Προς το περιεχόμενο

Bigsby Tele


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Tι θες να πεις. Μήπως ότι σου γ......ε το thread, μήπως? >:(

Μην λές χαζομάρες...εδώ παραδέχτηκες ότι τα midi σε ξεγέλασαν...αυτό πρέπει να μείνει από αυτό το θέμα...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 116
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Μην λές χαζομάρες...εδώ παραδέχτηκες ότι τα midi σε ξεγέλασαν...αυτό πρέπει να μείνει από αυτό το θέμα...

Τι λες, εγώ έγινα Idol σ' αυτό το θέμα και συ μου συζητάς για midi και λοιπα ευτράπελα.

 

 

 

Α! και το κεμπάπ καλή σκέψη ήταν. :)

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι λες, εγώ έγινα Idol σ' αυτό το θέμα και συ μου συζητάς για midi και λοιπα ευτράπελα.

Ιdol ήσουν πάντα (μην ακούς τον κακό Audiokosta) αλλά δεν το ήξερες...και star είσαι (εδώ είμαι εγώ...) αλλά θέλεις λίγο καιρό ακόμα για να το καταλάβουν και οι υπόλοιποι...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

dsc00093dx8.jpg

 

Ξανάδε αυτή και ζήλεψε ο Μάραθος....

 

Ψάχνω αλουμινένιο σώμα (από την παλιά μου Tokai), θα πάρω και ένα μανίκι αλουμινένιο, θα ρίξω μια τουρμπίνα, θα κάνω μια ροική στους μαγνήτες και τσούπ νάτην η κιθαρούκλα, μετά θα την κάνω δώρο στον P. Blandford.

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τονε στούντιο θα περάσω στάνταρ

Αλλά μάλλον τέλος του καλοκαιριού

 

Θα χαρώ να σας γνωρίσω από κοντά και να κεράσω ΟΛΑ τα τσίπουρα.

Μόνο από 3-11/ 9 Θα είμαι Κρήτη για διακοπές.

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείτε να μου πειτε που είναι το σπαστικο στο να περάσεις χορδές σε bigsby?...μην πάθουμε και καμμιά πλακα γιατί είμαι παραδοσιακός τεμπελης!

Studio54, εάν πετύχει αυτό που ετοιμαζω...θα κλαψει ο Syskof!!!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εύχομαι ολόψυχα.

Αν είσαι τεμπέλης μην βάλεις Bigsby.... Eγω γι αυτό την έδωσα....

O SF είμαι σίγουρος ότι το γουστάρει τρελλά.... αλλά αλλάζει χορδές ποιό συχνά από ότι κάλτσες (που λέει ο λόγος) και θέλει ένα 15 λεπτο περίπου για να αλλάζεις χορδές σε Bigsby....

Πάντως εγώ έκανα πατέντα για να κουρδίζω (και γενικώς) αλλά και εργαλείο να κρατάει τις χορδές.

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εύχομαι ολόψυχα.

Αν είσαι τεμπέλης μην βάλεις Bigsby.... Eγω γι αυτό την έδωσα....

O SF είμαι σίγουρος ότι το γουστάρει τρελλά.... αλλά αλλάζει χορδές ποιό συχνά από ότι κάλτσες (που λέει ο λόγος) και θέλει ένα 15 λεπτο περίπου για να αλλάζεις χορδές σε Bigsby....

Πάντως εγώ έκανα πατέντα για να κουρδίζω (και γενικώς) αλλά και εργαλείο να κρατάει τις χορδές.

Πρώτα μου λέτε οτι αλλάζουν χορδές.

Μετά μου λέτε οτι αλλάζουν και κάλτσες.

Με τρομάζετε και είμαι σε ηλικία δύσκολη.

Σε λίγο θα μου πείτε ότι και τα σώβρακα ................ μη μου πείτε ............. ΟΧΙ ...  :o

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Για να πούμε την πάσα αλήθεια πάντως (αφήστε τι λέει ο βουρδούλακας-idol Νέστορας  ;D ;D) το Bigsby μόνο για λόγους εμφάνισης και vintagονεκροφιλίας το βάζεις τη σήμερον ημέρα.

 

Στο αρθράκι για τα τρέμολα (sic!) για Tele υπάρχουν πολλές επιλογές για έναν ώριμο πλην καινοτόμο κύριο όπως εσύ φίλτατε Μαραθώνιε.  :P

 

Και εν'ολίγοις, βάλε το Tremking να ξεμπερδεύεις!  ;D

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bigsby σε αριστερόχειρη Tele μπαίνει?Το ίδιο είναι ή βγαίνουν κάποια αντίστροφα για αυτό το σκοπό?

Επίσης θέλω να κρατήσω την κλασσική γέφυρα στην τέλε μου(θέλω την ελάχιστη δυνατή αλλαγή στον ήχο της).Ποια Bigsby μπορούν να εγκατασταθούν χωρίς αλλαγή γέφυρας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου