Προς το περιεχόμενο

jazz 3o live


THEOD

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενδιαφέρον αλλά μέχρι ένα σημείο... :D

Πάντως πολύ ωραία παιξίματα. Respect.

Edit: Τον ντράμερ σας τον θέλω κολασμένα. Μόνο τέτοια παίζει; (Εσύ δεν ήσουν που είχες έναν επίσης καταπλητκικό πιανίστα κάποτε; Τι έγινε αυτός;)

 

 

thanx

ο πιανιστας ειναι με αλλο σχημα  ;)

ο ντραμερ παιζει τετοια και πολυ ποιο περιεργα ::)

To μπλουζ ηταν το ποιο δυσκολο απο ολα μεγαλο πακετο το αργο time

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 44
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ο σαξοφωνιαρης ειναι καλος ρε...Μπράβο του που αντεχει μεσα στη φαση αυτη.Εγω δεν θα σταυρωνα νοτα ειδικα με αυτον τον ντράμερ και απορω πως γινεται να χει φρασεις τζαζ χωρις να εχει τπτ απο το φιλ της.Απορω δηλαδη τα ακουω κ τα ξανακουω τα κομματια κ δεν μπορω να καταλάβω τι παιζει.Και εσυ λογικα χαλιεσαι με αυτο το περιεργο time δεν μπορει να μπορεις να παιζεις νορμαλ με αυτο.

 

Μπραβο για την ολη φαση κ τα σκιλς της υπομονης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις άκουσα και τα άλλα δύο. Τα φριτζάζ της παράξενης εποχής του Κολτρέιν δε μου αρέσουν πλην όμως το resolution το άκουσα με ενδιαφέρον γιατί το παίζετε γαμάτα.

 

Ο σαξοφωνίστας, καθιστά φανερό σε όλα τα κομμάτια (και στο μπλουζ που μπάσο και ντραμς παίζουν όντως μπλουζ και όχι Γαλλίες) ότι γουστάρει νοτο-μονομανίες τύπου Love Supreme, παρόλ' αυτά εγώ συνεχίζω να ακούω με ιδιαίτερη χαρά.

 

Με λίγα λόγια, μην τυχόν και παίξετε Αθήνα και δε στείλεις pm, σ' έφαγα. Θα σολάρω με λύντιαν πάνω σε ντόμιναντ ύφεση εννιά.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα φριτζάζ της παράξενης εποχής του Κολτρέιν δε μου αρέσουν πλην όμως το resolution το άκουσα με ενδιαφέρον γιατί το παίζετε γαμάτα.

Πάντως εγώ δεν θα έλεγα το "Love Supreme" free jazz. Νομίζω ότι η "παράξενη εποχή του Coltrane" άρχισε με το επόμενο album, το "Ascension".

 

Ο σαξοφωνίστας, καθιστά φανερό σε όλα τα κομμάτια (και στο μπλουζ που μπάσο και ντραμς παίζουν όντως μπλουζ και όχι Γαλλίες) ότι γουστάρει νοτο-μονομανίες τύπου Love Supreme, παρόλ' αυτά εγώ συνεχίζω να ακούω με ιδιαίτερη χαρά.

+1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

trigga Jazzjoker spy

Πρώτα απο ολα ευχαριστώ για τα πολύ καλά σχόλια σας(θα έρθουμε κατα 99% Αθήνα το χειμώνα)

Το μόνο σχόλιο που θα κάνω ειναι οτι το επίπεδο του  ντράμερ  εχει έτη φωτός διαφορά  με το δικό μου και του σαξοφωνίστα  ;) ;) ;).

Απλα θεωρώ οτι είμαστε ιδιαίτερα τυχεροί που παιζουμε μαζί του ;)

Ευχαριστώ  και πάλι που είχατε τη διάθεση και την υπομονή να μας ακούσετε :D :D :D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου