Προς το περιεχόμενο

Γνωμες για Ibanez RG2550Z!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

;D , (όχι οτι δεν θα μπορούσαν να παίξουν βέβαια..)

αυτό που θέλω να πώ είναι οτι μπορείς να παίξεις οτιδήποτε είτε έχεις ibanez είτε strat κτλ..

αρκεί να είσαι σε θέση να παίξεις..

 

Μην είσαι απόλυτος σε αυτό που λες! Ένας ήχος στρατ η τελε..δεν μπορεί να αντιγράφει από καμιά Ibanez κατά την ταπεινή μου γνώμη!

Δεν το λέω αποτιμητικά για την Ibanez...άλλα όχι δεν γίνετε.

 

Κάθε μουσική θέλει και τα εργαλεία της....δεν θα παιξεις Danny Gatton με Ibanez γιατί πρώτον δεν παίζετε ο άνθρωπος ;D και δεύτερον θα σε πάρουν με τις πέτρες!...και θα σου σπάσουν και την Ibanez! ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 150
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ειναι και θεμα ψυχολογιας... δεν σου παει να παιξεις μπλουζ με μια τζακσον ρρ3 εστω και αν ηχητικα μπορει να το κανει...η με μια μπι σι ριτς ας πουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν είμαι απόλυτος, ούτε λέω οτι θα έχεις το ίδιο ηχητικό αποτέλεσμα, απλα λέω οτι αν θές και είσαι σε θέση μπορείς να παίξεις οτι θες σε οποιαδήποτε κιθάρα..δεν σου το "απαγορεύει" κάτι.

Eγώ ΦΑΝΤΑΣΙΩΝΟΜΑΙ τον Chuck Berry με Warlock ;D

 

το θέμα του image βέβαια είναι άλλο κεφάλαιο.. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς βλέπω για άλλη μια φορά κάτι το οποίο με εκνευρίζει απίστευτα!!! Δεν πάει να είναι jackson rr3 είτε bc rich warlock είτε fender tele....ΕΙΝΑΙ ΚΙΘΑΡΕΣ!!!!!! ξέκολλήστε με το image ποιός παίζει με τι σε κάθε είδος μουσικής......ο παίχτης κάνει το όργανο ΟΧΙ το όργανο τον παίχτη!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε αλίμονο,οτι γουστάρεις κάνεις και ότι θέλεις παίζεις με ότι κιθάρα θέλεις

Αλλά δεν είναι το σωστό αυτό!

 

Έχεις ακούσει καμιά Ibanez να βγάζει τον ήχο της τελε  του παραπάνω video?

 

Και επειδή θα πεις όχι...σε ρωτώ:

Θα προτιμούσες μήπως να ακούσεις το συγκεκριμένο κομμάτι με Ibanez?

 

Μην πεις ΝΑΙ...Σ'έφαγα ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς βλέπω για άλλη μια φορά κάτι το οποίο με εκνευρίζει απίστευτα!!! Δεν πάει να είναι jackson rr3 είτε bc rich warlock είτε fender tele....ΕΙΝΑΙ ΚΙΘΑΡΕΣ!!!!!! ξέκολλήστε με το image ποιός παίζει με τι σε κάθε είδος μουσικής......ο παίχτης κάνει το όργανο ΟΧΙ το όργανο τον παίχτη!!!!

 

αυτο ακριβώς θέλω να πώ.. δε με απασχολέι τι κιθάρα κρατάει ο παίχτης, αλλα τι παίζει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια οι Bc Rich μπορει να θεωρουνται πλεων καφροκιθαρες ομως πολυ μεγαλοι μουσικοι στα τελη 70' και 80' παιζανε με Bc Rich! :o Μπορειτε να φανταστειτε τον Eric Clapton με Bc Rich??? Και ομως επαιζε με Βc Rich στις αρχες!!! ;)

 

Επισης ο Mark Morton των  Lamb Of God  ειδατε με τι Jackson παιζει?? Αν δεν βλεπαμε την συγκεκριμενη κιθαρα στα χερια του δεν θα το πιστευαμε οτι θα Μποροθσες να θερισεις με μια τετοια κιθαρα! Πιστευω οτι οι Μουσικοι εχου δημιουργισει και το mage  και οτι ποιο πολυ ειναι Ψυχολογικο το θεμα ως προς το image! Eννοειται ομως οτι ειναι πολλες κιθαρες κατασκευασμενες ΜΟΝΟ για συγκεκρημενο ειδος μουσικης!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως εγω πιστυω οτι οταν θες μια fender δεν ειναι απαραιτητο να θες και τον ηχο τους...μπορει να θες ολα τα αλλα εκτος απο τον ηχο τους... π.χ. εκτος απο τα χιλιαδες παραδειγματα ερασιτεχνων που εχουν προβει σε αλλαγες μαγνητων και εχουν κανει τις φεντερ αλλιως , βλεπουμε και επαγγελματιες... ο jim root εχει φεντερ αλλα μονο ηχο φεντερ δεν βγαζει , επισης ο αντρεας κισερ... κι αυτος με φεντερ παιζει αλλα ο ηχος του ... καμια σχεση !!!

 

φιλε μου οι μουσικοι αυτου του βεληνεκους εχουν καμια 20αρια τετοιες σπιτι τους.....το ονομα fender για τους ροκ κιθαριστες ειναι θρυλος...ετσι για μουσικους αυτου του ειδους τις περισσοτερες φορες γινεται για το image.υπαρχουν εκατονταδες μοντελα πολυ καταληλοτερα για αυτο το ειδος συγκεκριμενα μουσικης.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου