Προς το περιεχόμενο

ENGL SCREAMER 50 vs PEAVEY 6505+ COMBO


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Full λάμπα είναι, αλλά δε νομίζω να σε αρέσει ρε Άρη! Από κοντά...

 

 

γιατι που χανει ?

 

εν τω μεταξυ που να τους δοκιμασει και κανεις... καποτε εφερνε ο τσιτιριδης... τωρα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 41
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

τελεια... για αυτο ακριβως τον χρειαζομαι... ο πιο low gain μαγνητης που εχω ειναι ενας dimarzio super distortion σε μια fender... οποτε οκ συμβιβαζομαι αρκετα με τα καθαρα... με τα γκαζια με τιποτα...ευχαριστω παντως θα παω να τον ακουσω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελεια... για αυτο ακριβως τον χρειαζομαι... ο πιο low gain μαγνητης που εχω ειναι ενας dimarzio super distortion σε μια fender... οποτε οκ συμβιβαζομαι αρκετα με τα καθαρα... με τα γκαζια με τιποτα...ευχαριστω παντως θα παω να τον ακουσω...

 

Low gain ο Super D???

Οχι ρε φιλαρακο...καποιο λαθος εχεις κανει...

Μηπως δεν εινια αρκετα κοντα στις χορδες η out of phase?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Low gain ο Super D???

Οχι ρε φιλαρακο...καποιο λαθος εχεις κανει...

Μηπως δεν εινια αρκετα κοντα στις χορδες η out of phase?

 

 

οχι οχι παρεξηγηθηκα... εννοω οτι ολες οι υπολοιπες κιθαρες μου ειναι με emg-invader κτλ

ισα ισα μια χαρα high gain ειναι ο super d , εχει σωστο γκαζι... ουτε ατελειωτο καφρικο ουτε σοφτ... υπαρχει ισοροπια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετω τους νοιζιστες! Λοιπον το θεμα ειναι ξεκαθαρο! Και οι δυο ενισχυτες ειναι σε εκδοση κομπο, ειναι λαμπατοι, εχω πεταλιερα tonelab se αλλα θελω καλα βρωμικα απο ενισχυτη για να παιζω κ χωρις αυτην! Οι τιμες τους ειναι σχεδον ιδιες (διαφορα ουτε 20 ευρω). Απλα ο peavey υπερτερει στο οτι εχει μεγαλυτερη αρκετα καμπινα και 10watt παραπανω. Ο engl απο την αλλη... θα μου πειτε εσεις, μην τα λεω ολα!! Και ενα ακομα ερωτημα: ΘΑ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ ΟΙ ΕΝΙΣΧΥΤΕΣ ΑΥΤΟΙ ΚΑΛΑ ΣΕ ΠΡΟΒΑ ΜΕ ΝΤΡΑΜΜΕΡ ΠΟΥ ΚΟΠΑΝΑΕΙ ΣΕ ΜΕΤΑΛ ΗΧΟΥΣ?? Πιο πολυ κλινω προς τον engl αλλα λιγο δισταζω για το μεγεθος της καμπινας του.. θα εχει ογκο ο ηχος?? στην προβα θα τρανταζει καθολου ο ογκος αυτος??

 

ευχαριστω!

 

τη δουλεια που θες να κανεις την κανει ο peavey  πολυ καλυτερα και αυτα τα 10 watt παραπανω εχουν αρκετη διαφορα+η καμπινα εχει 2 μεγαφωνα,ο ενισχυτης εχει πιο γρηγορη ατακα και low end

αλλα φιλε μου δεν κουβαλιεται με τιποτα...ο engl απο την αλλη κουβαλιεται αλλα δεν θα εχει ουτε πολυ ογκο ουτε πολυ ενταση αν οπως λες βαραει πολυ ο ντραμμερ σου δεν εχει καμια τυχη...

 

αν το στουντιο ειναι δικο σας παρε τον peavey,αν πηγαινεις σε στουντιο που το νοικιαζεις παρε το

6505 head και καθαρισες αν δεν γινεται τιποτα απο τα 2 παιρνεις τον engl και συμβιβαζεσαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

αν το στουντιο ειναι δικο σας παρε τον peavey,αν πηγαινεις σε στουντιο που το νοικιαζεις παρε το

6505 head και καθαρισες αν δεν γινεται τιποτα απο τα 2 παιρνεις τον engl και συμβιβαζεσαι...

 

ειναι καλη ιδεα το κεφαλι ομως που θα το συνδεεις οταν πηγαινεις στο στουντιο ? γιατι μπορει να υπαρχουν καμπινες στα στουντιο ομως δεν ειναι σιγουρο οτι θα κανουν τα specs του peavey με τις καμπινες του στουντια... σωστα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το made in china δεν το θελω γιατι οι συνθηκες εργασιας εκει ειναι απανθρωπες και με τις αγορες συμβαλουμε σε αυτο!

 

τωρα, ο peavey εχει 1*12 ηχειο κι οχι 2*12!

 

η αλληλεγγυη το οπλο μας μαγκες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου