Προς το περιεχόμενο

Ο αγαπημένος σας μπασίστας


SteveWr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εννοείται οτι ο Γουώτερς δε μπορεί να παίξει άταστο' date=' όπως δεν μπορεί να παίξει και χωρίς πένα.[/quote']

 

Σου τα είπε όταν πήγατε για καφέ???

 

 

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 239
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Εγω άλλωστε δεν μπορω να τον φανταστώ να παίζει τίποτα radio friendly χορευτικες μπασσογραμμές.

 

Mάλλον δεν έχεις ακούσει προσεκτικά πρώτους δίσκους των floyd ή δεν έχεις δεί προσεκτικά το live at pombeii' date=' ή δεν γράφεις σωστά αυτό που θέλεις να πείς... :roll:[/quote']

 

Με το radio friendly εννοουσα ευπεπτες και γλυκαναλατες γραμμες (τύπου REDfm Και RockFM playlist). Παλι δεν μπορω να γίνω κατανοητός αλλα οκ. Οι πρώτοι δίσκοι έιναι που εχω καταναλώσει περισσότερο απο τους floyd. Απο εκει μου εχουν μεινει κατι γραμμες στο στυλ του Arnold Layne, και βέβαια τύπου One of these days. Αναρωτιέμαι ποια θα ειναι η αντίδραση του εαν του στέλναμε email με αυτο το thread... Θα έγραφε ενα αριστούργημα πάλι με αφορμή την αντιμετώπιση μας στο ατομο του !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως, το να μιλάμε για τον Waters με την ιδιότητά του ως μπασίστα είναι υποβιβασμός. Σε καμιά δεκαριά χρόνια κανείς δε θυμάται ΤΙ όργανο έπαιζε ο Waters (ήδη υπάρχει σύγχυση ανάμεσα στα όρια ευθυνών του με εκείνα του Γκίλμουρ στις ηχογραφήσεις των PF). Δε θα μείνει στην ιστορία σαν μπασίστας αλλά σαν συνθέτης και τραγουδοποιός και συγγραφέας αυτών των απίστευτων στίχων που έσωζαν τους Floyd ακόμη και όταν μουσικά γινόντουσαν απίστευτα βαρετοί (Us and Them π.χ.).

 

Απ' την άλλη, διαφωνώ για το ότι έγινε μπασίστας από αγγαρεία. Αρκεί να τον δεις να παίζει και ξέρεις αμέσως ότι αυτό δεν ισχύει.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείται οτι ο Γουώτερς δε μπορεί να παίξει άταστο' date=' όπως δεν μπορεί να παίξει και χωρίς πένα.[/quote']

 

ειναι λοιπον ο ΤΕΛΕΙΟΣ ροκ μπασιστας.... :lol: :lol: :lol: :lol:

 

κατσε να τον παρω ενα τηλεφωνο να δω αν ειναι ευκαιρος :lol: γιατι ο τωρινος μου μπασιστας μου τα εχει χαλασει τωρα τελευταια και παιζει με τα δαχτυλα..(σε λιγο θα μου σκασει μυτη & με κανενα πενταχορδο :twisted: :twisted: )

 

χωρις πλακα τον πετυχαινω το Waters καθε καλοκαιρι στον "Καμπουρελια" (τσιπουραδικο) στη Σκιαθο (εχει σπιτι η γυναικα μου εκει και ποτε ποτε παμε),αλλα συνηθως εχει καταναλωσει τοσα τσιπουρα που αν παω να τον ρωτησω αν... ξερει να παιζει μπασο :roll: (ρε τι αλλο θα ακουσουμε εδω μεσα....αλλα θα μου πεις εδω εχουμε ακουσει απο το οτι ο Χεντριξ δεν ειχε καλο ηχο & δεν ηξερε να παιζει μεχρι το οτι ο BB KING δεν ειναι μουσικος επειδη δεν ξερει αντιστιξη.... :lol: ) μαλλον θα με πλακωσει στις μαπες (και ειναι και δυο μετρα θηριο... :lol: )

 

ακομα μια πληροφορια για την Espresso :lol: o Waters εχει σπιτι στην Αργαλαστη (στο Πηλιο απεναντι απο τη Σκιαθο) :lol: νομιζω οτι δεχεται καθηγητες μπασου...καθε Τριτη & Πεμπτη απο τον Ιουνιο μεχρι τον Αυγουστο ...(ρωτηστε την κυρα Κουλα στο καφενειο του χωριου για να σας πει ακριβως) μια και το εχει μεγαλο καϋμο που δεν ξερει να παιζει πενταχορδο αταστο... :roll:

 

 

α,παρεμπειπτοντως και η κυρια που θεωρειται απο ολους τους μπασιστες μια απο τις μεγαλυτερες μορφες της ιστοριας του μπασου δεν "ξερει" να παιζει χωρις πενα....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Τέλος πάντων....αν είναι να μας δείρει κι όλας...εγώ παίρνω πίσω αυτό που είπα ότι "έγινε μπασίστας από αγγαρεία." :lol: :lol: :lol: (Αν και πιστεύω ότι ... "τον έχω", λόγω όγκου ...:lol: )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακομα μια πληροφορια για την Espresso :lol: o Waters εχει σπιτι στην Αργαλαστη (στο Πηλιο απεναντι απο τη Σκιαθο) :lol: νομιζω οτι δεχεται καθηγητες μπασου...καθε Τριτη & Πεμπτη απο τον Ιουνιο μεχρι τον Αυγουστο ...(ρωτηστε την κυρα Κουλα στο καφενειο του χωριου για να σας πει ακριβως) μια και το εχει μεγαλο καϋμο που δεν ξερει να παιζει πενταχορδο αταστο... :roll:

 

Στο καφενείο στη πλατεία ή το άλλο? :lol: :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακομα μια πληροφορια για την Espresso :lol: o Waters εχει σπιτι στην Αργαλαστη (στο Πηλιο απεναντι απο τη Σκιαθο) :lol: νομιζω οτι δεχεται καθηγητες μπασου...καθε Τριτη & Πεμπτη απο τον Ιουνιο μεχρι τον Αυγουστο ...(ρωτηστε την κυρα Κουλα στο καφενειο του χωριου για να σας πει ακριβως) μια και το εχει μεγαλο καϋμο που δεν ξερει να παιζει πενταχορδο αταστο... :roll:

 

Στο καφενείο στη πλατεία ή το άλλο? :lol: :lol: :lol: :lol:

 

στη πλατεια βεβαια αγορι μου!!! :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Χει Γιου μπάσο παίζει ο Γκλίλμορ' date=' το άταστο τουλάχιστον. Εννοείται οτι ο Γουώτερς δε μπορεί να παίξει άταστο, όπως δεν μπορεί να παίξει και χωρίς πένα.[/quote']

 

Ναι ωραια................ αληθεια ειναι αυτο....(D.G:" Roger with a fretless???????????????HAHAHAHAHA")..εχει ομως τοση σημασια?........ας κανει ο οποιοσδηποτε το 1/100 των οσων εχει κανει ο ασχετος απο μπασο και μουσικη waters και μετα λογω τιμης θα παω κι εγω στο Πηλιο να του πληρωσω ιδιαιτερα με τον Νικολακη τον Σλάπερ

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα παω κι εγω στο Πηλιο να του πληρωσω ιδιαιτερα με τον Νικολακη τον Σλάπερ

 

Ξερεις κι εσυ τον Nick the Slapper? You rock, dude! Roger doesn' t!

:lol: :lol: :lol: :lol:

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου