Προς το περιεχόμενο

Γνωμες για Ibanez RG2550Z!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 150
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Παρε βρε αδερφε ibanez να τελειωνεις ;).....μια ζωη με ibanez παιζω απο signature μεχρι prestige και δεν τις αλλαζω με τιποτα....ΜΟΝΟ japan ομως.....οτι επαιξα εκτος japan ηταν πολυ κατωτερες σε ΟΛΑ ΤΟΥΣ :-\....οποτε μιλαω για τα ψιλοακριβα μοντελα μονο.

Αλλα πανω απ'ολα δοκιμασε και βγαλε προσωπικο συμπερασμα και μην ακους μονο τι λεμε εμεις γιατι παντα οι αποψεις θα ειναι διαφορετικες και θα χανεις την μπαλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρε βρε αδερφε ibanez να τελειωνεις ;).....μια ζωη με ibanez παιζω απο signature μεχρι prestige και δεν τις αλλαζω με τιποτα....ΜΟΝΟ japan ομως.....οτι επαιξα εκτος japan ηταν πολυ κατωτερες σε ΟΛΑ ΤΟΥΣ :-\....οποτε μιλαω για τα ψιλοακριβα μοντελα μονο.

Αλλα πανω απ'ολα δοκιμασε και βγαλε προσωπικο συμπερασμα και μην ακους μονο τι λεμε εμεις γιατι παντα οι αποψεις θα ειναι διαφορετικες και θα χανεις την μπαλα.

 

καλα οι δικες σου ιμπανεζ δεν ειναι και δειγμα προς παραδειγμα... εχουν 2500 € η καθε μια... ;D

οσο για το ποιος μουσικος σοβαρος παιζει με ιμπανεζ η λιστα ειναι ατελειωτη

 

http://www.ibanez.co.jp/world/country/frame_greece.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο 4 χρονια χρησης ibanez και εγω πιστευω οτι ειναι κιθαρες χωρις προσωπικοτητα, δεν εχουν μια χαρακτηριστικη χροια που θα ακουσεις καπου και θα πεις ειναι ibanez!! οπως   συμβαινει με fender και gibson. Ωστοσο οταν δινεις ενα χιλιαρικο πιστευω πιανει τοπο σε οποιαδηποτε μαρκα. Αλλου περισσοτερο αλλου λιγοτερο, απλα πεταμενα λεφτα δεν τα λες. Στη συγκεκριμενη κιθαρα το μπρατσο οντως ειναι παρα πολυ βολικο (προσωπικη αποψη) οι μαγνητες δεν λενε τπτ ωστοσο και μεσα στο forum μπορεις να βρεις ο,τι μαγνητη θελεις σε χαμηλοτατη τιμη και αυτοματως να αλλαξει τελειως η κιθαρα σου! Τελος αυτη η κιθαρα εχει το edge zero τρεμολο που τα σπαει!!!!!  8)

 

Υ.Γ Αν εχεις κατασταλαξει στη συγκεκριμενη κιθαρα περιμενε να τη βρεις μεσω των αγγελιων στο forum, γιατι θα ειναι στα 3/5 της τιμης της και με το αλλο ενα 1/5 βαζεις και μαγνητες ;)

H ταπεινη μου γνωμη ειναι οτι  τον χαρακτηρα και τον ξεχωριστο ηχο στον προσφερει ο ενισχυτης.Προσωπικα ξερω ατομο που παιζει  τεχνικο death metal  με fender stratocaster  και ο ηχος γαζωνει.και αν δεν δεις ο ιδιος οτι ο τυπος παιζει με  strat και βγαζει τοση καφριλα και ογκο δεν θα το πιστεψεις. Αν εχεις διπλα σου 2 λαμπατες κεφαλες 100watt και την πιο φθηνη squier να βαλεις θα σπερνει.

 

Επισης εχω δει ατομα να παιζουν με κιθαρες των 400 ευρω με stock μαγνητες και ο ηχος να σπερνει επειδη παιζανε σε καλους ενισχυτες, και το αντιθετο βεβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λίγο offtopic και ξέρω οτι πολλοί θα πέσουν να με φάνε με αυτό, αλλα ποτέ δεν κατάλαβα γιατί κάποιος να νομίζει οτι υπάρχουν συγκεκριμένες κιθάρες για συγκεκριμένα παιξίματα.. ::) (ιδίως αν μιλάμε για solid body electric)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λίγο offtopic και ξέρω οτι πολλοί θα πέσουν να με φάνε με αυτό, αλλα ποτέ δεν κατάλαβα γιατί κάποιος να νομίζει οτι υπάρχουν συγκεκριμένες κιθάρες για συγκεκριμένα παιξίματα.. ::) (ιδίως αν μιλάμε για solid body electric)

Kαλα φανταζεσαι τον Angus Young με ibanez rg ή τον steve vai με gibson les paul? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλα φανταζεσαι τον Angus Young με ibanez rg ή τον steve vai με gibson les paul? :P

Eγώ ΦΑΝΤΑΣΙΩΝΟΜΑΙ τον Chuck Berry με Warlock ;D

 

13 σελίδες thread για μια συγκεκριμένη κιθάρα... και μάλιστα Ibanez?

Που οδεύει το noiz κύριοι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλα φανταζεσαι τον Angus Young με ibanez rg ή τον steve vai με gibson les paul? :P

;D , (όχι οτι δεν θα μπορούσαν να παίξουν βέβαια..)

αυτό που θέλω να πώ είναι οτι μπορείς να παίξεις οτιδήποτε είτε έχεις ibanez είτε strat κτλ..

αρκεί να είσαι σε θέση να παίξεις..

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου