Προς το περιεχόμενο

korg i30!θελω γνώμες!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα παιδιά!σκέφτομαι την αγορά ενός korg i30!

η χρήση του θα είναι κυρίως σε rock συγκροτήματα και ίσως σε λίγο πιο progressive καταστάσεις!πως σας φαίνεται σαν οργανάκι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο οτι το εχω ακουσει σε στουντιο μου φανηκε αρκετα χρηστικο. Το εχω συναντησει περισσοτερο σε σχηματα με λαικα μουσικα ομως ακουσματα. Λογω του οτι ειναι arranger με ρυθμους και λαϊκους θα ελεγα ηχους,δεν ξερω κατα ποσο θα σε καλυψει πανω σε ηχους pad,organ,electric pianos κτλ.

Αν ειναι το πρωτο σου συνθ και τα χρηματα που ειναι να δωσεις ειναι μεχρι 40ΟΕ, σου προτεινω το LE της Korg, ή παρεμφερεις δυνατοτητες σε Roland και Yamaha.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

korg triton le kalytera file...ki egw ayto psinomai na agorasw!  :)

δεν ειναι και το ποζερ χαρντ ροκ οργανο ομως. Ειναι ενα καλο συνοθειλευμα συνθ.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι σας έχει πιάσει όλους με τα όργανα 10ετίας και βάλε ρε παιδιά?

 

Το i30 είναι καταρχήν interactive music workstation, με άλλα λόγια arranger σαν το pa50, pa800 κτλ δηλ αλλά πιο παλιό, οι ήχοι του είναι αι2 δηλαδή βασισμένοι στο 01W του 1991 αλλά πιο βελτιωμένοι, ούτε καν του Trinity... καλό όργανο για το 1998 δεν λέω αλλά δεν νομίζω ότι μπορεί να δουλέψει πλέον κανείς με τέτοια όργανα...

Το Le πάλι παμπάλαιο του 2002, καλό μεν, χρυσό αλλά με παρωχημένους ήχους... γιατί δεν κοιτάτε πιο καινούργια όργανα σαν το Korg m50, Roland G6, Yamaha motif xs ή έστω τα προηγούμενα X6 και TR, MM6 ?...

 

Δεν νομίζω να βοηθήσει επαγγελματικά η επιλογή σε τόσο παλιά όργανα καθώς αν κάτσει στραβή δεν υποστηρίζονται από το επίσημο service και δεν υπάρχει συμβατότητα ήχων.

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον το mm6 εννοεί ο φίλος..

Μόλις που το πούλισα γιατί είμαι το τελείος το αντίθετο από αυτά που θέλεις να παίζεις αλλά για rok κτλ είναι καλό σε σχέση με την τιμή του και σαν καινούριο και σαν μεταχειρισμένο..

Από κατασκευή όμως πολύ πλαστικό και αν σε ενδιαφέρει το βάρος για τις μετακινίσεις πούπουλο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα εντελως εκτος θεμετος και για να γελασουμε, οταν επεσε το ματι μου στο θρεντ κολλησα στο i30 και ημουν ετοιμος να σου πω και γαμω τα αυτοκινητα ;D ;D.

Sorry δε ξαναμιλαω(ξενυχτια με 2 γιους αρρωστους τα βλεπω 2πλα)

'Η ΤΑΝ 'Η ΕΠΙ ΤΑΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου