Προς το περιεχόμενο

Αλλαγη pickup selector - wiring


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Eπειδη ο επιλογεας μαγνητων στη Vigier μου (Excalibur Custom HSS με μαγνητες S.Duncun) τα φτυσε αποφασισα να τον αλλαξω. Ο παλιος επιλογεας ηταν καποιος της Schaller και επειδη δεν μπορεσα να βρω τον ιδιο πηρα ενα dimarzio 5-way selector. Επειδη ο παλιος διεφερε με τον καινουργιο δεν μπορεσα να κανω απλη αλλαγη στα καλωδια. Μπορω να κανω την κλασικη συνδεση στον καινουργιο (με τους κλασικους συνδυασμους των stratocaster) , αλλα η vigier  στη μεσαια πρεπει να παιζει οχι ο μεσαιος , αλλα ο πισω με το μπροστα μαζι. Στο site του Duncan δεν καταφερα να βρω καποιο σχεδιαγραμμα για το συνδυασμο αυτο . Οποιος μπορει ας βοηθησει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να κανεις την συγκεκριμενη συνδεσμολογια θελεις super switch και οχι το απλο που λογικα πηρες..........για να σου δωσω να καταλαβεις δες ενα super switch που κανει αυτο που θελεις μιας και εχει περισσοτερες επαφες....

 

 

http://www.guitarelectronics.com/product/WDUHSH5L1102

 

 

 

και να το απλο strat wiring

http://www.guitarelectronics.com/product/WDUHSS5L1204

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ειμαι σιγουρος αν  χρειαζεται τετοιος διακοπτης . Ο παλιος ειχε 7 θεσεις +1 γειωση . Ο καινουργιος εχει 8 θεσεις ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι δε στελνεις ενα e-mail στον Vigier;Ακομα κι αν δε σου στειλει εναν ο ιδιος , ειμαι σιγουρος οτι θα σου πει που θα βρεις.Ειναι μεσα στην εγγυηση η κιθαρα;Αν ναι μπορει να σου στειλει ενα και δωρεαν!

Live fast , die ... hard!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ignatie μαλλον σωστα μιλησες. Βρηκα τον διακοπτη μου (τον παλιο) στο διαδυκτιο πριν απο λιγο και χαρακτηριζεται mega switch. Oποτε συγνωμη και ευχαριστω . Μαλλον τζαμπα τον πηρα δεν μου κανει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ignatie μαλλον σωστα μιλησες. Βρηκα τον διακοπτη μου (τον παλιο) στο διαδυκτιο πριν απο λιγο και χαρακτηριζεται mega switch. Oποτε συγνωμη και ευχαριστω . Μαλλον τζαμπα τον πηρα δεν μου κανει...

 

 

πηγαινε παρε εναν τετοιον διακοπτη ....και εαν πιανει το χερι σου κανε το διαγραμμα που σου εδωσα...αλλιως πηγαινε την σε εναν τεχνικο....δεν ειναι τιποτα.Παντως αυτη η μοντα ειναι ολα τα λεφτα....η 3η θεση γινεται ταμαμ..............τιποτα φιλε μου μη ζητας συγνωμη γι'αυτο ειμαστε ολοι εδω ....να αλληλο βοηθιομαστε

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου