Προς το περιεχόμενο

metal κιθαρα μεχρι 700 ευρώ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

θα παρω την ΜΙΑ ΚΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΗ κιθαρα μου και θα σε αφησω στην ησυχια σου.

 

εμ αυτο δεν λεω ? εχεις μια κιθαρα αλλα εχεις αποψη και για ολες τις υπολοιπες απλα επειδη τις εχεις δει σε φωτο... επισης στις φεντερ αλλα και σε καθε συστημα floyd rose μπορεις να ρυθμησεις το υψος της καθε χορδης ξεχωριστα . στις γκιμπσον δεν γινεται και για εμενα αυτο ειναι μειον... οσο για τις γνωσεις μου εστω και ελλειπης δεν χρειαζεται να περνανε απο τηνδικη σου κριτικη... τελος αν αμφησβητεις το οτι εχω 7 κιθαρες περνα μια μερα απο το σπιτι μου να της δεις και να τις παιξεις κιολας μπας και δεις και αυτα που ισχυριζομαι οτι ειναι αληθεια... γιατι μονο απο τις φωτο στο ιντερνετ συμπερασμα δεν βγαινει... και αν και εσυ ειχες μια γκιμπσον και εβλεπες οτι για να ρυθμισεις τα υψη των χορδων πρεπει καθε φορα να αλαζεις ολα τα υπολοιπα εστω και αν καποιες χορδες σε βολευανε τοτε ισως και εσυ να ελεγες ρε γαμωτο... γιατι ? αν παρλαυτα δεν θες να γινουν ολα αυτα τοτε πολυ καλα θα κανεις να ασχοληθεις με αλλα πραγματα...γιατι

 

ΟΙ ΜΕΓΑΛΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΙΔΕΕΣ

ΟΙ ΜΕΣΑΙΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ

ΚΑΙ ΟΙ ΜΙΚΡΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ

 

τελος δεν μεταδιδω αλλο...!!!...!!!...!!!... ... ... ... ... ... ... ... ... ... .. ... .. ... ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 80
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Λοιποοον.

αυτο που ειπατε για τις gibson θα το ψαξω..παντως με καποιον συζητουσα και μου ειπε πως η gibson στελνει στην Ελλαδα μοντελα παρομοια με αυτα που στελνει στις τριτοκοσμικες χωρες.Τωρα κατα ποσο ισχυει αυτο δεν ξερω και αν δν το δω με τα ματια μου δεν θα το πιστεψω...αλλα το σιγουρο ειναι πως θα το ψαξω για να σχηματισω και τη δικη μου γνωμη που λογικό να ειναι η τελικη και η πιο σημαντικη(χωρις να αμφισβητω τις υπολοιπες αλλα ξερετε πως ειναι αυτα...αν εεμενα μαρεσει και με βολευει...)

Οσο για τις V, εχω V και η αληθεια ειναι πως τις πρωτες βδομαδες ειχα αποκτησει μερικες μελανιες στα ποδια xDDD

αλλα πλεον, υστερα απο 1μιση χρονο με V οταν πιανω στα χερια μου ST μοντελο κουραζεται ευκολα το χερι μου το δεξι...

 

Για την LTD JH-600 την ειχα δει τη κιθαρα και ειναι πραγματι φοβερη αλλα εχω καποιος ενδοιασμους.

πρωτα απ`ολα η κιθαρα στου thomann εχει διαφορετικα σημαδακια στα ταστα...ενω του dmmo εχει τον αετο των slayer.να μου πειτε...ασημαντο απλα δεν ξερω κατα ποσο μπορουν να διαφερουν.

2ον...το kahler με προβληματιζει, δεν ξερω τι προβληματα μπορει να παρουσιαστουν απο τη στιγμη που δεν εχω τη παραμικρη εμπειρια με καθε ειδους tremolo.

3ον βρηκα βιντεο με αυτη τη κιθαρα αλλα ο συγκεκριμενος λεει πως εχει floyd rose και υπαρχουν πολλα μοντελα, αλλα με kahler και αλλα με floyd rose.

 

http://www.youtube.com/watch#!v=58EKCeCiaAU&feature=channel

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..παντως με καποιον συζητουσα και μου ειπε πως η gibson στελνει στην Ελλαδα μοντελα παρομοια με αυτα που στελνει στις τριτοκοσμικες χωρες

 

Να κανεις καλυτερες παρεες.... ;D

 

το σχημα δν με νοιαζει αρκει να μην ειναι Les-paul style ή SG κτλ...αλλα αφου σας ειπα metal δν νομιζω να προτεινετε κατι τετοιο.

 

αν θες ψαξε το λιγο παραπανω, μπορει να εκπλαγεις...(hint:τι κιθαρα χρησιμοποιουσε αυτος που εφηύρε το μεταλ?....)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΗΝ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΩ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΓΚΙΜΠΣΟΝΑΚΙΔΕΣ... ΞΕΚΑΘΑΡΙΖΩ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΑΣΤΙΕΡΑ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΠΑΝ 2 ΦΙΛΟΙ ΜΕ V , ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΙΣΧΥΕΙ...

 

συγνώμη μας δουλεύεις? αυτό που είπες είναι ο ορισμός της παραπληροφόρησης! όχι όσον αφορά το περιεχόμενο της πληροφορίας που δίνεις, αλλά το "από αλλού το άκουσα , εγώ δν ξέρω, δν είδα"... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω απο προσωπικη εμπειρια για την gibson flying v το μονο που θα πω ειναι οτι απο αλλους εχω ακουσει ασχημα πραγματα , αυτο ομως ας μην σε εππηρεαζει γιατι ειναι αποψη αλλων και απο στομα σε στομα δεν γινεται δουλεια... ο λογος που στο λεω ειναι ισως για να ψαξεις εσυ να βρεις καποια να παιξεις και να ελεγξεις τα εξης

 

- ταστιερα ( τασταρει αρκετα και δεν ερχεται ευκολα διοτι εχει αυτην την γεφυρα η οποια δεν μπορεις να φερεις μια χορδη οπου θες αλλα εισαι υποχρεωμενος αν ανεβασεις μια χορδη λιγο πιο πανω να ανεβει και η διπλα της )..αυτο θα μου πεις λιγικα θα επρεπε να ισχυει σε ολες τις gibson... δεν συμβαινει σε ολες τις γκιμπσον λεω εγω και ουτε ξερω αν συμβαινει και στην ν , απλα ετσι μου ειπαν και τα παραθετω... ψαξτο

 

καλο ειναι οταν γραφουμε κατι να ΞΕΡΟΥΜΕ γιατι γραφουμε και να μην παραπληροφορουμε τον κοσμο (και ειδικα ..μεταφεροντας ...γνωμες...φιλων μας που...μαλλον ουτε να σεταρουν το οργανο τους δεν γνωριζουν).

 

1.δεν υπαρχουν "ταστιερες που...τασταρουν"... ;D,υπαρχουν κακοσεταρισμενες κιθαρες και καλοσεταρισμενες κιθαρες,εκτος και αν εννοεις οτι η...Gibson φτιαχνει ΟΛΕΣ τις Flying V με κατεστραμμενες ταστιερες & τις πουλαει στους μεταλλαδες για να τους ταλαιπωρει γιατι δεν γουσταρει τα ...γκαζια.. ;D

 

2.οι γεφυρες tune-o-matic ειναι ολες PRE-RADIUSED δηλ. ακολουθουν το radius της ταστιερας και αρα ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ να ρυθμιζεται το υψος της καθε χορδης  ξεχωριστα μια και ειναι ΤΕΛΕΙΑ ρυθμισμενο απο το εργοστασιο.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου εμπιστεψου τον ευατο σου και πηγαινε στα μαγαζια να δοκιμασεις κιθαρες.Ξοδεψε λιγο χρονο ηρεμα και χαλαρα και παρε αυτην που σε βολευει διοτι ετσι οπως τα βλεπω τα πραματα εδω περα μονο για κοκορομαχιες δεν ειμαστε!Με ολο τον σεβασμο παιδια.Peace

The player makes the guitar, not the opposite.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2.οι γεφυρες tune-o-matic ειναι ολες PRE-RADIUSED δηλ. ακολουθουν το radius της ταστιερας και αρα ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ να ρυθμιζεται το υψος της καθε χορδης  ξεχωριστα μια και ειναι ΤΕΛΕΙΑ ρυθμισμενο απο το εργοστασιο.

 

+1000

 

και στην εξαιρετική περίπτωση που χρειαστεί να αλλάξεις το ύψος μιας χορδής μπορείς (εσύ ή ο μάστορας να πειράξει το σελάκι.

 

οι μισές κιθάρες στον πλανήτη tune-o-matic έχουν (μου είπε ένας φίλος μου :) )

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου γειά σου κ απο μένα,

σε περίπτωση που αλλάξεις άποψη για τις Les Paul και τις SG, όπως σε παροτρείνουν κ πολλοί άλλωστε, ρίξε μια ματιά κ σε αυτήν εδώ

http://www.musik-schmidt.de/Esp-LTD-EC-1000-VBK.html

την έχω δοκιμάσει κ η κιθάρα είναι φοβερή...!

ωραίο μανίκι, ebony ταστιέρα, EMG, πολύ βαριά δεν είναι κ σε μειωμένη τιμή.

Το καλύτερο θα ήταν να την δοκιμάσεις κ μόνος σου, γιατί αυτό έχει σημασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδώ death metal γιατί ειναι μεταλάδικές

 

 

 

Flying V Blues Jam

 

 

και εδώ blues απο το 7:20 και μετά γιατί παίζουν μονο blues αυτές

 

 

πάρε ρε φίλε οποια σ αρεσει και παίξε ότι γουστάρεις!!!!!

 

 

 

 

HOME www.noiz.gr/index.php?action=media;sa=album;in=103

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγνώμη μας δουλεύεις? αυτό που είπες είναι ο ορισμός της παραπληροφόρησης! όχι όσον αφορά το περιεχόμενο της πληροφορίας που δίνεις, αλλά το "από αλλού το άκουσα , εγώ δν ξέρω, δν είδα"... ;)

 

 

 

Aris17561 οταν στα ελεγα εγω μου πηγαινες κοντρα τσαμπα και βερεσε.Τωρα που στα λενε και οι αλλοι , δεν εχεις τιποτα να αντικρουσεις ? Για ρωτα και τους φιλους σου και σε περιμενω δριμυτερο στην μεταδοση της παραπληροφορησης.

Επισης η κουβεντα που εχεις ανοιξει με το ποσες κιθαρες εχει ο καθενας , μονο ως παιδιαστικη μπορω να την εκλαβω.

Εχω 7 συναλλαγες με αυτο το προφιλ και αλλες 10 με ενα παλιοτερο που εχω κλεισει αρα μαλλον κατι θα εχει περασει και απο τα δικα μου τα χερια ( εκτος και αν εννοεις οτι ανταλλαζω καπακια και γραμματοσημα)

 

 

Εκτος απο την Ibanez τωρα απαξιωνεις και την Gibson οτι φτιαχνεις κιθαρες που τασταρουν ! ! !

Εισαι πραγματικα υπερτατος στα reviews σου, θα διαβαζω πως και πως τις κριτικες σου που ειναι τοσο εμπεριστατωμενες για να παρω καποτε την ΔΕΥΤΕΡΗ κιθαρα μου.

 

ποσο μου αρεσει να γινομαι τοσο δα μικρος ωρες ωρες και να την λεω στα μουτρα του καθε παπατζα

 

 

 

 

 

Recording is God's way of tellin you that you suck

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου