Προς το περιεχόμενο

Προσφορές για διασκευή;


gkou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι.... το 1983 είχε τέτοια μαραφέτια....

 

Είσαι Θεόοοος είπαμε.

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 73
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ναι.... το 1983 είχε τέτοια μαραφέτια....

Και όμως υπήρχαν...απλά ήμασταν πολύ μικροί και χαζοί για να τα ξέρουμε ή δεν μπορούσαμε να τα πληρώσουμε...Θυμάμαι το 1977 που είχα αγοράσει τη Black Beauty για 44.000 δρχ, δίπλα της υπήρχε και η Roland Synth που έκανε 140.000 δρχ...όσο ένα διαμέρισμα στη Κυψέλη!!!!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και όμως υπήρχαν...απλά ήμασταν πολύ μικροί και χαζοί για να τα ξέρουμε ή δεν μπορούσαμε να τα πληρώσουμε...Θυμάμαι το 1977 που είχα αγοράσει τη Black Beauty για 44.000 δρχ, δίπλα της υπήρχε και η Roland Synth που έκανε 140.000 δρχ...όσο ένα διαμέρισμα στη Κυψέλη!!!!

 

Μπράβο Marathon. Έτσι, να μιλάμε σιγά σιγά με δραχμές να το συνηθίζουμε ξανά....

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο Marathon. Έτσι, να μιλάμε σιγά σιγά με δραχμές να το συνηθίζουμε ξανά....

;D ;D ;D

Τότε 44.000 δρχ ήταν ΠΟΛΛΑ λεφτά...σήμερα δεν ξέρω εάν θα φτάνουν για καφέ στο Κολωνάκι

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

- το τι γινεται σε άλλα μουσικά φόρουμ (εκτός από το cosmopolitan ;D) δεν με απασχολεί καθόλου, μάλιστα με ενοχλεί να συζητάμε με εκνευρισμό στο noiz τι έγινε αλλού. Δηλαδή ποτσ γκένεν να την πληρώνει το noiz και τα μέλη του για κάτι που ειπώθηκε σε άλλο χώρο  ???

 

- Aν ήταν να φέρω βαρέως κάθε καρπαζιά, θα ειχα αποχωρήσει και από το νηπιαγωγείο

 

- @yann : Δεν γνωρίζω την αιτία του εκνευρισμού σου, αλλά επειδή γενικά επιτρέπω σε κάποιον θυμωμένο να χώνει ακόμα και όταν έχει άδικο, απλά θα σου τονίσω οτι σε δύο συνεχόμενα ποστς δεν χωράνε αυτές οι 2 προτάσεις :

 

 

Τερμα λοιπον οι πληροφοριες απο μενα (στην οργανοποιϊα αναφερομαι,η οπου αλλου φανηκα χρησιμος,και τωρα εννοω το noiz,ειναι και εδω μεσα τα ιδια ζωα) αφου αποφασισα να μην μοιραζομαι πλεον οσα ξερω,

 

αλλα...να κοροίδευω και να γελαω με εσας που ΔΕΝ τα ξερετε

 

Ειναι αλλο ενα ελληνικο φαινομενο:

Οταν δεν ξερεις κατι που ξερουν αυτοι,σε θεωρουν μαλακα... ;)

 

ΥΓ. +1 στη διατύπωση του THEOD. Προσθέτω οτι δεν μπορούμε να επιτρέψουμε σε κανέναν να προσδιορίσει σε εμάς τι είμαστε.Κανένας "μεγάλος" δεν έχει κράξει ποτέ κάποιον "μικρό", αντίθετα οι μικροί φαγώνονται στον μικρόκοσμό τους και κανείς δεν νοιάζεται για το τι συμβαίνει εκεί.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα εχω μεγάλη συμπάθεια στην Gkou και μάλιστα εχω και ενα θαυμασμο για το ατομο της.Γενικα θαυμαζω τους ανθρωπους που δοκιμαζουν πράματα που τους αρεσουν και ας ειναι γονεις κτλ.Το θεωρω πολυ ομορφο και για τα ιδια τα παιδια τους ως παιδεια.

 

Στα χρονακια που ειμαι στη μουσικη μπορω να πω απειρες ιστοριες κομπλεξ και κακοηθειας.Προσωπικα δεν δινω μια και προσπαθω να ισορροπω μεσα στο κεφάλι μου εχωντας τα δικα μου κριτηρια και ξεροντας που θελω να παω.Βημα βημα.Προσωπικα θεωρω οτι η εξελιξη της ειναι και εμφανης και αξιολογη αν και δεν εχει και καμια σημασια στη τελικη.Η μουσικη μας αρεσει και μουσικη παιζουμε.Εγω θελω(αν οχι απαιτω... ;)) την Gkou να συνεχισει και να γραψει την καθε ψωναρα σε αυτα που δεν εχει.Οχι τιποτα αλλο αλλα ξερω και ποιο ειναι το επομενο κομματι που σχεδίαζε και μ'αρεσει πολυ.

never compromise tone for features....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

- το τι γινεται σε άλλα μουσικά φόρουμ (εκτός από το cosmopolitan ;D) δεν με απασχολεί καθόλου, μάλιστα με ενοχλεί να συζητάμε με εκνευρισμό στο noiz τι έγινε αλλού. Δηλαδή ποτσ γκένεν να την πληρώνει το noiz και τα μέλη του για κάτι που ειπώθηκε σε άλλο χώρο  ???

Απο μερους μου,κανενας εκνευρισμος! :)

Απλως,εχω μαθει "να τα χωνω" και να ειμαι "καυστικος" απ' το ραδιοφωνο (που εκανα καποτε,και ξερω οτι αλλιως "περνας στο ντουκου"),και αυτο επιρρεαζει τον τροπο που γραφω...(και γραφω ακριβως οπως εξεπεμπα: free style και παντα χωρις "προσχεδια"..)

Ομως στο ραδιοφωνο εχεις μικροφωνο,και εχεις και φωνη που σου δινει τη δυνατοτητα

της εκφρασης που δεν δινει το χαρτι η το πληκτρολογιο.

Οποτε με την καταληλη χρηση της φωνης και τα καταλληλα "υφακια" αναλογως τη φραση,μπορει κανεις ευκολα να δωσει τη σωστη εντυπωση στον ακροατη,

(Να ενα θεμα που πρεπει να θιξουμε καποτε:τη σημερινη "καταντια" του ραδιοφωνου!)

με τον αναγνωστη ομως,δυσκολα τα πραγματα... ;)

(αν ειχα ηχογραφησει εκεινο το ποστ πχ,μαλλον θα το ακουγες γελωντας.. ;D ;D )

 

-Να γιατι "κανω καραγκιοζη" τα ποστ μου με τοσες φατσουλες...

Μηπως και "κερδισω" αυτο που "χανω" χωρις μικροφωνο! ;D

 

-Ο λογος που συνεχισα στο θεμα αυτο και δεν ανοιξα αλλο,ειναι οτι με την ολη αυτη ιστορια,"χαλασε" αυτο το θεμα που εδειχνε οτι θα "εκλεινε" ομορφα.

 

-Ο λογος που εγραψα αυτο το ποστ στο noiz γενικοτερα,

ειναι οτι δεν μπορει να "δουλευεις" ( ;D ) σε μια "εφημεριδα" και να γραψεις σε μια αλλη! ;)

Και οπως καταλαβα τελευταια,στα περισσοτερα ελληνικα φορουμ,γραφοδιαβαζουν τα ιδια ατομα με αλλα nicks,και καποιες φορες ακομα και στο ιδιο φορουμ...

Καπως λοιπον,πρεπει "να κοπει ο βηχας" σε τετοιους κρυψινους! ;)

 

-Εχεις δικιο για τις δυο φρασεις μου που "μαρκαρες",ημουν λιγο σκληρος... :-[

Στην πρωτη "πληρωνω" καποιους "με το νομισμα τους",αλλα δεν διευκρινησα για ποσο...

Μπορει και να'ναι μονο για σημερα... ;) ;D ;D ;D

 

Στη δευτερη,θιγω ενα μεγαλο κοινωνικο θεμα,που βρισκω μπροστα μου απο παιδακι,

με μια φραση.Ισως λιγο αστοχη,αν ομως τη διαβασεις με "Χαρυ Κλυνν" διαθεση,

βγαινει λιγο νοημα...

Ειναι το ιδιο πραγμα με τη συμπεριφορα καποιων πωλητων στα μουσικαδικα,

(που εχουμε ολοι αντιμετωπισει καποια στιγμη της ζωης μας,και εχει χιλιοσυζητηθει!) ;)

 

γενικά επιτρέπω σε κάποιον θυμωμένο να χώνει ακόμα και όταν έχει άδικο,

 

Και ετσι πρεπει να ειναι ο modul-Δικαστης Dread! ;D

"Ελαστικος",δικαιος και να τα χωνει οποτε χρειαζεται...

:)

 

Λοιπον,...

ας μοιραστουμε το backing της διασκευης με τους "καλους"...

 

Αλλα αμα τ'ακουσετε οι "κακοι", θα σας τσακισω τ'αυτια.... >:( 8) ;D

(εγω ειμαι ο "ασχημος",το νου σας...) ;D ;D ;D ;D ;D

 

Τα ακκορντα και τα μετρα ειναι "μπαμ" στο original,

μειον 3 bpm απο τα 128 (περιπου) του live video οπου και "πατησα".

-Λειπουν:

Σολοκιθαρο,και τα διαφορα "στολιδια" με κυριοτερο τα φωνητικα... ;)

Ελεγα να τα βαλω μετα το final take των φωνητικων,ωστε να τα "δεσω" το δυνατον...

 

Εχω αφησει λαθακια και "ξεχρονισματα",

πρωτον για να ειναι και "ανθρωπινο" και ερασιτεχνικο,(με editing oλα γινονται)

και 2ον,δεν θελω να δινω λαθος εντυπωση για το επιπεδο μου... ::)

Ειμαι "απροπονητος" και εχω τα χαλια μου.

-Η αληθεια ποναει,ε?

-Αου...

;D

 

..-Και αυτο ΔΕΝ ειναι καν "roughmix" ! ;)

(αφου λειπουν διαφορα τι να μιξαρεις..)

 

 

 

Sailor__Widow__Backing_02.MP3

ΔΕΝ αναλαμβανω εργασιες!Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δε θέλω να καταντήσω γραφική (αν είναι να φύγω ,δε θα το δηλώσω ;D) αλλά μετά από μία σύντομη κουβεντούλα με τον jazzjoker και με τον άντρα μου αργότερα, καταλήξαμε στο ότι αυτό που μου χρειάζεται είναι μία καλή καρτούλα ήχου και την όρεξή μου για τραγούδι, αφού οι κριτικές παντός είδους είναι απαραίτητες για να προχωράμε σωστά!Οπότε, συνεχίζω. :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου