Προς το περιεχόμενο

impro by me (comfortably numb)


ignantios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αντώνη, αν το δούμε ως δική σου εκδοχή, μου άρεσε και το είπα  ;) ;) Απλά στην αρχή έγραψες ότι τώρα έβγαλα το κανονικό σόλο κλπ κλπ οπότε κάπου μας μπέρδεψες... ;D ;D

 

Κοίτα, το συγκεκριμένο σόλο θέλω να το ακούω όπως το original. Και άλλος φίλος πριν λίγο καιρό που το είχε ανεβάσει, το ίδιο πράγμα είχα υποστηρίξει και τότε.

 

Αφήνοντας λοιπόν αυτά κατά μέρος, λέω ότι μου άρεσε αυτό που άκουσα. Και ο ήχος σου μου άρεσε και το παιξιμό σου. Μελωδία είχες, φράσεις είχες και ξέρω πως παίζεις άλλωστε... Όπως επίσης φάνηκε ότι το γουστάρεις το κομμάτι (αυτό μας έλειπε άλλωστε... ;D ;D) και το πέρασες αυτό!

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εισαι Πολύ καλός κιθαρίστας τεχνικά και παιχτικά

 

δεν μου αρέσει ο ήχος του εξοπλισμου σου

 

Η τεχνικη σου απέχει πολύ απο το παίξιμο του δαυίδ ειναι άριστη αλλά πολυ διαφορετική

 

Δεν το έχεις ψάξει καθόλου, διοτι χρησιμοποιεί κάποιες φράσεις που είναι αναπόσπαστο κομμάτι σε οποιονδήποτε αυτοσχεδιασμό και κατα την ταπεινη γνωμη μου πρεπει να συμπεριλαμβάνονται πάντα.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά στην αρχή έγραψες ότι τώρα έβγαλα το κανονικό σόλο κλπ κλπ οπότε κάπου μας μπέρδεψες... ;D ;D

 

 

 

Εχεις δικιο μαλλον δεν το εξεφρασα σωστα. Ηθελα να πω οτι αυτη ειναι μια παλια ηχογραφηση με δικη μου αποπειρα για σολο αυτοσχεδιαστικο......αλλα τωρα πλεον εχω βγαλει και το κανονικο σολο του GIMOUR(δεν τo εχω ηχογραφημενο).....απλα ειπα οτι ανεβαζω την προσωπικη μου εκδοχη για να δω πως ακουγεται και εαν φαω κραξιμο ανεβαζω και την κανονικη.........κατανοητα παντως αυτα που ειπες και δεκτα......

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το παίξιμο πολύ καλό, ο ήχος θα ήθελα να φεντερίζει περισσότερο, δηλαδή πιο καθαρός, περισσότερο σκάσιμο

 

ως προς το αμφιλεγόμενο θέμα: προτιμώ το όλα ή τίποτε, δηλαδή ή 100% πιστό, ή κάτι εντελώς νέο πάνω στο ίδιο backing track

 

με ξενίζει η "επέμβαση" πάνω σε κάτι που τόσο με γοητεύει και το θαυμάζω, και όπως φαίνεται δεν είμαι ο μόνος

 

μια μέση λύση είναι "παίξε το όλο πιστά (σεμνά και ταπεινά  ;D ), και μετά συνέχισέ το όπως σου αρέσει"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εισαι Πολύ καλός κιθαρίστας τεχνικά και παιχτικά

 

δεν μου αρέσει ο ήχος του εξοπλισμου σου

 

Η τεχνικη σου απέχει πολύ απο το παίξιμο του δαυίδ ειναι άριστη αλλά πολυ διαφορετική

 

Δεν το έχεις ψάξει καθόλου, διοτι χρησιμοποιεί κάποιες φράσεις που είναι αναπόσπαστο κομμάτι σε οποιονδήποτε αυτοσχεδιασμό και κατα την ταπεινη γνωμη μου πρεπει να συμπεριλαμβάνονται πάντα.

 

 

 

o ηχος ισως δεν εχει καμια σχεση με floyd(80'ς θυμιζει) αλλα το σολο του παιδιου στηριζεται σε φρασεις του gilmour.αρα μαλλον το εχει ψαξει εστω και λιγο.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

μια μέση λύση είναι "παίξε το όλο πιστά (σεμνά και ταπεινά  ;D ), και μετά συνέχισέ το όπως σου αρέσει"

 

+1 το είχαμε ξαναπει ακριβώς έτσι! Ειδικά για το συγκεκριμένο τραγούδι σε ένα live ας πούμε, είναι μια καλή λύση! Παίζεις το αυθεντικό πιστά και μετά αν θες και θέλει και η μπάντα και θέλει και ο κόσμος κλπ κλπ, πράγματα που τα αντιλαμβάνεσαι αμέσως δηλαδή, συνεχίζεις με δικές σου φράσεις για όσο θέλεις...

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα εκφράσω προσωπική άποψη συμφωνώ εν μέρει με κάποιους προλαλλήσαντες , ο Gilmour από την στιγμη που άρχισε να βγαίνει μόνος και οχι σαν Φλόιντ σχεδόν πάντα αυτοσχεδιάζει δεν είναι το σόλο ποτέ ίδιο, αυτό όμως εμένα προσωπικά μου αρέσει περρίπου στην μέση του σόλο να γίνεται , προσωπικό γούστο να ξεκινάει αφου περάσει αναλοίωτο το πρωτο κομμάτι στην μέση μπορεί να μπει ο αυτοσχεδιασμός και το τελείωμα πάλι να επανέλθει αυτούσιο.

 

εδω ενα ωραιο παράδειγμα :

 

 

εμπειρος κιθαρίστας ο Ιγνάτιος με σιγουριά και σταθερότητα ΑΑΑ, δεν αντέγραψε έδωσε προσωπικό ύφος , θα ήθελα να μην υπάρχει τόσο γρήγορα μετά απο τις πρωτες κιόλας νότες ο αυτοσχεδιασμός, ο ήχος των εφφέ δεν μου άρεσε ξεφεύγει απο το Pure Vintage.

 

 

Οσο για το βιντεο που πόσταρα εχω να πώ οτι ακόμα και τα λάθη που κάνει στην συγκεκριμένη εκτέλεση για εμένα αποτελούν ηδονή

www.analogdesignaudio.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ευχαριστω πολυ ολους για τα σχολια σας .......ηταν εις γνωση μου οτι το συγκεκριμενο σολο δεν επιδεχεται αλλα παιξιματα απλα ητανε μια προσωπικη  version .....εχω ανεβασει και το κανονικο ελαχιστα αλλαγμενο στο youtube εαν καποιος θελει και εχει ορεξη ας το ακουσει και ας γραψει την γνωμη του.Ο ηχος οντως δεν εχει σχεση με floyd αλλα ειμαι λιγο γκαζοφονιας και με παρασυρει αυτο........ευχαριστω και πλαι καλημερα ;)

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειπα να ανεβασω και την κανονικη εκτελεση......αφου η δικη μου εκδοχη δεν αρεσε ιδιαιτερα...............αυτη ειναι ελαχιστα αλλαγμενη............και κρατησα οσο το δυνατον τον κυριο κορμο..............πειτε καμια γνωμη ::)

 

 

 

 

p.s δεν φταιω εγω με παροτρυνε ενας που εχει γεννεθλια σημερα και γινεται σοφοτερος......για να δουμε θα εχει δικιο.

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου