Προς το περιεχόμενο

ποσα watt για live


Προτεινόμενες αναρτήσεις

me την μπαντα παιζουμε metalcore.εγω στο σπιτι παιζω οτι κατσει αλλα παλι περσσοτερο μεταλ.με την ebs hd350 εχω παι3ει αρκετες φορες κι εμεινα αρκετα ικανοποιημενος....απλα απο τη στιγμη που επαιξα με τον ampeg stv-2 ολα μου φαινονται λιγα ;D.απλα θα προσπαθησω να βρω κατι σε λαμπα ειτε υβριδικο ειτε φουλ...απλα με εβαλε σε σκεψεις ο ashdown γτ πληρη τις προδιαγραφες μου και στο site τους λεει οτι βγαζει live και πανω απ ολα ειναι πολυ οικονομικος...απλα ειπα να σιγουρευτω...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Απλα μη ξεχνας του βασικους νομους της φυσικης βασει των οποιων ο ΔΙΠΛΑΣΙΑΣΜΟΣ των βαττ θα σου δωσει μονο 3db ενταση παραπανω.

 

Με αλλα λογια ενας ενισχυτης 200 βαττ θα ειναι μονο 3db πιο δυνατος απο εναν 100 βαττ (ο οποιος θα ειναι μονο 3db πιο δυνατος απο εναν 50 βαττ κ.ο.κ)

 

.απλα απο τη στιγμη που επαιξα με τον ampeg stv-2 ολα μου φαινονται λιγα

 

Δυστυχως το μπασο θελει μεγαλη καμπινα για να ακουστει πραγματικα καλα ,αυτο ειναι που σε μαγεψε στον STV-2 μια και μαλλον τον ακουσες μεσα απο μια 8Χ10 καμπινα. ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα μη ξεχνας του βασικους νομους της φυσικης βασει των οποιων ο ΔΙΠΛΑΣΙΑΣΜΟΣ των βαττ θα σου δωσει μονο 3db ενταση παραπανω.

 

Με αλλα λογια ενας ενισχυτης 200 βαττ θα ειναι μονο 3db πιο δυνατος απο εναν 100 βαττ (ο οποιος θα ειναι μονο 3db πιο δυνατος απο εναν 50 βαττ κ.ο.κ)

;)  ;) ;) ;)

 

Εξάλλου τα πεταλάκια τι τα έχουμε?

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να χτυπήσεις ένα trace elliot combo η κεφαλή 150w χωρίς να δώσεις μια περιουσία .Με αυτά τα βατ και μία καμπινούλα παίζεις όπου θές ακόμη και σε γήπεδο ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θα προτειμησω combo γιατι ειναι ποιο δυσκολο στη μεταφορα...επισης για να παρεις trace elliot πρεπει να δωσεις μια περιουσια :Pπαντως ειναι αριστοι ενισχυτες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θα προτειμησω combo γιατι ειναι ποιο δυσκολο στη μεταφορα...επισης για να παρεις trace elliot πρεπει να δωσεις μια περιουσια :Pπαντως ειναι αριστοι ενισχυτες...

 

Μην το λές.Εγώ πήρα για τον αδερφό μου combo μεταχειρισμένο σε άριστη κατάσταση 150 βατ (Αν θυμάμαι καλά απο το ΝΟΙΖ) 400-450 Ευρο.Ψάξιμο και υπομονή θέλει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακριβως με τετοια καμπινα ετυχε να τον ακουσω...ααα και κατι που ξεχασα να παραθεσω...ο ashdown δινει 300rms δεν 3ερω αν βοηθαει αυτο...

 

ε,την καμπινα ακουσες τοτε,χωρις αυτη δεν νοειται SVT.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε για Μεταλκορ μαλλον θα χρειαστεις κανα 500αρι Βατ τουλαχιστον.

Εξαρτατε ποσο δυνατα παιζει ο ντραμερ και τι εξοπλισμο εχουν οι κιθαριστες.

Αν ειναι ολοι με 100αρια μαρσαλ π.χ. καλυτερα να παρεις δυνατο μηχανημα.

Ο Ashdown Little Bastard αποκλειεται να σε βγαλει. Ειναι για μικρα λαιβ για μπαντες "ησυχες".

Θα προτεινα αυτον:

http://www.orangeamps.com/products.asp?Action=View&ID=79

για κεφαλι και μια καλη καμπινα.

Αν θελεις να επενδυσεις σε κατι που θα σου μεινει και η μπαντα παει στα σοβαρα.

;D

 

 

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ολοι ψαχνουμε εξοπλησμο αυτη τη στηγμη αλλα μαλλον ο εναw 8α παρει peavey και ο αλλος laney και οι 2 100αριδες...οτιδηποτε και να παρω δεν παει χαμενο 8α μου μεινει γι αυτο σκεφτομαι για σοβαρα μηχανηματα οχι τιποτα harley benton η οτι αλλο σαπιο υπαρχει...μαλλον στην αρχικη επιλογη μου 8α καταληξω(ampeg SVT-3 hybrid h B-2r mosfet)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου