Προς το περιεχόμενο

DIY Guitar art


riviera

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Eπίσης μικρό τιπ...όταν θα περάσεις το λούστρο, η κιθάρα να είναι ΟΡΙΖΟΝΤΙΑ, όχι κάθετη. Έτσι έχεις λιγότερες πιθανότητες να σου τρέξει το λούστρο

dscn2020a.jpeg

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 53
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Φίλε marathon, σε ευχαριστώ πάρα πολυ, ήσουν κατατοπιστικότατος!!!

 

Μία τελευταία ερώτηση εάν έχεις όρεξη.. εφόσον θα μπεί βερνίκι απο πάνω θα μπορούσα να

κάνω το σχέδιο και με μαρκαδόρους π.χ. όχι μόνιμους για να διορθώνω τυχόν λάθη ή παίζει να διαλυθούν με το σπραυ? (σορρυ εντελώς άσχετος)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μία τελευταία ερώτηση εάν έχεις όρεξη.. εφόσον θα μπεί βερνίκι απο πάνω θα μπορούσα να κάνω το σχέδιο και με μαρκαδόρους π.χ. όχι μόνιμους για να διορθώνω τυχόν λάθη ή παίζει να διαλυθούν με το σπραυ? (σορρυ εντελώς άσχετος)

Αυτή είναι μία καλή ερώτηση...Οι μαρκαδόροι (συνήθως) είναι οινοπνεύματος...το συγκεκριμένο σπρέυ είναι πολυουρεθάνη διπλής (σαν το λούστρο που χρησιμοποιεί η Fender)...δεν ξέρω τη χημική τους αντίδραση.

Θέλω να πιστεύω ότι εάν ψεκάσεις οριζόντια, με λεπτές στρώσεις στην αρχή, μέχρι να κάτσει η πρώτη επιφάνεια δεν θα έχεις πρόβλημα.

Εγώ πάντως, για σιγουριά, επειδή βλέπω ότι το σχέδιό σου είναι ασπρόμαυρο, θα το έκανα με πινελάκι και σινική μελάνη και δεν θα είχα κανένα πρόβλημα

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακρυλικο μελανι!  ;)μηδεν ανομοιογένεια, υψηλη καλυπτικοτητα, μηδεν  κινδυνος !

το σχεδιο στην τελε ειναι αναμεσα στα λουστρα

http://1.bp.blogspot.com/_luTr1_3PKEo/R-d-HzjwICI/AAAAAAAAA_o/R3ps6g1tj-M/s1600-h/HPIM0039.JPG

www.mario-art2.blogspot.com

www.mario-art.blogspot.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο σχέδιο, είχα σκεφτεί πολυ την περίπτωση ιαπωνέζικης αισθητικής αλλά λόγω έλλειψης τεχνικής, κατέληξα στην δισδιάστατη ότι να ναι ψυχεδέλεια!

Να σαι καλά, θα το κοιτάξω το μελάνι!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κ εγω κατι βρε παιδια...Θελω να γραψω κατι σε μια les paul στο σημειο που εχω κυκλωμενο στη φωτογραφια...Την ιδια διαδικασια με το φίλο θα κανω απλα θα είναι τοπικά ι πρέπει να προσεξω κατι αλλο?

gibson_Les_Paul_Studio_Premium_Plus_transRed.jpg.d0d513157671e9eabcad9566f4e34e3d.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...Θελω να γραψω κατι σε μια les paul στο σημειο που εχω κυκλωμενο στη φωτογραφια...

Eλπίζω να μην θέλεις να καταστρέψεις μία Gibson ::) ::)...άλλο πολυουρεθάνη, αλλο νίτρο...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι οτι το εψηνα πολυ να της κανω αυτη την επεμβαση αλλα απ οτι καταλαβαινω θα υπαρχει προβλημα...Στο τρίψημο ομως η στο λουστραρισμα θα δυσκολευτω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κ εγω κατι βρε παιδια...Θελω να γραψω κατι σε μια les paul στο σημειο που εχω κυκλωμενο στη φωτογραφια...Την ιδια διαδικασια με το φίλο θα κανω απλα θα είναι τοπικά ι πρέπει να προσεξω κατι αλλο?

 

Δυσκολο φιλε μου! τοπικα δεν γινεται!

κατα τη γνωμη μου να τυπωσεις διαφανες αυτοκολλητο! στο σημειο που ειναι θα την παλεψει!

www.mario-art2.blogspot.com

www.mario-art.blogspot.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλα πως θα φαινεται το αυτοκολλιτο ειναι το θέμα...και σε περιπτωση που αρχιζει να βγαινει θα μείνει κόλλα πάνω στο σωμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου