Προς το περιεχόμενο

my new HAAR TELE became...FENDER!


takis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

με λίγα λόγια καταπληκτικά όργανα...

Με υγεία takis...η επιλογή σου δεν θα μπορούσε να ήταν καλύτερη...

και λίγες εντυπώσεις και φωτό απο ένα thread στο TGP

 

http://www.thegearpage.net/board/showthread.php?t=125832

Dual Soliloquy

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 73
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

τώρα όπτε θες κανονίζουμε να την δείς να την ακούσεις ή κατέβα κέντρο αν σε βολεύει από κει καλύτερα.....το θέμα είναι ότι εγώ είχα μια γνώμη για όλλλααα αυτα τα στυλ ibanezokramerobcrichosuperstratocasteroαηδίες και είμουν και ως ένα σημείο είμαι ακόμα Fan του αισθητικά κλασικού.....αλλά δεν τα είχα δει όλα σε αυτήν την ζωή.... και δεν τα έχω δει ακόμη. παρεπιπτώντως οι Carvin δεν έχουν καμία σχέση με την κρυο....λια των περισσοτέρων Ibanez' date=' krammer, Jacson κλπ κλπ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ :roll:[/quote']

Thanks για τις πληροφορίες taq!

Αν και βρίσκομαι Αθήνα αυτές τις μέρες δυστυχώς δεν έχω καθόλου χρόνο να έρθω αν και θα το ήθελα πολύ!Έχω παίξει κι εγώ σε αυτό το μαγαζί με τις carvin αν και δεν μου έκαναν τόσο μεγάλη εντύπωση (θετική πάντως απλά όχι κάτι το extreme :wink: ) παρόλα αυτά δεν ήξερα ότι μπορείς να ζητήσεις custom options στα όργανα,πολύ καλό αυτό!Η C66T είναι αυτή που μου αρέσει βασικά :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα ξεκινησω λιγο ρομαντικα... :lol: μεχρι τωρα που ειμαι 26 χρονων δεν ειχα παιξει ποτε με μια telecaster..ειχα ακουσει πολλα αλλα δεν ειχε τυχει να παιξω με μια.

ημουν πολυ περιεργος να δω αν ενα τετοιο οργανο θα μου "καθονταν" καλα...ετσι αφου πουλουσε και μια tele highway o φιλος taq του ζητησα να μου την στειλει για να δω τι παιζει...η κιθαρα ηρθε και την πρωτη μερα αυτη η αποτομη αλλαγη σε εναν ηχο που δεν ημουν συνηθισμενος μου ..κακοφανηκε..βασικα ξενερωσα λιγο..την δευτερη μερα μου αρεσε λιγο περισσοτερο...την τριτη ακομα πιο πολυ...την τεταρτη ειπα..:ωχχ ρε πο$%τη μου παλι κιθαρα θα αγορασω...στην αρχη σκεφτηκα να επαιρνα του taq αλλα μετα σκεφτηκα οτι παντα θα με ετρωγε γιατι δεν πηρα την tele Που πραγματικα ειμαι ερωτευμενος και η οποια ειναι ΑΚΡΙΒΩΣ αυτη:

:D

 

α ρε τακη μεχεις τρελανει,τι για suhr διαβαζω,τι για haar telecaster,τι πουλας το univalve και με κανεις να ψαχνω για χρημα....μπραβο παντως κορυφαιες επιλογες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα προσωπικά η Haar που με έχει ξετρελάνει (οπτικά τουλάχιστον) είναι αυτή.

 

Μου θυμίζει κάτι από Rory... :D

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με λίγα λόγια καταπληκτικά όργανα...

Με υγεία takis...η επιλογή σου δεν θα μπορούσε να ήταν καλύτερη...

και λίγες εντυπώσεις και φωτό απο ένα thread στο TGP

 

http://www.thegearpage.net/board/showthread.php?t=125832

 

ευχαριστω telewiz! 8)

εχω ακουσει και εγω τα καλυτερα απο παρα πολυ κοσμο..περιμενω και ελπιζω να τα επιβεβαιωσω και εγω... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α ρε τακη μεχεις τρελανει' date='τι για suhr διαβαζω,τι για haar telecaster,τι πουλας το univalve και με κανεις να ψαχνω για χρημα....μπραβο παντως κορυφαιες επιλογες[/quote']

 

:lol: :lol: 8)

elavd απιστευτη οντως αυτη η haar που εβαλες στο link... 8O

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως ίσως θα έπρεπε να περιμένεις και τις Suhr tele Pro Series. Kαλή τιμή και σίγουρα θα ψιλομαμάνε! :wink:

 

λες ε;μπα χλομο το βλεπω να κανει 1250€ που θα κανει η haar και ειναι και ..σχεδον της ιδιας ποιοτητας...οκ δεν ειναι της ιδια ποιοτητας αλλα... :wink:

ασχετο μολις πηρα mail απο haar και μου ειπε οτι το..φιλετο που θελω στην τελε θα μου κοστισει 240€ παραπανω και επειδη δεν τρελλαινομαι κιολας δεν θα το βαλω..αλλα επειδη αλλαξαν τα δεδομενα(το φιλετο δηλαδη)' date='αλλαξα και το χρωμα και γενικα την κιθαρα που θα παραγγειλω..με φιλετο ηθελα την lake placid blue που ηταν να παρω μεχρι και χθες αλλα τωρα ειπα του haar πως θελω αυτην:

 

[img']http://snap23.photobox.co.uk/007417975eac79f9c1460e4d13dbd3214c73644751292aaa26d7a817.jpg[/img]

 

ελπιζω να σας αρεσει και αυτη το ιδιο πολυ οπως και η προηγουμενη..αυτη θα μου στοιχησει 1250€ total! :wink:

 

ξαναγραφω τα specs:

>One piece very light alder body

>nitro finish-solid color(αληθεια superfunk το χρωμα vintage white ειναι; )

>Suhr Tele pickups

>one piece maple neck

>6100 frets

>Vintage style bridge, hardware

>aged body and hardware

>NECK:ακομα ψαχνομαι..προς το παρον ιδιος στο παχος οπως της les paul μου

>radious 10-14

>nut width:1.650

>χορδες 10αρες daddario

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

>nitro finish-solid color(αληθεια superfunk το χρωμα vintage white ειναι; )

 

Το χρώμα μάλλον για honey blonde μου κάνει (σαν αυτό που έχω εγώ στην Strat μου)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου