Προς το περιεχόμενο

Προσφορές για διασκευή;


gkou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

σκοπός είναι να μη σταματήσει κάτι που τόσο της άρεσε επειδή κάποιος ή κάποιοι της τη σπάσανε, το αν θα μάθουμε τι έγινε ή όχι είναι δευτερεύον και τριτεύον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 73
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Guru

σκοπός είναι να μη σταματήσει κάτι που τόσο της άρεσε επειδή κάποιος ή κάποιοι της τη σπάσανε, το αν θα μάθουμε τι έγινε ή όχι είναι δευτερεύον και τριτεύον

Μα αυτό είναι που λέω! Αν της αρέσει τότε ΚΑΝΕΙΣ δε θα έπρεπε να μπορεί να την σταματήσει, και αυτή είναι η πρότασή μου, άλλωστε. Αν το διαβάζει ειδικά: Να συνεχίσει να κάνει το κέφι της, και να είναι ανεξάρτητη απ'όλους τους... να μην πω ξανά, που υπάρχουν στον κόσμο! :)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητοί μου φίλοι, δεν συνηθίζω να το "σκάω" από πουθενά και για κανέναν απολύτως λόγο...

Θα ήθελα λοιπόν, να σας αφήσω λίγες λέξεις για μένα, πριν αποχωρήσω οριστικά από το χώρο αυτό αλλά και από όλα τα μουσικά sites ,γενικά. Γνωρίζετε για μένα ότι είμαι ήδη 36 χρονών, άσχετη από νότες, μαθήματα φωνητικής κ.λπ. Δεν έχω καν τον χρόνο να το προσπαθήσω περαιτέρω, αφού είμαι ήδη μητέρα δυο παιδιών, με πολλές πολλές υποχρεώσεις. Ηχογραφούσα με την κάρτα του λαπτοπ μου, ένα φτηνό μικρόφωνο και το Cubase ( που τι να μου κάνει κι αυτό...) ΑΛΛΑ και με την ψυχούλα μου. Αυτή με καθοδηγούσε πώς να πω, τι να πω, τι να γράψω...Όταν επιχείρησα για πρωτη φορά να παρουσιάσω δείγμα από τη δουλειά που εντελώς ερασιτεχνικά είχαμε φτιάξει, είχα φάει στην κυριολεξία ντομάτες ;D. Δεν το έβαλα κάτω όμως, δεν μου έκαναν εντύπωση τα όποια θετικά σχόλια, αφού τα εξέλαβα ως τύπους ευγενείας, μελέτησα πολύ προσεκτικά τα αρνητικά και συνέχισα.Ένιωθα τόσο γεμάτη που μπορούσα να κάνω αυτό που από παιδί ήθελα, που τίποτε δε με σταματούσε! :)

Στη συνέχεια όμως,άρχισα να έρχομαι αντιμέτωπη με ..σχεδόν απειλητικές συμπεριφορές απέναντί μου , υβριστικά πμ (υπάρχουν μέλη και εδώ που γνωρίζουν την όλη υπόθεση) του τύπου "Τι θες εσύ και τραγουδάς, μόνο γλύφεις, έχεις χάσει το τραίνο, είσαι μία ανώριμη σαραντάρα, ατάλαντη" και πολλά πολλά άλλα. Άρχισα να πικραίνομαι και να βλέπω ότι αυτό που εγώ λάτρευα, πραγματικά ότι μόνο ενοχλούσε αλλά οδηγούσε και σε περίεργες συμπεριφορές κάποιους . Λες κι εγώ πήγαινα για τραγουδίστρια και θα έτρωγα το ψωμί κάποιου άλλου...

Τέλος πάντων, έγιναν και άλλα και τελευταία ένιωσα τόσο μα τόσο άσχημα, που σκέφτηκα ότι δεν αξίζει να χαλιέμαι ψυχολογικά για πράγματα που δεν μπορώ να κατανοήσω κι ότι είναι καλύτερα να απέχω.

Θέλω να τονίσω ότι στο παρόν φόρουμ ΔΕΝ ΤΟΛΜΗΣΕ κανείς να με βρίσει ή ο,τιδήποτε άλλο κι αυτό είναι προς τιμήν του Yameth και των συνεργατών του.

Χάρηκα πάρα πολύ γιατί γνώρισα εδω μέσα σπουδαίους μουσικούς και λυπάμαι που άφησα στη μέση όμορφες συνεργασίες.

Κάποιοι οι οποίοι είναι μέλη και εδώ, είχαν την.."μαγκιά" να το πω ,"εξυπνάδα" ,να με ενοχλούν αλλού ;)

Η φυγή μου έχει να κάνει με την απογοήτευσή μου τον τελευταίο καιρό και τις περιορισμένες πια αντοχές μου απέναντι στην κακία και το κόμπλεξ ορισμένων. Όχι με το νόιζ πάντως, σαν σύνολο ή σαν μουσικό φόρουμ.Αυτό με οδήγησε και στην απόφαση να τα παρατήσω όλα .

 

Σας ευχαριστώ όλους πάρα μα πάρα πολύ και χάρηκα για όσο συνυπήρξαμε και όσο γνωριστήκαμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να τονίσω ότι στο παρόν φόρουμ ΔΕΝ ΤΟΛΜΗΣΕ κανείς να με βρίσει ή ο,τιδήποτε άλλο

Τι πήγες ρε κορίτσι μου και εσύ σε άλλα forums... o Yann σε παρέσυρε?

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και καλά, ο Yann ήρθε εδώ να ξεσπάσει? Ρε Yann πάς καλά? Μήπως θές επείγουσα μπυροποσία? ;D ;D

 

Εμ,...αφου μονο εδω γραφει? ;)

 

-Οχι και να ξεσπασει...ακομα δεν αρχισε!! ;D ;D

(διαβαζε καλα τις φατσουλες μου!)

 

-Havana Club μαυρο 7αρι,μ'ενα παγο...( "σε ψηλο"). 8)

 

-Η G,

ειναι η αφορμη που γραφω οτι γραφω,το προβλημα ειναι συνεχες και συμβαινει σε πολλους...(και σε ολους τους τομεις...)

 

Ειναι αλλο ενα ελληνικο φαινομενο:

Οταν δεν ξερεις κατι που ξερουν αυτοι,σε θεωρουν μαλακα... ;)

 

Τι πήγες ρε κορίτσι μου και εσύ σε άλλα forums... o Yann σε παρέσυρε?

Ειναι αληθεια οτι ειναι παρασυρτικος τυπος ο μπαγασας... 8) ;D ;D ;D

 

Αλλα,στο να παρασυρει τη G να μην τα παρατησει,δεν τα καταφερε... :(

ΔΕΝ αναλαμβανω εργασιες!Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητοί μου φίλοι, δεν συνηθίζω να το "σκάω" από πουθενά και για κανέναν απολύτως λόγο...

Θα ήθελα λοιπόν, να σας αφήσω λίγες λέξεις για μένα, πριν αποχωρήσω οριστικά από το χώρο αυτό αλλά και από όλα τα μουσικά sites ,γενικά. Γνωρίζετε για μένα ότι είμαι ήδη 36 χρονών, άσχετη από νότες, μαθήματα φωνητικής κ.λπ. Δεν έχω καν τον χρόνο να το προσπαθήσω περαιτέρω, αφού είμαι ήδη μητέρα δυο παιδιών, με πολλές πολλές υποχρεώσεις. Ηχογραφούσα με την κάρτα του λαπτοπ μου, ένα φτηνό μικρόφωνο και το Cubase ( που τι να μου κάνει κι αυτό...) ΑΛΛΑ και με την ψυχούλα μου. Αυτή με καθοδηγούσε πώς να πω, τι να πω, τι να γράψω...Όταν επιχείρησα για πρωτη φορά να παρουσιάσω δείγμα από τη δουλειά που εντελώς ερασιτεχνικά είχαμε φτιάξει, είχα φάει στην κυριολεξία ντομάτες ;D. Δεν το έβαλα κάτω όμως, δεν μου έκαναν εντύπωση τα όποια θετικά σχόλια, αφού τα εξέλαβα ως τύπους ευγενείας, μελέτησα πολύ προσεκτικά τα αρνητικά και συνέχισα.Ένιωθα τόσο γεμάτη που μπορούσα να κάνω αυτό που από παιδί ήθελα, που τίποτε δε με σταματούσε! :)

Στη συνέχεια όμως,άρχισα να έρχομαι αντιμέτωπη με ..σχεδόν απειλητικές συμπεριφορές απέναντί μου , υβριστικά πμ (υπάρχουν μέλη και εδώ που γνωρίζουν την όλη υπόθεση) του τύπου "Τι θες εσύ και τραγουδάς, μόνο γλύφεις, έχεις χάσει το τραίνο, είσαι μία ανώριμη σαραντάρα, ατάλαντη" και πολλά πολλά άλλα. Άρχισα να πικραίνομαι και να βλέπω ότι αυτό που εγώ λάτρευα, πραγματικά ότι μόνο ενοχλούσε αλλά οδηγούσε και σε περίεργες συμπεριφορές κάποιους . Λες κι εγώ πήγαινα για τραγουδίστρια και θα έτρωγα το ψωμί κάποιου άλλου...

Τέλος πάντων, έγιναν και άλλα και τελευταία ένιωσα τόσο μα τόσο άσχημα, που σκέφτηκα ότι δεν αξίζει να χαλιέμαι ψυχολογικά για πράγματα που δεν μπορώ να κατανοήσω κι ότι είναι καλύτερα να απέχω.

Θέλω να τονίσω ότι στο παρόν φόρουμ ΔΕΝ ΤΟΛΜΗΣΕ κανείς να με βρίσει ή ο,τιδήποτε άλλο κι αυτό είναι προς τιμήν του Yameth και των συνεργατών του.

Χάρηκα πάρα πολύ γιατί γνώρισα εδω μέσα σπουδαίους μουσικούς και λυπάμαι που άφησα στη μέση όμορφες συνεργασίες.

Κάποιοι οι οποίοι είναι μέλη και εδώ, είχαν την.."μαγκιά" να το πω ,"εξυπνάδα" ,να με ενοχλούν αλλού ;)

Η φυγή μου έχει να κάνει με την απογοήτευσή μου τον τελευταίο καιρό και τις περιορισμένες πια αντοχές μου απέναντι στην κακία και το κόμπλεξ ορισμένων. Όχι με το νόιζ πάντως, σαν σύνολο ή σαν μουσικό φόρουμ.Αυτό με οδήγησε και στην απόφαση να τα παρατήσω όλα .

 

Σας ευχαριστώ όλους πάρα μα πάρα πολύ και χάρηκα για όσο συνυπήρξαμε και όσο γνωριστήκαμε!

 

Η αλήθεια είναι οτι η τέχνη είναι σκληρή .

Πολλες φορες ενας μουσικός προσπαθεί ατελείωτες ώρες (χρονια) για να βελτιώσει το αποτέλεσμα

και το μονο που ισως ζητάει είναι να ενα χειροκρότημα η μια καλή κουβέντα  .

Η γνωμη μου ειναι να υπαρχει μια ελαστικότητα στην κρίση μεσα σε ενα site μουσικων 

γιατί όλοι από τη στιγμή που ασχολούνται με την τέχνη περνάν από τις ίδιες ανησυχίες .

αυτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η G, ειναι η αφορμη που γραφω οτι γραφω,το προβλημα ειναι συνεχες και συμβαινει σε πολλους...(και σε ολους τους τομεις...)

Θα ξαναπώ, κάτι που είχα πεί και σε προηγούμενες αποχωρήσεις (με το Ταο και το λεμονάτο)... Δεν πρέπει να μπερδεύουμε τον Ιντερνετικό κόσμο με τον πραγματικό.

Στον Ιντερνετικό κόσμο, είμαστε όλοι ίσοι. Στο πραγματικό όμως όχι, εκτός και εάν έχουμε φυσική επαφή, κάτι που εχουμε κατορθώσει εδώ μέσα (και το θεωρώ από τα σημαντικά αυτού του forum), αρχίζοντας με τις μπυροποσίες και όχι μόνο.

Γιατί στο Internet μπορεί να βρίζομαι με τον Audiokosta, αλλά στον πραγματικό κόσμο πίνουμε μπύρες και σχεδιάζουμε projects...

Eλπίζω να με καταλαβαίνετε...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ξαναπώ, κάτι που είχα πεί και σε προηγούμενες αποχωρήσεις (με το Ταο και το λεμονάτο)... Δεν πρέπει να μπερδεύουμε τον Ιντερνετικό κόσμο με τον πραγματικό.

 

Και ετσι ΠΡΕΠΕΙ να ειναι,..οχι ομως πως ειναι πραγματι ετσι! ;)

 

Καποιοι απλως ΔΕΝ εχουν αληθινη ζωη,και την ψαχνουν στο ιντερνετ...

 

Αυτοι να το βαλουν αυτο καλα μες στο κεφαλι τους,

γιατι η "ιντερνετικη" ζωη μπορει να εχει σοβαρες "παρενεργειες" στην πραγματικη! ;)

(πχ. καταθλιψη λογω απορριψης απο καποιους στο ιντερνετ,συμβαινει συνεχεια!! )

 

 

ΔΕΝ αναλαμβανω εργασιες!Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τι παίχτηκε, αλλά νομίζω ότι είναι κρίμα μια ευγενική και διακριτική παρουσία να "χαθεί" από αυτόν τον χώρο, φυσικά είναι επιλογή της ίδιας το τί θα κάνει και φυσικά θα έχει τους λόγους της.

Εγώ θα αναφερθώ σε δυο περιστατικά...

α) http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%A3%CF%84%CE%AF%CE%B2%CE%B9_%CE%A1%CE%AD%CE%B9_%CE%92%CE%BF%CE%BD

SRV......

Τον Ιούλιο του 1981, το συγκρότημα εμφανίζεται σε ένα φεστιβάλ έξω από το Όστιν και δημιουργείται ένα βίντεο, το οποίο ο μάνατζερ του συγκροτήματος θα δώσει στον Μικ Τζάγκερ περίπου ένα χρόνο αργότερα. Το αποτέλεσμα ήταν το συγκρότημα να εμφανιστεί ζωντανά σε ένα ιδιωτικό πάρτι των Ρόλινγκ Στόουνς, στις 22 Απριλίου του 1982. Στις 17 Ιουλίου του 1982, ο Στιβ και η παρέα του γίνονται το πρώτο συγκρότημα που εμφανίζεται στο Montreux International Jazz Festival στην Ελβετία, χωρίς δισκογραφική δουλειά ή συμβόλαιο με οποιαδήποτε δισκογραφική εταιρία. Το πλήθος αποδοκιμάζει, ειρωνικά όμως, τo γκρουπ κερδίζει Grammy για την εκτέλεση του κομματιού Texas Flood σε αυτή την εμφάνιση. Σε αυτό το φεστιβάλ ο Στιβ γνώρισε τον David Bowie και τον Jackson Browne. Το Νοέμβριο του 1982, το συγκρότημα ηχογραφεί, αυτό που αργότερα θα κυκλοφορήσει με τον τίτλο «Texas Flood», ύστερα από πρόσκληση του Jackson Browne, ενώ ταυτόχρονα ο Στιβ συμμετέχει (ηχογραφεί την κιθάρα) κατόπιν παράκλησης του David Bowie στο άλμπουμ Let’s Dance, και συμφωνεί να συνοδεύσει τον Bowie στην παγκόσμια περιοδεία του. Αποφασίζει να εγκαταλείψει τελικά, κατά τη διάρκεια των ετοιμασιών, για να ασχοληθεί με το δικό του σχήμα.

 

β) Το 1983 έδινα εξετάσεις για να τελειώσω πιάνο κλπ και στις τελικές του Solfez η καθηγήτριά μου μου είπε ότι είμαι φάλτσος..... Της έδωσα μιά πρόσκληση να με ακούσει το ίδιο βράδυ που είχα συναυλία..... και ήρθε, με άκουσε και μου έδωσε συγχαρητήρια.

:P :P :P :P :P :P :P

 

Η Κριτική όταν γίνεται από γνώστε και είναι καλοπροαίρετη είναι το μέσο που θα σε κάνει καλύτερο (φυσικά τεκμηριωμένη άποψη) τα υπόλοιπα είναι σκουπίδια.

 

Και ετσι ΠΡΕΠΕΙ να ειναι,..οχι ομως πως ειναι πραγματι ετσι! ;)

 

Καποιοι απλως ΔΕΝ εχουν αληθινη ζωη,και την ψαχνουν στο ιντερνετ...

 

Αυτοι να το βαλουν αυτο καλα μες στο κεφαλι τους,

γιατι η "ιντερνετικη" ζωη μπορει να εχει σοβαρες "παρενεργειες" στην πραγματικη! ;)

(πχ. καταθλιψη λογω απορριψης απο καποιους στο ιντερνετ,συμβαινει συνεχεια!! )

 

Ότι σοφότερο έχω ακούσει......

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

β) Το 1983 έδινα εξετάσεις για να τελειώσω πιάνο κλπ και στις τελικές του Solfez η καθηγήτριά μου μου είπε ότι είμαι φάλτσος..... Της έδωσα μιά πρόσκληση να με ακούσει το ίδιο βράδυ που είχα συναυλία..... και ήρθε, με άκουσε και μου έδωσε συγχαρητήρια.

:P :P :P :P :P :P :P

Autotunes??? ;D ;D ;D ;D

 

Στα έστειλα σήμερα το πρωί...

 

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου