Προς το περιεχόμενο

metal κιθαρα μεχρι 700 ευρώ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα ξερω αλλα δεν ειχα λογο να επεκτεινω μια και που η classic δεν υπαρχει πλεον(κακως...).Οι μαγνητες ειναι αυτοι που φορανε ολες οι custom ειτε ειναι c1 solo κτλ.Ειναι ωραια μαγνητατακια.Αρκετα hot και "vintage".Παιζουν τελεια μεταλλιες κατ εμε γιατι ακουγονται πως να το πω καπως πιο "θερμοι"... ::) ::)

 

Παντως με το νεο τριθεσιο επιλογεα και το coil tap στο tone εχεις και μια επιπλεον θεση στη μεση και οι αλλαγες ειναι πιο ευκολες μεσα στο κομματι.Καλυτερα ειναι ομως το ξεχωριστο split σε καθε volume knob της Hellraiser.

 

Αφου ο φιλος ειναι απο Κερκυρα θα δει τι παιζει εκει και αν περασει και απο το σταυρο να δει καμια schecter εχει ηδη αρκετες προτασεις απο δω.

 

 

 

never compromise tone for features....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 80
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εγω προτεινω 89-89 σε 18v

 

αν βρω και κατι αλλο αξιολογο και για τις άλλες κιθαρες που αναφερθηκαν θα το ανεβασω.

 

never compromise tone for features....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρωτα απ`ολα σας ευχαριστω ολους που απαντησατε στο ερωτημα που εθεσα κ φτασαμε στην 6η σελιδα!ευχαριστω για ολες τις επιλογες που προσφερετε.

 

λοιπον.

τις schecter κατα πασα πιθανοτητα θα τις δοκιμασω σε λιγες μερες..που θα παω γιαννενα.

τωρα για τις υπολοιπες δυσκολο..

 

παντως σκεφτομουν πριν καιρο σοβαρα πολυ τις bc rich αλλα ακουσα οτι αυτη η καινουρια σειρα η deluxe εχει προβληματα!κ δν ξερω..με εκανε να τις ξεχασω αυτο.

αν κ η τιμη τους ανεβηκε 100 ευρω σε σχεση με τον προηγουμενο μηνα δν ξερω τη σημαινει αυτο.η κριση...η βελτιωση κατασκευης τους? :P

για τις ltd το σκεφτομαι επισης...εχω ακουσει που βγαζουν αξιολογα μοντελα.

 

εσεις για τις Bc rich εχετε ακουσει κατι περι προβληματων?

 

μιας κ ανεφερθηκαν καποιοι στο κουρδισμα...για standar τη θελω..EADGBE

γι`αυτο αγοραζω κιθαρα γτ στα live καποιες φορες χρειαζομαι μια με standar κ μια αλλη 2 τονους κατω οποτε τη παλια μου την setαρα χαμηλα

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εσεις για τις Bc rich εχετε ακουσει κατι περι προβληματων?

 

 

κανενα προβλημα με τις ριτς... αν και γενικα δεν ξερω τι ακριβως προβληματα εννοεις ομως αν αναφερεσαι στο μανικι ας πουμε... εγω δεν εχω παρατηρησει κανενα προβλημα... φυσιολογικα πραγματα και συμπεριφορα οπως καθε αλλης κιθαρας... αυτη την στιγμη απο τα μοντελα που κυκλοφορουν σε ριτς αξιζει η σειρα deluxe , η κιθαρα του σουλντινερ , η κιθαρα του ζολταν και κανε 2 αλλες... η κερρυ κινγκ αξιζει μια απο ολες , αυτη που εχει περιπου 800 ευρω δεν θυμαμαι ακριβως... αν θες σε ριτs παρε μια deluxe που προαναφερθηκε απο πανω και καθαρισες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

μεταααα απο μερες ξαναφερνω το θεμα στην επιφανεια ενω ηταν standby :p

 

λοιπον...απο τοτε εχω μαζεψει κ αλλα λεφτα ..και ανεβηκε καπως το budget μου.

και..σκεφτομαι σοβαρα για την gibson flying v, τι λετε? πως σας φαινεται?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αμα κοιτας την απολυτη ποιοτητα στην καλυτερη τιμη ( την θυμηθηκα πριν απο λιγο απο ενα αλλο thread) παρε αυτην εδω carv_ultravblk.jpg

 

 

 

made in USA 999 ευρω απο το station musik.de

Recording is God's way of tellin you that you suck

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω πόσα έχεις μαζέψει ακόμα, αλλά αυτή φαίνεται κορυφή. Και neck-through και με οriginal floyd

 

http://www.jacksonguitars.com/products/products.php?page=2&product=2913005808

 

ή καμμιά http://www.thomann.de/gr/bc_rich_asm_zoltan_signature_maple.htm

 

....another day.....another corpse....another reason...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μεταααα απο μερες ξαναφερνω το θεμα στην επιφανεια ενω ηταν standby :p

 

λοιπον...απο τοτε εχω μαζεψει κ αλλα λεφτα ..και ανεβηκε καπως το budget μου.

και..σκεφτομαι σοβαρα για την gibson flying v, τι λετε? πως σας φαινεται?

 

 

 

δεν ξερω απο προσωπικη εμπειρια για την gibson flying v το μονο που θα πω ειναι οτι απο αλλους εχω ακουσει ασχημα πραγματα , αυτο ομως ας μην σε εππηρεαζει γιατι ειναι αποψη αλλων και απο στομα σε στομα δεν γινεται δουλεια... ο λογος που στο λεω ειναι ισως για να ψαξεις εσυ να βρεις καποια να παιξεις και να ελεγξεις τα εξης

 

- ταστιερα ( τασταρει αρκετα και δεν ερχεται ευκολα διοτι εχει αυτην την γεφυρα η οποια δεν μπορεις να φερεις μια χορδη οπου θες αλλα εισαι υποχρεωμενος αν ανεβασεις μια χορδη λιγο πιο πανω να ανεβει και η διπλα της )..αυτο θα μου πεις λιγικα θα επρεπε να ισχυει σε ολες τις gibson... δεν συμβαινει σε ολες τις γκιμπσον λεω εγω και ουτε ξερω αν συμβαινει και στην ν , απλα ετσι μου ειπαν και τα παραθετω... ψαξτο

-σχημα ( ειναι πραγματικη ταλαιπωρια τα σχηματα v αφου ειναι πραγματικα αδυνατον να παιξεις καθιστος κατι το οποιο τωΡα μπορει να λες νταξει δεν βαριεσαι αλλα οταν θα την παρεις θα βλαστημησεις) αυτο ειναι απο προσωπικη εμπειρια αφου εχω v κιθαρα...

αν παλι εισαι κολλημενος πες μας ποια ν εχεις βαλει στο ματι ωστε να δουμε και τα επι πλεον χαρακτηριστικα...

ΜΗΝ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΩ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΓΚΙΜΠΣΟΝΑΚΙΔΕΣ... ΞΕΚΑΘΑΡΙΖΩ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΑΣΤΙΕΡΑ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΠΑΝ 2 ΦΙΛΟΙ ΜΕ V , ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΙΣΧΥΕΙ...

οσο για το σχημα - κλαφτα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

δεν ξερω απο προσωπικη εμπειρια για την gibson flying v το μονο που θα πω ειναι οτι απο αλλους εχω ακουσει ασχημα πραγματα , αυτο ομως ας μην σε εππηρεαζει γιατι ειναι αποψη αλλων και απο στομα σε στομα δεν γινεται δουλεια... ο λογος που στο λεω ειναι ισως για να ψαξεις εσυ να βρεις καποια να παιξεις και να ελεγξεις τα εξης

 

- ταστιερα ( τασταρει αρκετα και δεν ερχεται ευκολα διοτι εχει αυτην την γεφυρα η οποια δεν μπορεις να φερεις μια χορδη οπου θες αλλα εισαι υποχρεωμενος αν ανεβασεις μια χορδη λιγο πιο πανω να ανεβει και η διπλα της )..αυτο θα μου πεις λιγικα θα επρεπε να ισχυει σε ολες τις gibson... δεν συμβαινει σε ολες τις γκιμπσον λεω εγω και ουτε ξερω αν συμβαινει και στην ν , απλα ετσι μου ειπαν και τα παραθετω... ψαξτο

-σχημα ( ειναι πραγματικη ταλαιπωρια τα σχηματα v αφου ειναι πραγματικα αδυνατον να παιξεις καθιστος κατι το οποιο τωΡα μπορει να λες νταξει δεν βαριεσαι αλλα οταν θα την παρεις θα βλαστημησεις) αυτο ειναι απο προσωπικη εμπειρια αφου εχω v κιθαρα...

αν παλι εισαι κολλημενος πες μας ποια ν εχεις βαλει στο ματι ωστε να δουμε και τα επι πλεον χαρακτηριστικα...

ΜΗΝ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΩ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΓΚΙΜΠΣΟΝΑΚΙΔΕΣ... ΞΕΚΑΘΑΡΙΖΩ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΑΣΤΙΕΡΑ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΠΑΝ 2 ΦΙΛΟΙ ΜΕ V , ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΙΣΧΥΕΙ...

οσο για το σχημα - κλαφτα

 

 

 

 

 

ο πρωτος λογος που ειπες δεν βγαζει καν νοημα οσο και να τον διαβασα.

 

Ο δευτερος λογος απλα δεν υπαρχει.

Για μενα( και για τους τοσους αλλους) που παιζω καθιστος με την κιθαρα αναμεσα στα ποδια , ειναι πολυ πιο ευκολο να παιζω με V και με ML παρα με στρατ και Lp.

Recording is God's way of tellin you that you suck

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου