Προς το περιεχόμενο

Ο Ήχος Μας Σε Live & Ηχολήπτες



Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 43
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

βεβαια ολα αυτα που ειπα ισχυουν αν το κοινο ξερει και 5 πραματα.αν ειναι σαν την κοπελα δεν τρεχει καστανο!

 

παντως για όσους δε το κατάλαβαν η κοπέλα είναι ΚΑΙ τραγουδίστρια.... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποια ελλειψη παιζει στο μαγαζι με την κυρια σε καθε τυπου εγχορδο ειμαι διαθεσιμος.Κάνω κ σοου παρεα της αν θελει ο μαγαζατορ.Εχω χορευτικά ετοιμα.

 

 

κανόνισε να βρεθούμε να μου δείξεις καμια χορευτική κίνηση

Θελω και γω να συμπράξω στο σόου :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι σαν να λες τον μιχαλη ιασωνα(ιάκωβος?) να σου δειξει το μουνγουοκ φιλος.Τι ζητας τωρα να σε δωσω στεγνα την τέχνη?

 

Αν αποκτησεις την εμφανιση την κιουρίας ισως σε βάλω στο γκρουπ το εκπτωτικο για τα summer courses.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι σαν να λες τον μιχαλη ιασωνα(ιάκωβος?) να σου δειξει το μουνγουοκ φιλος.Τι ζητας τωρα να σε δωσω στεγνα την τέχνη?

 

Αν αποκτησεις την εμφανιση την κιουρίας ισως σε βάλω στο γκρουπ το εκπτωτικο για τα summer courses.

 

 

καλά θα μοιράζω λουλούδια :'(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρχικα προσπαθουμε να στησουμε τον ηχο ετσι ωστε κ χωρις μονιτορ να ακουμε σωστα πανω στη σκηνή(οσο γινετε)

 

Μετα ανοιγουμε μονιτορ κ αφηνουμε τον ηχοληπτη που υποτιθετε εμπιστευομαστε, να κανει την δουλεια του

 

ηχο πέρνει απο μικρόφωνο

 

inhttps://www.youtube.com/user/jkstigma/videos

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποιαδήποτε μπάντα σέβεται τον ευατό της και κάνει αρκετά live θα πρέπει να έχει τον δικό της ηχολήπτη!

 

Από εκεί και πέρα αν ο ηχολήπτης είναι σωστός εξαρτάτε καθαρά απο εσένα και την σωστή επικοινωνία σου ώστε να καταφέρεις αυτό που θέλεις! Επίσης η αυτογνωσία, αίσθηση του που βρίσκεσαι και να το να φροντίσεις να ενημερώσεις για το τι ακριβώς χρειάζεται η μπάντα τουλάχιστον μια μέρα πριν είναι βασικά!

 

Τώρα αν ο ηχολήπτης είναι στόκος, φίλος του αφεντικού που δεν έχει ιδέα απλά νομίζει ότι κάνει κάτι και άλλες περιπτώσεις τρόμου τότε υπομονή!  ;D ;D

 

οποιος το καταλαβει αυτο θα γλυτωσει απο πολλα προβληματα!!!

τα ειπες ακριβως οπως τα σκεφτομαι!!! :o :o :o :o :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

DI από τον ενισχυτή ΜΟΥ που έχω βάλει στο retrun τα πετάλια ΜΟΥ και πειράζω μόνο το master volume του ενισχυτή... 90% στο πατάρι θα ακούω τον ήχο που γουστάρω...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το 90-95% των μουσικων δεν ξερουν καλα καλα τα κομματια που θα παιξουνε, φερνουνε χαλια εξοπλισμο (τον οποιο εχουν σεταρει ακομα πιο χαλια), ανεβαινουνε πανω στο παταρι και ξαφνικα κουφαινονται, θελουν ενα σκασμο εφφε (κυριως οι τραγουδιστες-των οποιων το μικροφωνο δεν "σκαει", ειναι "αδειο", ειναι "στεναχωρημενο" (εχει ειπωθει και αυτο) και πολλα αλλα...)

με λιγα λογια οι Ελληνες μουσικοι δεν σεβονται τον εαυτο τους, αλλα ουτε και αυτο που κανουνε. γιατι αν αγαπουσαν και σεβοντουσαν αυτο που κανουνε...

Α. δεν θα χρειαζοντουσαν αναλογια γιατι θα ειχανε μελετησει και θα ξερανε τα κομματια

Β. θα ειχανε τον δικο τους εξοπλισμο, τον οποιο ομως θα τον ξερανε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ και δεν θα ψαχνανε καλωδια, μπαταριες κλπ. οι δε ηχοι τους θα ητανε ΣΩΣΤΑ σεταρισμενοι και θα δενανε με αυτο που θελει να κανει η μπαντα

Γ. δεν θα ανεβαινανε εχοντας πιει ενα μπουκαλι ο καθενας και θα μπορουσανε να παρουν τα ποδια τους (και να συννενοηθουνε)

Δ. θα ειχανε μαεστρο! με γνωσεις μουσικης και υπευθυνοτητα τον οποιο θα τον ακουνε.

Ε. θα ητανε ΟΛΟΙ στο soundcheck απο την αρχη για να βοηθησουν ο ενας τον αλλο στη κουβαλα, αλλα και να ακουνε και να διορθωνουν οπου χρειαζεται τον εκαστοτε ηχοληπτη

Ζ. Ηχοληπτης της μπαντας. απαραιτητος οταν η μπαντα ειναι σοβαρη για να ξερει που ποναει και που υπερτερει η μπαντα και να δουλευει αναλογα

 

με λιγα λογια... αν ο ηχος ειναι καλος απο την μπαντα και ο ηχοληπτης μετριος, ο ηχος θα ειναι τουλαχιστον αξιοπρεπης. Αν η μπαντα δεν παιζει καλα αστο να παει...

 

και πριν ριξουμε ευθυνες σε αλλον ας κοιταξουμε την καμπουρα μας.

 

ΥΓ οχι δεν ειμαι ηχοληπτης δοξα τον Υψιστο. αλλα 17 χρονια τωρα δουλευω σε  καμια 200-250αρια live τον χρονο.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το 90-95% των μουσικων δεν ξερουν καλα καλα τα κομματια που θα παιξουνε, φερνουνε χαλια εξοπλισμο (τον οποιο εχουν σεταρει ακομα πιο χαλια), ανεβαινουνε πανω στο παταρι και ξαφνικα κουφαινονται, θελουν ενα σκασμο εφφε (κυριως οι τραγουδιστες-των οποιων το μικροφωνο δεν "σκαει", ειναι "αδειο", ειναι "στεναχωρημενο" (εχει ειπωθει και αυτο) και πολλα αλλα...)

με λιγα λογια οι Ελληνες μουσικοι δεν σεβονται τον εαυτο τους, αλλα ουτε και αυτο που κανουνε. γιατι αν αγαπουσαν και σεβοντουσαν αυτο που κανουνε...

Α. δεν θα χρειαζοντουσαν αναλογια γιατι θα ειχανε μελετησει και θα ξερανε τα κομματια

Β. θα ειχανε τον δικο τους εξοπλισμο, τον οποιο ομως θα τον ξερανε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ και δεν θα ψαχνανε καλωδια, μπαταριες κλπ. οι δε ηχοι τους θα ητανε ΣΩΣΤΑ σεταρισμενοι και θα δενανε με αυτο που θελει να κανει η μπαντα

Γ. δεν θα ανεβαινανε εχοντας πιει ενα μπουκαλι ο καθενας και θα μπορουσανε να παρουν τα ποδια τους (και να συννενοηθουνε)

Δ. θα ειχανε μαεστρο! με γνωσεις μουσικης και υπευθυνοτητα τον οποιο θα τον ακουνε.

Ε. θα ητανε ΟΛΟΙ στο soundcheck απο την αρχη για να βοηθησουν ο ενας τον αλλο στη κουβαλα, αλλα και να ακουνε και να διορθωνουν οπου χρειαζεται τον εκαστοτε ηχοληπτη

Ζ. Ηχοληπτης της μπαντας. απαραιτητος οταν η μπαντα ειναι σοβαρη για να ξερει που ποναει και που υπερτερει η μπαντα και να δουλευει αναλογα

 

με λιγα λογια... αν ο ηχος ειναι καλος απο την μπαντα και ο ηχοληπτης μετριος, ο ηχος θα ειναι τουλαχιστον αξιοπρεπης. Αν η μπαντα δεν παιζει καλα αστο να παει...

 

και πριν ριξουμε ευθυνες σε αλλον ας κοιταξουμε την καμπουρα μας.

 

ΥΓ οχι δεν ειμαι ηχοληπτης δοξα τον Υψιστο. αλλα 17 χρονια τωρα δουλευω σε  καμια 200-250αρια live τον χρονο.... 

Θα συμφωνήσω σε όλα όσα είπες ΠΛΗΝ του αναλόγιου (το οποίο δεν βρίσκω σε τι μπορεί να επηρεάζει τον ήχο)... Άσε που όταν παίζεις 40 κομμάτια τη βραδιά θέλεις να είσαι και από κάπου καλυμμένος... Γιατί μυαλό είναι αυτό και κολλάει... Κατά τα άλλα συμφωνώ ότι αν η μπάντα δεν τραβάει ο ηχολήπτης δεν μπορεί να κάνει κάτι... Αν η μπάντα τραβάει και δεν τραβάει ο ηχολήπτης ΣΥΝΗΘΩΣ κάποιος από την μπάντα κάνει τη δουλειά του ηχολήπτη στο στήσιμο... Μου έχει τύχει και αυτό πολλές φορές!

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου