Προς το περιεχόμενο

DIY Guitar art


riviera

Προτεινόμενες αναρτήσεις

oκ  ;D ;D δεν είμαι και ειδικός, σίγουρα ξέρεις πολλά παραπάνω.... απλά όταν το είχα δεί μου ακούστηκε καλή πατέντα για να πειραματιστεί κανείς.... Τώρα βέβαια αυτό δεν σημαίνει ότι αντικαθιστά την δουλειά ενός επαγγελματία  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 53
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Eλπίζω να μην θέλεις να καταστρέψεις μία Gibson ::) ::)...άλλο πολυουρεθάνη, αλλο νίτρο...

Κρίνοντας από το nickname πρέπει να είναι συνάδελφος, ήτοι γεωπόνος. Δεν θυμάμαι στα νιάτα μου να <<σκεφτόμουν>> να κάνω τέτοιες βλακείες.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα βέβαια αυτό δεν σημαίνει ότι αντικαθιστά την δουλειά ενός επαγγελματία  ;)

Μα και οι επαγγελματίες, τέτοια κόλπα κάνουν. Πού να σου δείξω πως κάνουμε αστεράκια σε ουρανό...με οδοντόβουρτσα!!!!!

 

Δεν θυμάμαι στα νιάτα μου να <<σκεφτόμουν>> να κάνω τέτοιες βλακείες.

Πές τα σοφέ γέροντα...εμενα δεν με ακούνε....

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισως τώρα αγοράζεις ευκολότερα (και φτηνότερα) μια άλλη κιθάρα (ή παραγγέλνεις απο ιντερνετ ότι part θέλεις).... Παλία δεν υπήρχε το ιντερνετ και οι κιθάρες κοστίζανε κάμποσο....  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλία δεν υπήρχε το ιντερνετ και οι κιθάρες κοστίζανε κάμποσο....  :)

Και τις σεβόμασταν (και τις αγαπούσαμε) περισσότερο... ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι γεγονός είναι... αλλα οι εποχές αλλάξανε... Σε κιθάρα που ήθελες 12 μηνιάτικα να την αγοράσεις δεν έκανες και πολλά πολλά.... ΚΟΙΜΟΣΟΥΝ ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ να μην πάθει τίποτα  ;D ;D. Τώρα έχουν αλλάξει τα πράγματα... και βγάζουμε και απωθημένα αν θες....

Παραδειγμα εγω.... που ασέλγησα  ;D ;D πάνω σε ένα σώμα Affinity (είχα ποστάρει σε άλλο θρεντ και φωτό)... την οποία και να την χάλαγα... ΠΟΣΟ να έχει ένα άλλο σώμα πια?.... Μόνο και μόνο για την χαρά της ενασχόλησης.... ακόμα πιστεύω ότι αξίζει καμμιά φορά να υπερβάλλεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό λέγεται κινητή μάσκα και το χρησιμοποιούμε πολύ, εμείς που (κατά καιρούς) βάφουμε με αερογράφους...όμως για να το κάνεις, θέλεις αερογράφο (και κομπρεσέρ)!!!! ή τουλάχιστον ένα σπρέυ με ειδικό μπέκ για να ελέγχεις (κάπως) τη ροή

Δεν είναι ακριβώς έτσι, το παχύ ή ελαφρύ sunburst, δημιουργείται από την απόσταση-το ύψος που κρατάς τη μάσκα

 

http://www.projectguitar.com/tut/burst.htm

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kανένας πάντως σοβαρός αερογραφιτζής, δεν χρειάζεται τέτοιο κόλπο. Με σταθερό χέρι το ελέγχεις καλύτερα

http://www.jokerguitars.gr/stratocaster1.html

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.... ακόμα πιστεύω ότι αξίζει καμμιά φορά να υπερβάλλεις...

Όχι στις Gibson....στις Fender ναι! ;D ;D

 

Τώρα έχουν αλλάξει τα πράγματα... και βγάζουμε και απωθημένα αν θες....

Κάτσε να ανέβει κι άλλο το δολάριο και θα τα πούμε...πόσο εύκολα θα βγάζουμε τα απωθημένα μας ;)

 

ΠΟΣΟ να έχει ένα άλλο σώμα πια?

Αυτά μας έκαναν οι Κινέζοι...μας άνοιξαν τα μάτια!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι στις Gibson....στις Fender ναι!

 

Για κάποιο λόγω είχα πάντα σεβασμό στις Gibson (προτιμώντας επίσης πάντα τις fender  ;) ). Ισως επειδή Gibson και relic δεν μου πηγαίνουνε στο μάτι καθόλου.... μια ταλαιπωρημένη fender είναι πάντα μια όμορφη κιθάρα (καμμιά φορά και ομορφότερη)... ενω μια ταλαιπωρημένη Gibson (χτυπήματα, γρατσουνιές) χάνει το κύρος της... (γνώμη μου πάντα..)

 

ΟΣΟ ΓΕΡΝΑΕΙ ΜΙΑ FENDER ΟΜΟΡΦΑΙΝΕΙ !!!! Η GIBSON .... θα χρειαστεί τον... Φουστάνο της  ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου