Προς το περιεχόμενο

Επιλογη μαγνητων για ibanez rg prestige.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τον D Sonic τον πηρα εγω aris 17561 απο τον ignantio,κείτεται σε μια Jackson RR3... και θα σας γραψω τα απομνημονευματα μου με τις συγκεκριμένες κιθάρες...καθ ότι άρωστος Ibanezakias(λέτε να είναι απλά τυχαίο ότι όλοι οι shreders παίζουν με δαύτες?και μην μου πείτε για marketing κτλ γτ ολοι σας είχαν κάποτε μία από δαύτες.Λοιπόν έχω μία S 470 με duncan distortion bridge kai 59 neck ...και μια 470 με Dimarzio Tone Zone και stock Neck κι έχω να πώ τα εξής:

Oi κιθάρες είναι πολύ καλές για Distortion καταστάσεις όχι για καθαρά..είμαι ευχαριστημένος και με την μία και με την άλλη...άλλα παίζω με τη μία άλλα με την άλλη..έχω κάνει όλα τα πιθανά compinations σε μαγνήτες...αυτοί που δουλεύουν καλύτερα και αποδίδουν ΑΜΕΣΑ είναι ο Duncan Distortion σε όλα τα μοντέλα είναι πεντακάθαρος και ελεγχόμενος στο drive ενώ στον Τone Zone απλά χαμηλώνεις το Drive και είσαι Ready to ROCCKKKKKK..εγώ κατέληξα εκεί αλλάζοντας διαδοχικά...evolution,super distortion,D sonic,Full shred,pearly gates,Paf pro και τον χειρότερο κατ εμέ Jeff Beck....Καλό βράδυ

seven deadly sins..........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 43
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

φιλε APACHE χωρις παρεξηγηση ειλικρινα... αλλα ο ιγνατιος παραπανω που ειχατε μια διαφωνια θελω να σου πω οτι κατα καιρους δοκιμασε σχεδον ολους τους dimarzio στις κιθαρες του και ειχα την τυχη να ακουσω κι εγω απο κοντα καποιους ηχους που ειχε φτιαξει...γενικα δεν ειναι ωραιο και ευγενικο να μπαινεις σε μια συζητηση ( που καλα κανεις ) και να μιλας ειρωνικα περι ανεκδοτων , γιατι αυτος ο ανθρωπος τουλαχιστον για να εκφρασει μια αποψη ξοδεψε πολλα λεφτα σε μαγνητες και το ξερω απο πρωτο χερι γιατι μονο εγω εχω αγορασει απο το συγκεκριμενο ατομο 2-3 μαγνητες dimarzio και δεν του προλαβα και εναν d-sonic λογω οικονομικων δυσχερειων... αρα ενας ανθρωπος που εχει δωσει τοσα χρηματα και κοπο για να βγαλει ενα συμπερασμα τουλαχιστον μονο ανεκδοτα δεν μπορει να λεει. δεν σου λεω να παρεισ την αποψη του σαν ευαγγελιο αλλα τουλαχιστον να μην μειωνουμε την αποψη του καθενος που πηγαζει απο την εμπειρια του... εξαλλου αυτο το συμπερασμα που εβγαλε ο ιγνατιος ειναι βασει των δικων του αυτιων χεριων και εξοπλισμου... αν για παραδειγμα εσυ διαφωνεις μπορεις να πεις `` λοιπον παιδια εγω διαφωνω γιατι στην δικη μου ιμπανεζ δοκιμασα το d-sonic , evo , super distortion κτλ και ολοι ακουγονταν καλα``... αυτα

 

 

εντελως φιλικα

 

θεωρειται δεδομενο οτι ο καθενας που μιλαει,την αποψη του καταθετει...

ωστοσο το να ακουγεται σε ενα φορουμ οτι μια ταδε μαρκα κιθαρας(που και καλη ειναι και την προτιμουν κορυφαια ονοματα στο χωρο) εχει ηχητικα κενα ειναι λιγακι επικινδυνο και ανυποστατο.οσα λεφτα και να εχει ξοδεψει αυτος που το λεει.οι περισσοτεροι αλλωστε απο εδω τα ιδια εχουμε ξοδεψει.

 

οσο για τον τροπο μου ζητησα συγνωμη

φιλικα και γω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νταξ ! αυτια ειναι αυτα , ο καθενας ακουει διαφορετικα. σε ενα αλλο θρεντ η και σε αυτο δεν θυμαμαι καποια παιδια ειπανε οτι ο jb ειναι ο χειροτερος μαγνητης... και ο ιγνατιος την ιδια αποψη εχει.εγω τον λατρευω παλι. εν τωμεταξυ εχουν παιξει χιλιαδες με αυτο τον μαγνητη αλλα τι να γινει αμα τα αυτια τους λενε αλλα... καπου διαβασα καποια παιδια λενε οτι δεν τους αρεσουν οι emg αλλοι τρελενονται... αλλοι θεωρουν τις bcrich μαματες οπως εγω αλλοι ενα χαλι...και με τα παραπανω εχουν παιξει πραγματικα παρα πολλοι καλιτεχνες !!! γουστα ειναι αυτα ... ανυποστατο δεν υπαρχει στο θεμα του γουστου. δηλαδη θελω να πω οτι στο θεμα του πρωσοπικου γουστου δεν χρειαζεται επιχειρηματολογια για να το στηριξεις... απλα λες την εμπειρια σου...

 

υ.γ. παντως οι ιμπανεζ ειναι οκ και ξερω οτι αν εισαι ιμπανεζας ( δεν ειμαι ) δεν παιζεις ευκολα με αλλη κιθαρα...

 

αν θελετε ας επιστρεψουμε ον τοπικ μετα απο αυτην την δημιουργικη διαφωνια.

 

ΜΗΝ ΑΛΛΑΖΕΙΣ ΤΟΥΣ DIMARZIO-IBANEZ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ.... ΣΟΥ ΛΕΙΠΕΙ ΜΙΑ RP ΚΑΙ ΚΑΘΑΡΙΣΕΣ  ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου