Προς το περιεχόμενο

Αξίζει να ανταλλάξω το Yamaha mm6 με Roland GW-7???


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ισως η ερωτηση μου να ειναι βλακεια κ να αξιζει οντως αλλα οφειλω να την κανω γιατι δεν γνωριζω κ πολλα απο Roland...oποιος γνωριζει ας μου απαντησει....thnx!  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

blacknwhite έχω την εντύπωση ότι ανοίγεις θέματα επειδή βαριέσαι και δεν έχεις τι να κάνεις παρά από καθαρό ενδιαφέρον... παρακολουθώ δημοσιεύσεις τελευταία και έχω την εντύπωση ότι έχουμε ξεφύγει από το πνεύμα του noiz...

 

Χωρίς να θέλω να προσβάλλω κανέναν, υπάρχουν τα επίσημα site εταιριών synth (roland/korg.co.uk, kurzweill κτλ), που διαθέτουν ηχητικά δείγματα, για κάποια προιόντα και video, λεπτομέρειες προιόντος αναλυτικά, maual, downloads.... έπειτα υπάρχει και το youtube.

Καλό θα ήταν να ξέρουμε τι είδος μουσικής θέλουμε να παράγουμε, αν χρειαζόμαστε arranger για taverna, ήχους Korg για λαικοσκυλάδικο ή experimental ηλεκτρονική, jazz, rock, country...

Εαν ξέρεις τι θες είναι πιο εύκολο για όλους να βοηθήσουν και να συμμετάσχουν...

 

Στο noiz υπάρχει ευτυχώς πληθώρα καλών μουσικών και ειδικότερα πληκτράδων με πολύ εξεδικευμένες γνώσεις που μπορούν να βοηθήσουν πάνω σε συγκεκριμένα αλλά και γενικά θέματα.

Καλό θα είναι να μην το εκμεταλλευόμαστε για ψύλλου πήδημα και να κάνουμε ένα σχετικό googling πριν ανοίξουμε ένα νέο θέμα.

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου