Προς το περιεχόμενο

ανεξηγητο προβλημα με το pc


djObiwan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια χαρα,

 

ολα λειτουργουσαν κανονικα με το desktop μεχρι και χθες.

 

σημερα που τ ανοιξα μου εβγαλε καποια σφαλματα.2d57d.exe.exe ελεγε το παραθυρο.ανοιγει λοιπον,μπαινει στα windows και δε μπορω να κανω τπτ.δε δουλευει τοδιπλο κλικ πουθενα και δν εχω ιδεα τι πρεπει να κανω.

 

επισης οταν παταω στην εναρξη δε μου βγαζει καμια απο τις επιλογες που θα επρεπε να υπαρχουν!

 

οποιαδηποτε συμβουλη θα μου ειναι χρησιμη!

 

**εχω εγκατεστημενα windows xp

αν χρειαζεστε αλλες λεπτομερειες πρωτηστε με.

 

επισης να πω πως απο αυτο το pc δε μπαινω στο νετ και το χρησιμοποιω αποκλειστικα για μουσικη.

μια απο τις προηγουμενες μερες εκανα install ενα freeware προγραμμα και ολα λειτουργησαν απροβληματιστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Καλησπέρα φίλε μου.

 

Εφ'όσον δεν μπορείς να κάνεις κάτι, κατά την εκκίνηση του Pc  πάτα F8

και από το μενού επέλεξε Safe Mode.

Εάν έχεις εγκατεστημένο κάποιο αντιϊκό θα σου πρότεινα να το τρέξεις.

(από δωρεάν μπορείς να δοκιμάσεις τα Avast, Avg, είναι ικανοποητικά)

Υπάρχει περίπτωση να έβαλες κάποιο φλασάκι στο pc?

 

Μάλλον έχεις κολλήσει κάποιο ενοχλητικό trojan ϊο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια χαρα,ευχαριστω για την απαντηση.

 

ναι χρησιμοποιησα καποιο φλασακι ειναι η αληθεια.

 

με το F8 φορτωνει ενα παραθυρο το οποιο μου λεει να διαλεξω boot device.

 

αποτι ειδα για να μπω στο system restore θα πρεπει να πατησω DEL και καθως περιμενω για το BIOS να φορτωσει να πατησω ALT + F2.

 

το εκανα κι αυτο και μου εβγαλε ενα μηνυμα πως αδυνατουσε το συστημα να φορτωσει απο το συγκεκριμενο directory.

 

εν τελει αυτο που ειδα μπροστα μου ως system recovery μου ειναι ενετλως ξενο και δε μοιαζει σε τπτ με αυτο που θα επρεπε να δω σε σχεση με αυτο που διαβασα στην επιλυση προβληματων της microsoft.

 

??? ??? ??? ??? ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προς το παρον μπηκα σε safe mode και κανω ενα scan με το avg(αν κ δν εχει ενημερωθει τελευταια).

 

απλα επρεπε να πατησω το F8 λιγο αργοτερα.

 

ενημερωνωνω για νεοτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου πρότεινα να κάνεις τον έλεγχο με ενημερωμένο αντιϊκό καθώς μπορεί να κόλλησες κάποιο "φρέσκο" ϊό.

 

Έχει σημασία να προσέχεις τα περιεχόμενα των flash drives καθώς είναι από τα κύρια μέσα μεταφοράς ιών.

Καλό είναι να ρυθμίσεις στα Folder Settings των Windows να σου δείχνει και τα hidden files.

Εάν δείς στο φλασάκι αρχεία που είσαι σίγουρος ότι δεν έβαλες ή που έχουν κατάληξη exe τότε μάλλον έχεις ίο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης μπές στο φάκελο windows/system32 και κάνε στοίχιση κατά ημερομηνια τροποπίησης και δες την ημερομηνία που ξεκίνησε το πρόβλημα, αλλά και την προηγούμενη, τι αρχεία μπήκαν-γράφτηκαν εκεί. Αν κάποιο αρχείο φαίνετε ύποπτο δώσε την ονομασία του μαζί με την επέκταση (.exe, .dll κλπ) στο google για ανεύρεση πληροφοριών. Αν σου πεί οτι είναι ιός, διαγραφή με το χέρι άμεσσα.

 

 

 

έντιτ: Έχεις μήπως εγκατεστημένο το (παιχνίδι) GTA?

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο το πισι ειναι αποκλειστικα για μουσικη.

παρολαυτα το μοναδικο προγραμμα εκτος μουσικης που ειχα κανει install λιγες μερες ηταν το gta san andreas.

 

βεβαια το uninstall του εχει πανω απο μηνα που εχει γινει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμ.... καλά το υποψιάστηκα.

Τα GTA ακόμα και μετά το uninstall αφήνουν ίχνη που με κάποιο τρόπο μπορούν μερικοί γάτοι να ανοίξουν πόρτες.

Βασικά το 2d57d.exe είναι αρχείο του GTA, το 2d57d.exe.exe είναι το παραποιημένο και προφανώς η αιτία του κακού.

Βρες το και σβήσ'το αν δεν σε αφήνει μπες στη registry και ψαξ'το απο εκεί με F3 και σβήσε ότι έχει να κάνει με το GTA χειροκίνητα, με μεγάλη προσοχή όμως.

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου