Προς το περιεχόμενο

Tascam us-122 mkII and gain....


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα...Μήπως θα μπορούσε κάποιος να μου πει σε ποιο επίπεδο πρέπει να βάλω το gain, ώστε να έχω καλό σήμα, γιατί τώρα το χω στο πρότελευταίο επίπεδο, δεν έχω δυνατό σήμα και το πράσινο λαμπάκι δεν ανάβει παρα μόνον όταν μιλάω στο μικρόφωνο(πυκνωτικό με phantom power αναμμένο..)....Μπορεί κανείς να με συμβουλέψει περί του θέματος..?Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιο θέμα εχει η καρτουλα σου δεν ειναι καθολου φυσιολογικό αυτο...Αλλα σιγουρέψου πως δεν έχει ξεχωριστό fanom για τα πρώτα κανάλια και άλλο για τα επόμενα...Περα απο το λαμπακι ποια ειναι η σταθμη εισοδου σου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιο θέμα εχει η καρτουλα σου δεν ειναι καθολου φυσιολογικό αυτο...Αλλα σιγουρέψου πως δεν έχει ξεχωριστό fanom για τα πρώτα κανάλια και άλλο για τα επόμενα...Περα απο το λαμπακι ποια ειναι η σταθμη εισοδου σου?

βασικά κάπου διάβασα ότι γενικά η κάρτα αυτή έχει χαμηλό gain αλλά νταξ δεν μ ενοχλεί αφού δεν έχει εσωτερικό θόρυβο...Μπορεί όμως να προκαλέσει πρόβλημα στην κάρτα?Όταν λες στάθμη εισόδου..? ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Φίλε μου έχεις ανοίξει 2-3 παρόμοια θέματα. Εχεις επιστρέψει 2 φορές την ίδια κάρτα (fastrack pro) στον Thomann, για το ίδιο πρόβλημα. Σου έχουμε προτείνει τι πρέπει να κάνεις, και δεν ψυλλιάζεσαι ότι δεν φταίνε οι κάρτες σου, αλλά κάτι λάθος κάνεις, που εμείς δεν μπορούμε να ξέρουμε αφού δεν εξηγείς τι ακριβώς κάνεις και την αλυσίδα.

Βρες έναν άνθρωπο (ηχολήπτη κατα προτίμηση) να το δει από κοντά και να σου πει τι συμβαίνει (αν συμβαίνει). Είναι κρίμα να δυσφημίζεις κάρτες και καταστήματα όταν οι ίδιες κάρτες δουλεύουν άψογα σε όλους μας.

Αν ήμουν στη θέση σου, θα αγόραζα την κάρτα από ένα τοπικό κατάστημα που θα ξέρει να σου δείξει τι πρέπει να κάνεις για να λειτουργήσει. Η αγορά φτηνότερα από το εξωτερικό, δυστυχώς δεν σου προσφέρει αυτη την υπηρεσία.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου έχεις ανοίξει 2-3 παρόμοια θέματα. Εχεις επιστρέψει 2 φορές την ίδια κάρτα (fastrack pro) στον Thomann, για το ίδιο πρόβλημα. Σου έχουμε προτείνει τι πρέπει να κάνεις, και δεν ψυλλιάζεσαι ότι δεν φταίνε οι κάρτες σου, αλλά κάτι λάθος κάνεις, που εμείς δεν μπορούμε να ξέρουμε αφού δεν εξηγείς τι ακριβώς κάνεις και την αλυσίδα.

Βρες έναν άνθρωπο (ηχολήπτη κατα προτίμηση) να το δει από κοντά και να σου πει τι συμβαίνει (αν συμβαίνει). Είναι κρίμα να δυσφημίζεις κάρτες και καταστήματα όταν οι ίδιες κάρτες δουλεύουν άψογα σε όλους μας.

Αν ήμουν στη θέση σου, θα αγόραζα την κάρτα από ένα τοπικό κατάστημα που θα ξέρει να σου δείξει τι πρέπει να κάνεις για να λειτουργήσει. Η αγορά φτηνότερα από το εξωτερικό, δυστυχώς δεν σου προσφέρει αυτη την υπηρεσία.

 

OK όλα αυτά που λες, τελικά θα αγοράσω έναν προενισχυτή για να χω το κεφάλι μου ήσυχο, αλλά όσον αφορά το θέμα με τη δυσφήμιση, διαφωνώ καθέτως, διότι δεν κατηγόρησα την Τhomann για την κάρτα ήχου, αλλά για την εξυπηρέτησή της και το γεγονός ότι μου είπε ότι μου είχε επιστρέψει τα λεφτά, τελικά δεν είχαν βάλει τίποτα στην πιστωτική και ξες τι γύρισαν καi μου παν?''Δεν τα βάλαμε τα λεφτά τελικά, θα τα βάλουμε asap...''.................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου