Προς το περιεχόμενο

Warwick Corvette Double Buck 5


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να πω επίσης ότι μπορεί κάλλιστα να δώσεις και άλλα 100 ευρώ για να κάνεις ένα ταξιδάκι μέχρι την Αθήνα, να περάσεις μια βόλτα από τον Λογοθέτη που είναι ο αντιπρόσωπος της Warwick (αν θυμάμαι καλά), να δοκιμάσεις αυτό που θέλεις και να δεις τί θα κάνεις.

 

Δε νομίζω ότι τα 100 ευρώ θα πρέπει να σε κολλήσουν από τη στιγμή που είσαι έτοιμος να δώσεις πάνω από ενάμισο χιλιάρικο για το όργανο που θα πάρεις. Ο χρόνος που θα χάσεις είναι ένα θέμα αλλά τι να γίνει... ;)

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

για τα λεφτά του είναι πολύ καλό και πολύ ευέλικτο όργανο. Η μόνη παρατήρηση που έχω να κάνω είναι να checkάρεις και στο site του έλληνα αντιπροσώπου της Warwick (δέν λέω όνομα για να μην θεωρηθεί διαφήμιση) που έχει στα ίδια λεφτά το ίδιο όργανο, απλώς με καπάκι απο bubinga στο σώμα. Αν πιστεύει κάποιος στο ρόλο που παίζουν τα ξύλα στον ήχο, αυτό θα σου δώσει πιο συγκεντρωμένο ήχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή ιδέα αυτή...

 

Μέχρι κάποιο καιρό όσο λειτουργούσε ο Παυλάκης στη Ρόδο νομίζω έφερνε κ warwick. Το συγκεκριμένο μαγαζί έχει κλείσει ανεπιστρεπτί νομίζω.

Όταν μπει ο williamsats νομίζω θα μπορεί να  διαφωτίσει για το τι κ αν παίζει ακόμα σε μουσικό κατάστημα στη Ρόδο που θα σε βόλευε καλύτερα κ οικονομικά κ χρονικά να περάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σου φίλε μου, εγώ έχω αυτό:

http://www.musicstore.com/en_EN/EUR/Warwick-Corvette-Double-Buck-5-Natural-Oil-Finish-incl.-Gigbag/art-BAS0001953-001

αλλά σε nect-through έκδοση.

 

Τα Warwick είναι πάρα πολύ καλά μπάσα από άποψη κατασκευής, playpability, ηλεκτρονικών, ξύλων και προενισχυτών. Θέλω να πω από άποψη ποιότητας σαν όργανο, είναι άριστο.

 

Το συγκεκριμένο μοντέλο με τους 2 μαγνήτες που έχει, σου δίνει μεγάλη ποικιλία στον ήχο. Μπορείς να διαλέξεις μεταξύ active ή passive και μεταξύ διπλο-μονό, διπλό-διπλό, μονό-διπλό, μονό-μονό μαγνήτες. Τώρα η nect-through έκδοση σου δίνει περισσότερο sustain πράγμα που είναι καλό για straight παιξίματα (και υστερεί στο slap), ενώ η bolt-on έκδοση (είναι πιο φτηνή), σου δίνει advantage για slap.

 

Τώρα... Τα Warwick έχουν ένα μοναδικό χαρακτηριστικό που σε κάποιους αρέσει, κάποιοι δεν έχουν πρόβλημα και κάποιοι το απεχθάνονται. Είναι το πολύ χοντρό μανίκι τους. Αν δεν έχεις πρόβλημα με αυτό, πάρ'το. Αν δεν σε βολεύουν τα χοντρά μανίκια, μην πας σε Warwick.

 

Κρίνε από τα παραπάνω και πάρε. Eλπίζω να σε βοήθησα...  :)

 

Καλές αγορές!!!

 

Υ.Γ. Το καλύτερο είναι αν μπορέσεις να πας Αθήνα να δοκιμάσεις, όπως είπανε και τα παιδιά παραπάνω.

Bass till I die!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιστευεις οτι το συγκεκριμενο μοντελο δηλαδη υστερει στο slap ? ??? ???

To δικό μου που είναι neck-through, όχι σαν αυτό που δείχνεις στο link, υστερεί. Σε straight παίξιμο πάντως φυσάει.

Bass till I die!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν μπει ο williamsats νομίζω θα μπορεί να  διαφωτίσει για το τι κ αν παίζει ακόμα σε μουσικό κατάστημα στη Ρόδο που θα σε βόλευε καλύτερα κ οικονομικά κ χρονικά να περάσεις.

 

Οκ, αν τυχόν μπορείς να πας από Ρόδο, ίσως θα άξιζε να πάρεις ένα τηλέφωνο σε αυτούς μιας και φέρνουν warwick να δεις αν υπάρχει κάτι να δοκιμάσεις και αν ναι να "πεταχτείς" μια επίσκεψη να το δοκιμάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρομερό μπάσο ηχητικά αλλά αυτό το μανίκι εν συνηθίζεται με τίποτα ρε φίλε... Πάντα απορούσα πως τα καταφέρνουν μερικοί και παίζουν με warwick...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου