Προς το περιεχόμενο

Οι ΠΥΞ ΛΑΞ "πέθαναν", ζήτω οι ΠΥΞ ΛΑΞ


electrictabs

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΑΝΤΕ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΕ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΑΥΤΗ Η ΣΕΙΡΑ...

ΛΟΙΠΟΝ ΞΕΚΙΝΑΩ POLL ΣΕ ΠΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΘΑ ΕΠΑΝΕΝΩΘΟYΝ (ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΩΣΤΕ ΤΗΣ ΜΟΔΑΣ ΤΟ REUNION)

ΕΓΩ ΛΕΩ ΣΕ 2-3

ΟΥΦ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΜΟΥ ΕΛΕΙΨΑΝ ΚΙΟΛΑΣ ΠΑΩ ΝΑ ΠΑΙΞΩ ΛΙΓΟ ΤΟ "ΕΠΑΨΕΣ ΑΓΑΠΗ ΝΑ ΘΥΜΙΖΕΙΣ" ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΧΑΣΤΩ ΛΙΓΟ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:D οκ πολεμιστη μην το παιρνεις τοσο κατακαρδα

το reunion οντως ειναι κατι που εχει καταντησει κουραστικο , και αρκετα υποπτο εως κερδοφορο .

καθημερινα ανεχομαστε πολυ χειροτερα "μουσικα φαινομενα" και διαφορα '' ιπταμενα αντικειμενα αγνωστου ταυτοτητος ", χωρις κανενα ιχνος ποιοτητας . εμενα προσωπικα δεν μου φταινε οι πυξ λαξ .

ΑΛΛΟΙ ΜΟΥ ΦΤΑΙΝΕ .οι πυξ λαξ συμφωνα παντα με την ταπεινη μου γνωμη , κατι μας εδωσαν , κατι μας αφησαν , κατι ειχαν να μας πουν . αλλες φορες με περισσοτερη επιτυχια , κι αλλες φορες με λιγοτερη . μην στεκεσαι σε μεμονωμενα τραγουδια .

δεν ξερω που κατατασεις την μουσικη τους . εγω τους θεωρω σεβαστες και αξιολογες μουσικες προσωπικοτητες , αν μη τι αλλο με λιγο ταλεντο παραπανω απο καποιους αλλους .

φιλικα και μουσικα παντα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όσο πιο μεγάλη η προσωπικότητα, τόσο πιο οδυνηρή η αποχώρηση

 

¶σχετο .... αλλα στην προκειμένη περίπτωση εγώ νοιώθω σα να χάθηκε ο αναπτήρας μου (μάρκας Bic) Δεν πειράζει .... θα πάρω άλλο :twisted:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΑΛΛΟΝ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΗΚΑ

ΝΑΙ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΠΟΛΛΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΤΩΝ ΠΥΞ ΛΑΞ ΜΕΓΑΛΩΣΑ ΚΑΙ ΕΡΩΤΕΥΤΗΚΑ ΜΕ ΑΥΤΑ ΚΙ ΕΓΩ ΟΠΩΣ ΟΛΟΣ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΘΕΩΡΩ ΕΝΑ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑ ΠΟΥ ΑΦΗΣΕ ΙΣΤΟΡΙΑ.

ΑΠΛΑ ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ ΛΙΓΟ Η ΣΤΑΣΗ ΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΔΙΑΛΥΟΝΤΑΙ ΚΛΠ ΚΛΠ ΑΣΕ ΠΟΥ ΑΜΑ ΠΗΓΑΙΝΕΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΥΝΑΥΛΙΑ

ΒΑΡΙΟΝΤΟΥΣΑΝ ΝΑ ΠΑΙΞΟΥΝ ΤΟΥ ΣΤΥΛ "ΠΑΙΔΙΑ ΔΙΚΟ ΣΑΣ ΟΛΟ ΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ".ΔΕΝ "ΚΡΑΖΩ" ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΠΛΑ ΣΥΜΦΩΝΩ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΕΙΣΑΙ ΨΗΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΟΧΩΡΕΙΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΛΕΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ.ΕΛΠΙΖΩ ΑΥΤΗ Η ΣΚΕΨΗ ΜΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΠΡΟΣΒΑΛΛΕΙ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΑΠΛΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΔΥΝΑΤΑ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΠΩΣ ΟΛΟΣ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΘΕΩΡΩ ΕΝΑ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑ ΠΟΥ ΑΦΗΣΕ ΙΣΤΟΡΙΑ

 

θα αστειεύεσαι βέβαια... 8O

 

αν οι ΠΥΞ ΛΑΞ άφησαν ιστορία αυτή είναι η ιστορία του πως κάνοντας της ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΣ παραγωγές που έχουν ακουστεί ποτέ και τραγουδώντας μόνιμα τη "χαρά του φοιτητή" βγάζουμε πολλά λεφτά.... :D

 

τι να πούν οι ΤΡΥΠΕΣ δηλ. αν οι ΠΥΞ ΛΑΞ άφησαν ιστορία....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκμέταλέυτηκαν τα απόνερα των κατσιμιχεών , κ βάλε κ λίγο νταλάρα κ κανα 2 καλιτέχνες της σκηνής τους κ να το μυστικό της επιτυχίας...

για όλα φταίει η μουσική άπνοια που υπήρχε όταν βγήκαν...

Εγώ τους θεωρώ ένα πολύ "εμπορικό" group που έπιασε καλά το νόημα κ κονόμησε...

Μουσικά τους κατατάσω σε γκρουπάκια της σειράς απο αυτά που 2 -3 άτομα που παίζουν κανα μήνα μπορούν να κάνουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε kaisos

ειλικρινα δεν θελω σε καμια περιπτωση να ερθω σε κοντρα και σε ρηξη μαζι σου , και με κανεναν φιλο που αντιπαθει το εν λογω γκρουπ . ολες οι γνωμες σεβαστες περα για περα .επισης θα ηθελα να ξεκαθαρισω εξαρχης οτι δεν ειμαι fan των πυξ λαξ και αυτου του ειδους μουσικης .

ισχυριζεσαι καλε μου φιλε οτι αυτο που εκαναν οι πυξ λαξ - οτι κι αν ηταν αυτο , καλο ή κακο - μπορουν να το κανουν σημερα 2 - 3 ατομα που παιζουν μαζι κανα μηνα .

η ερωτηση μου ειναι η εξης : γιατι δεν εχουμε σημερα 100.000 συγκροτηματα ανταξια των πυξ λαξ στην ελλαδα ???? :?:

υποθετω οτι βρισκεις την δισκογραφια τους "ευκολη" , μη αξιολογη και τιποτε το μουσικα ιδιαιτερο και ξεχωριστο . καμια αντιρρηση .

παρουσιασε μου αν θες αλλες δισκογραφιες και αλλα συγκροτηματα.

γιατι φιλε θαρρω πως αυτο που μας αναφερεις ειναι τουλαχιστον

υπερβολη .

και αυτοι μουσικοι ειναι , κι αυτοι γουσταρουν την κονομα , ( και ηδη κονομησανε αρκετα ) , αλλα παιδια ας μην τα ισοπεδωνουμε ολα .

αν πιστευεις εσυ , ή οποιοδηποτε αλλο ελληνικο γκρουπακι οτι μπορει να κανει παρομοια ή και καλυτερα πραματα απο αυτους , εμπρος καντε τα , και ο ινδιανος θα ειναι ο πρωτος που θα αγορασει τους δισκους σας μετα χαρας .

ας μην γινομαστε ευκολοι κριτες - θαφτες .

φιλικα και μουσικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοίταξε κ εγώ δεν θέλω να έρθω σε ρίξη με κανένα....

αλλά πιστευω οτι υπάρχουν πάρα πολλά group τα οποία για τους χ ,y λόγους δεν έχουν δισκογραφική παρουσία...

Κ μόνο να σκεφτείς οτι το 90% των μαγαζίων με ζωντανή φοιτητική μουσική που έιναι εκατοντάδες στην Ελλάδα παίζουν σε παρόμοιο στυλ σκέψου πόσα άτομα ασχολύντια με το είδος...

εγώ ξέρω τουλάχιστον 30 άτομα... που γράφουν τραγούδια παρόμοια

κ ξαναλέω αυτή είναι η άποψη μου κ μόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου