Προς το περιεχόμενο

Μαθήματα πλήκτρων ή μαθαίνεις μόνος σου?


NemOOO

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια άποψη λέει ότι οι πιο πετυχημένοι στο γυναικείο φύλο μουσικοί είναι πρώτα οι σαξοφωνίστες και μετά οι πληκτράδες.

Ghen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μια άποψη λέει ότι οι πιο πετυχημένοι στο γυναικείο φύλο μουσικοί είναι πρώτα οι σαξοφωνίστες και μετά οι πληκτράδες.

 

Γαμώτο... κι όμως το ήξερα ότι έκανα κάποιο λάθος!

Τόσο καιρό ούτε μια κατάκτηση χάρη στη μουσική αλλά τελικά δεν έφταιγαν τα πλήκτρα... :(

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαστε πρωτοι σε προτιμηση? 8O Ποιος το ειπε αυτο ρε παιδια? Ισα ισα, που εμεις δεν μπορουμε να παρουμε το οργανο και να κατεβουμε στη σκηνη για να κανουμε μοστρα σε γκομενες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαστε πρωτοι σε προτιμηση? 8O Ποιος το ειπε αυτο ρε παιδια? Ισα ισα' date=' που εμεις δεν μπορουμε να παρουμε το οργανο και να κατεβουμε στη σκηνη για να κανουμε μοστρα σε γκομενες...[/quote']

 

Όχι ρε φίλε, και να μπορούσες να πάρεις το πλήκτρο παραμάσχαλα και να κατέβεις, θα ήταν too much... Καλύτερα να κάνεις στη σκηνή τα έμπειρα! :wink: :D

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ναι!Σιγουρα!Πρωτα οι πληκτραδες,μετα οι τραγουδιστες και τελευταιοι οι κιθαριστες!!!χαχαχα!Αν ισχυε αυτο θα ημουν πολυ ευτυχισμενος σαν πληκτρας και δεν θα σκεφτομουν να αρχισω μαθηματα φωνητικης και κιθαρας! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ μέχρι τώρα νόμιζα ότι η πλειονότητα των πληκτράδων είχε περάσει τέτοια προβλήματα....(Δεν μιλάω για καταστάσεις επαγγελματικές όπως πολλών εδώ μέσα, αλλα ένα γκρουπ ηλικιών γύρω 17.....).....

 

Όσο Wow! για αυτό που λες για το λάθος συγκρότημα ξαναπέστο....

 

Αυτοί που αξίζουν πραγματικά δεν κερδίζουν σεβασμό (όσον αφορά το συγκροτηματάκι μου)....Και για να καταλάβεις ένα απο τα μέλη που προσπαθεί απίστευτα για το καλύτερο και που είναι αυτός που οργανώνει τα πάντα....θέλουν να τον διώξουν....

 

Καταλαβες????

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτοί που αξίζουν πραγματικά δεν κερδίζουν σεβασμό

 

Εδω κανεις λαθος. Οταν πραγματικα αξιζεις παντα κερδιζεις σεβασμο. Αλλα!!! Ο σεβασμος αργει παντα να ερθει.

 

Και επισης!!! Να ξερεις οτι το ποσο αξιζει ενας καποιος δε μπορει να το κρινει ο ιδιος ποτε! Γιατι αυτος ο καποιος οταν παιζει χανεται στο κοσμο του και εγλωβιζεται σε αυτα που ξερει. Το αν αξιζεις θα φανει μεσα απο πολλες καταστασεις οταν θα εισαι αρκετα μεγαλυτερος και αν καταφερεις να ξεφυγεις απο τα συγροτηματακια και κανεις και αλλα πραγματα, προχωρημενα και οχι συνηθισμενα!

 

Ο τομεας της μουσικης περιεχει πααααααααρααααα πολυ κοσμο. Τα πραγματικα ταλεντα ομως ειναι λιγα και δυστυχως η ευτυχως αυτο φαινεται απο πολυ μικρες ηλικιες (απο τα 6 και μετα εκτος απο μερικες περιπτωσεις εξαιρετικα ιδιορυθμες μα και σπανιες που ξεκινα απο τα 4. Πιο λιγο δεν εχω ακουσει παντως). Σ αυτα τα ατομα παει ο σεβασμος και παλι ομως μετα απο πολυ καιρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά κατι θα ξέρεις εσύ που το λές.. (και εγω μάλλον το διατύπωσα λάθος)

 

Όμως στην πραγματικότητα υπάρχουν πάρα πολλοί αχάριστοι και εγωιστές που για να φανούν αυτοί δεν αναγνωρίζουν ποτέ τους άλλους...(Δεν μιλάω μόνο για τη μουσική αλλά και γενικότερα...)

 

Όσο για αυτό που λές για τα ταλέντα θα συμφωνήσω (μιας και απο την προσωπική μου πλευρά έχω γνωρίσει άτομο στο ωδείο μου που τον δέχθηκαν σε ηλικία νομίζω 10 ετών σε κάποιο γαλλικό μεγάλο ωδείο και ταξιδεύει καθε εβδομάδα παρισι (άσχετο)...)...Όμως θα πρέπει να πω ότι για να κερδίσεις σεβασμό (κατα την ταπεινή μου γνώμη) δεν χρειάζεται να είσαι ταλέντο αλλά να καταβάλλεις τέτοια προσπάθεια η οποία θα αναγνωρισθεί απο τους άλλους....

 

Όσο για αυτό που είπες Wow! το "κατάλλαβες" δέν ήταν ερώτηση αλλά αγανάκτηση...(βασικά λάθος έκφραση αλλά δεν πειράζει)... :oops:

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ρε παιδια μηπως εσεις οι πληκτραδες πρεπει να παιζεται με ενα controller τυπου yamaha KX5,Roland A-37 ??Μια ζωνη και ετοιμοι για σολο πλαι στο κιθαριστα σας...και τοτε πεσμου δεν θα τραβηξεις τι προσοχη του κοινου περισσοτερο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου