσεις την κιθάρα μονομιάς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+άπειρο. Είναι από αυτά που σε κάνουν να πιάσεις την κιθάρα μονομιάς!

H να θες να μην την ξαναπιασεις για μας τους καλαμπορτζους. ;D

Αν και δεν ειμαι fan του Govan το συγκεκριμενο ειναι πραγματικα υπεροχο.

 

Δεν ειναι κατι καινουριο αλλα ειχα καιρο να το ακουσω και προσφατως που ετυχε να το βαλουν στο ραδιο ενω οδηγουσα με "εστειλε" οπως την πρωτη φορα(σε καποιους ισως φανει "καπως" αλλα το θεωρω αριστουργηματικο σολο,στο 1,54):

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Απίστευτο το solo του Govan,μου άρεσε περισσότερο απ'όσα έχουν ποσταριστεί,ίσως και να τον έχω παρεξηγήσει τελικά! 8)

 

Το δικό μου πρόσφατο αγαπημένο είναι του Satchel,σε ένα αφιέρωμα στον Dio.

 

1.52 με 2.41 (αγαπημένο σημείο το diminished γύρισμα στο 2.27)

 

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου