Προς το περιεχόμενο

Κιθάρες Tuscany


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εδω και καιρο ψαχνω μια οικονομικη les paul. Εχω ακουσει για tokai, burny, ltd κτλ.

Το γινεται ομως με αυτες εδω? Κατασκευαζονται στην Ασια (edit: Κινα) και ερχονται στην Ιταλια οπου σεταρονται. Τις βγαζει ο γνωστος Ιταλος κατασκευαστης Galeazzo Frudua.

 

η lp του ειναι αυτη: http://www.tuscanyguitars.com/tuscany_rush.html

 

Μου φαινεται πολυ προσεγμενη κατασκευη και ενα review που υπαρχει δειχνει να με ικανοποιει...

 

τωρα βεβαια αν δεν δοκιμασεις ενα οργανο...

 

γνωμες???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

479e(?) χωρις να μπορεις να τη δοκιμασεις? :-\

Ωραια φαινεται παντως!

Εμενα μου τραβηξε την προσοχη αυτη http://www.guitarmania.it/prodotto-142931/Exlusive-Shredder.aspx

www.mario-art2.blogspot.com

www.mario-art.blogspot.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσοχή, ακολουθεί μπασομουρμούρα.......

 

Τα Tuscany μπάσα (μου αρέσει το fusion) τα παρακολουθώ στο Αγγλικό Ebay εδώ και καιρό. Αλλά όπως και να το κάνουμε στις τιμές που τα δίνει, παίρνεις ένα Ιαπωνικό (και σίγουρα Μεξικάνικο και πιθανόν - αν είσαι τυχερός - και Αμερικάνικο) Fender σε πολύ καλή κατάσταση. Το οποίο και θα είναι Fender (με ότι αυτό συνεπάγεται) και ΔΕΝ θα ναι κινέζικο (καλώς ή κακώς δεν το εξετάζω).  ;)

 

Από την άλλη, υποτίθεται ότι παίρνεις καλοσεταρισμένο καινούριο όργανο. Πιπς μάντολες δηλαδή. Το ίδιο το παίρνεις και σε αρκετά φθηνότερες τιμές (βλέπε Aria STB - αν και υποτίθεται Κορεάτικα αυτά).

Αντε πάλι. Σας έμαθα φτηνομπάσα.  ;D

 

Πάντως το καλοσεταρισμένο του site δείχνει τι μπορεί να κάνει το καλό marketing....

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό έχει ενδιαφέρον http://www.tuscanyguitars.com/tuscany_spider.html

Σαφώς και έχει εγκυκλοπαιδικό ενδιαφέρον (καθότι resonator με μπάσο μάλλον μπασοντενεκέ θα βγάζει αλλά όρκο δεν παίρνω και μπούρδες μάλλον λέω) αλλά όπως και να χει 7 κατοστάρικα (ως γνωστός τρωγλοδύτης) για Κινέζικο ΔΕΝ έχω την ικανότητα να τα δώσω.

But that's just me  ;)

 

Υπάρχουν όμως αρκετές εταιρείες με Αμερικανοευρωπαίους σχεδιαστές που βγάζουν τα κομμάτια φθηνά στην Κίνα και τολμούν με μπασοκιθαριστικά σχέδια που δεν θυμίζουν τα ίδια και τα ίδια.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Υπάρχουν όμως αρκετές εταιρείες με Αμερικανοευρωπαίους σχεδιαστές που βγάζουν τα κομμάτια φθηνά στην Κίνα και τολμούν με μπασοκιθαριστικά σχέδια που δεν θυμίζουν τα ίδια και τα ίδια.

 

μαζι σου! :) ηταν το πρωτο που σκεφτηκα οταν ειδα το site! αντε παλι μια απο τα ιδια! :-\

www.mario-art2.blogspot.com

www.mario-art.blogspot.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα πω απλώς ότι δεν έχω πρόβλημα με τα "ίδια".

Απλώς ή πρέπει να είναι φθηνά ή πρέπει να είναι τα αυθεντικά

 

ή να προτείνουν κάτι άλλο (μόλις σκέφτηκα τα G&L, Sandberg & τα Lakland και μπερδεύτηκα  ;D)

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ιδιοκτήτης βλέπω είναι ο ιταλός που είναι σε κάτι βιντεάκια για setup σε strat που είχε βάλει o Superfunk τώρα τελευταία.

 

ναι, αυτος ειναι.

 

και απο marketing σκιζει...

 

οκ και συμφωνω με τον audiokostas για τα fender μπασα, η les paul του ομως με μια epiphone αντιστοιχης τιμης συγκρινεται? γιατι αν ειναι οντως να παρω ενα προσεγμενο οργανο, οπως φαινεται οτι ειναι αυτο, εστω και αν εχει κατι το παραπανω (ακομα και στα inlays ;D) απο μια epiphone, θα προτημισω την ιταλοκινεζα απο την αμερικανοκινεζα...

 

μεγαλο προβλημα ειναι οτι δεν μπορω να την δοκιμασω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου