Προς το περιεχόμενο

my new HAAR TELE became...FENDER!


takis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Maple ταστιέρα βλέπω 8) Προσωπικά μου αρέσει περισσότερο αυτό το χρώμα αλλά εγώ θα έβαζα ή μαυρο pickguard ή black pearloid. Γκοου φορ ιτ! :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 73
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Maple ταστιέρα βλέπω 8) Προσωπικά μου αρέσει περισσότερο αυτό το χρώμα αλλά εγώ θα έβαζα ή μαυρο pickguard ή black pearloid. Γκοου φορ ιτ! :wink:

 

ναι μωρε το pickguard ειναι το πιο ευκολο..το αλλαζεις ανα πασα στιγμη...i ll go for it man... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μολις πηρα mail απο haar και μου ειπε οτι το..φιλετο που θελω στην τελε θα μου κοστισει 240¤ παραπανω και επειδη δεν τρελλαινομαι κιολας δεν θα το βαλω..αλλα επειδη αλλαξαν τα δεδομενα(το φιλετο δηλαδη)' date='αλλαξα και το χρωμα και γενικα την κιθαρα που θα παραγγειλω..με φιλετο ηθελα την lake placid blue που ηταν να παρω μεχρι και χθες αλλα τωρα ειπα του haar πως θελω αυτην:

 

 

 

ελπιζω να σας αρεσει και αυτη το ιδιο πολυ οπως και η προηγουμενη..αυτη θα μου στοιχησει 1250¤ total! :wink:

 

[/quote']

 

OOOOOOOOOΧΙ.......με το συμπαθειο αλλα αυτο ειναι ξενερωτιλα.......πανω που θα αλλαζα τους στιχους του γνωστου σουξε "παντα ονειρευομουνα ενα lake placid blue τζιπακι"........... Απευθυνω απονενοημενο διαβημα μη παρεις την πουτινγκαααααααααα :D :D :D :D :D η ζωη ειναι μικρη για να τσιγκουνευτεις τα 240ευραααααα (για ενα φιλετο και ενα απο τα ωραιοτερα χρωματα ever??????) LAKE PLACID BLUEEEEEEEEEE

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η ζωη ειναι μικρη για να τσιγκουνευτεις τα 240ευραααααα (για ενα φιλετο και ενα απο τα ωραιοτερα χρωματα ever??????) LAKE PLACID BLUEEEEEEEEE

 

Κι εγώ ψηφίζω υπέρ του LAKE PLACID BLUE (με ή χωρίς φιλέτα)!!! :D:D:D

 

Εν ανάγκη, κάνουμε και έναν έρανο, για να μαζέψουμε το 240¤ ;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν και η φωτο ειναι θολη το χρωμα ειναι μαλλον blonde (vintage white χρωμα στις vintage Fender (1951-1979) ΔΕΝ υπαρχει,ειναι απλα παλαιωμενο olympic white το οποιο εχει κιτρινησει λογω "ελατωματικου" clearcoat :wink: )

 

στις αυθεντικες blonde το χρωμα ειναι παντα see through blonde (δηλ. βλεπεις τα νερα του ξυλου) και ΠΑΝΤΑ ash.

στις olympic white ειναι solid (δεν βλεπεις τα νερα) και παντα alder.

 

το σωστο αισθητικα Pickguard και για τα 2 παραπανω χρωματα ειναι βεβαια το ΛΕΥΚΟ :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στις αυθεντικες blonde το χρωμα ειναι παντα see through blonde (δηλ. βλεπεις τα νερα του ξυλου) και ΠΑΝΤΑ ash.

 

ΧΕΧΕ και η δική μου (Deluxe Super Strat) το σώμα είναι ash και το χρώμα είναι see through...:D:D:D

 

Θα μου πείτε βέβαια: Και τι μας το λες?? Σε ρωτήσαμε?

Απλά ήθελα να το αναφέρω... :D:D:D

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

πειτε με μα&^*α,χαζο,αυθορμητο..που εκανα ολοκληρο post με φωτο απο haar tele κτλ κτλ κτλ...και σας ξεσηκωσα ολους....ΑΛΛΑ:

 

1)δεν αντεχα να περιμενω μεχρι το καλοκαιρι

 

2)παρα πολλα λεφτα και προτεραιοτητα για μια τοσο ακριβη αγορα ειναι ενας plexi marshall style ενισχυτης(GERMINO CLUB 40...1800€ ΜΕ τα μεταφορικα..)

 

3)ειχα καποια λεφτα στην ακρη και επειδη ειχα παιξει με την highway του taq και εντυπωσιαστηκα(σε μεγαλο βαθμο να πω την αληθεια) γενικα με τον ηχο που μπορει να βγαλει μια tele σε συνδιασμο με καλο ενισχυτη και καλους μαγνητες,τι εκανα;;;;;............

 

σημερα παραγγειλα απο THOMANN και εστειλα τα λεφτα για μια fender highway honey blonde με one piece maple μανικι!δεν τελειωσα ομως εδω αφου αγορασα και ενα σετ TELE SUHR PICKUPS ετσι ωστε με το που μου ερθει η κιθαρα να τους..πεταξω επανω!

 

πραγματικα δεν αντεχα να μεινω χωρις Tele μεχρι το καλοκαιρι...

 

να η πιο καλη φωτο αυτης της κιθαρας που πηρα,που βρηκα στο νετ!!

 

44825410d70143a0163ebb9d0c64936cfbeba0c577c4a50178c4fad9.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι stock μαγνητες της texas Highway ειναι πολυ καλοι & πραγματικοι μαγνητες τελε (με baseplate).Kατα τη γνωμη μου δεν χρειαζονται αλλαγη. :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:lol: :lol: :lol: :lol:

 

Είσαι απίστευτος! ¶ντε καλόπαιχτη!!!!!

 

Τέλικα πόσοι γίναμε εδω μέσα? Υπήρχε ένα παλιότερο Poll που μάλλον δεν ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα πλεόν :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου