Προς το περιεχόμενο

my new HAAR TELE became...FENDER!


takis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

θα ξεκινησω λιγο ρομαντικα... :lol: μεχρι τωρα που ειμαι 26 χρονων δεν ειχα παιξει ποτε με μια telecaster..ειχα ακουσει πολλα αλλα δεν ειχε τυχει να παιξω με μια.

ημουν πολυ περιεργος να δω αν ενα τετοιο οργανο θα μου "καθονταν" καλα...ετσι αφου πουλουσε και μια tele highway o φιλος taq του ζητησα να μου την στειλει για να δω τι παιζει...η κιθαρα ηρθε και την πρωτη μερα αυτη η αποτομη αλλαγη σε εναν ηχο που δεν ημουν συνηθισμενος μου ..κακοφανηκε..βασικα ξενερωσα λιγο..την δευτερη μερα μου αρεσε λιγο περισσοτερο...την τριτη ακομα πιο πολυ...την τεταρτη ειπα..:ωχχ ρε πο$%τη μου παλι κιθαρα θα αγορασω...στην αρχη σκεφτηκα να επαιρνα του taq αλλα μετα σκεφτηκα οτι παντα θα με ετρωγε γιατι δεν πηρα την tele Που πραγματικα ειμαι ερωτευμενος και η οποια ειναι ΑΚΡΙΒΩΣ αυτη:

 

34092350c29e43be2b09a6f690585dba951224416f537eaff5e61673.jpg

 

564948037ec02ec54bded16945ec84b470e7ac92ec9290a291bda43a.jpg

 

135856841c740e2f45675598eb9fe4b5e11b8433561f80e891f1a244.jpg

 

56313963029fe62fd560fb57d345b61b8340eab35c83f5342c839535.jpg

 

58450649d9ce160be6608d307032602bec65fd96fb66f8e4d338c97e.jpg

 

κουκλα δεν ειναι;;πιστευω καταλαβαινετε γιατι ειμαι τοσο ερωτευμενος με την συγκεκριμενη κιθαρα!συνολικο κοστος 1375€ αν καταλαβα καλα μαζι με shipping!!

 

τα specs της κιθαρας!

λοιπον:

 

Haar Custom made "Aged"

>One piece very light alder body

>Creme binding

>light see throught Lake Placid Blue

>Suhr Tele pickups

>Pao Ferro fingerboard

>6100 frets

>Vintage style bridge, hardware

>aged body and hardware

>NECK:60 s Vintage standard 810-930(ο ιδιος ακριβως με της suhr μου)

>radious 10-14

>nut width:1.650

>χορδες 10αρες daddario

 

 

τελος πολυ γενικα οπως ειπα και σε αλλο post η tele πιστευω ειναι η πιο ..μπλουζαδικη κιθαρα που εχω παιξει..δεν ξερω μου δινει την αισθηση οτι δεν μπορεις να κρυφτεις οταν παιζεις με μια tele...πιστευω πραγματικα οτι ΕΙΔΙΚΑ στην tele το ξυλο παιζει τεραστιο ρολο..και ενα λογος που το πιστευω αυτο ειναι οτι οταν παιζω νιωθω ολο το σωμα της κιθαρας να.."τριζει"..αυτο δεν το εχω ξανανιωσει τοσο πολυ σε αλλου τυπου κιθαρα..

το μονο τραγικο της ολης υποθεσης ειναι οτι η κιθαρα θα ερθει ερθει σε 3 με 4 μηνες... :cry:

αυτα! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 73
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Φανταστικά όργανα τα Χααρ και σε τιμές παρεμφερείς με Fender American...

 

Τι προδιαγραφές σκέφτεσαι να ζητήσεις; Μαγνήτες, ξύλα, profile μπράτσου, κλπ.

nd don't forget my dawg, Fixed and Consequent

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φανταστικά όργανα τα Χααρ και σε τιμές παρεμφερείς με Fender American...

 

Τι προδιαγραφές σκέφτεσαι να ζητήσεις; Μαγνήτες' date=' ξύλα, profile μπράτσου, κλπ.[/quote']

 

ναι οντως ειναι απιστευτες κιθαρες!εκανα επεξεργασια το post μου και εγραψα και τα specs! :wink: δες παλι πιο πανω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θ

το μονο τραγικο της ολης υποθεσης ειναι οτι η κιθαρα θα ερθει ερθει σε 3 με 4 μηνες... :cry:

αυτα! :D

 

Αυτά είναι δράματα!

 

Ας χειροκροτήσουμε όλοι τον Τάκη που μοιράστηκε μαζί αυτή την δραματική εμπειρία! Κουράγιο Τάκη, θα το ξεπεράσεις!

8)

 

Όμορφη είναι, αλλά 1300 ευρώ δεν είναι πολλά για να μην έχει Maple ταστιέρα;; 8O :D

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όμορφη είναι' date=' αλλά 1300 ευρώ δεν είναι πολλά για να μην έχει Maple ταστιέρα;; 8O :D[/quote']

 

α εισαι και εσυ της..maple φουρνιας;; :lol:

και εγω ετσι σκεφτομουν αλλα μου αρεσει τοσο πολυ ετσι οπως ειναι που δεν με πειραζει ουτε 1% που δεν ειναι rosewood :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτα παθαινει οποιος θελει τελειως custon οργανα..αλλα απο την εμπειρια μου με την suhr χαλαλι ο χρονος που θα περιμενω... :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όμορφη είναι' date=' αλλά 1300 ευρώ δεν είναι πολλά για να μην έχει Maple ταστιέρα;; 8O :D[/quote']

 

α εισαι και εσυ της..maple φουρνιας;; :lol:

και εγω ετσι σκεφτομουν αλλα μου αρεσει τοσο πολυ ετσι οπως ειναι που δεν με πειραζει ουτε 1% που δεν ειναι rosewood :wink:

 

Ε, ναι! Και γω "τοιούτος" είμαι... :D

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου