Προς το περιεχόμενο

Ιδέες για την ταλαιπωρημένη μου strat...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ελπιζω να μην παρεξηγησεις τον τονο της απαντησης μου απλα εχω λαβει 3 απαντησεις και μονο μια εχει τουλαχιστον μια προταση για αυτο που ζητησα... Undecided

 

Όχι ίσα ίσα σε βρίσκω πολύ πορωμένο με την κιθάρα κ αυτό με κάνει πιο σίγουρο ότι θα βρείς λύση στο προβλημά σου... ;D ;D ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άν θέλεις να ακούσεις και την άποψη ενός 40χρονου κάγκουρα...βάλε ένα Dimarzio HS-3 bridge(μακριά απο tone zone πολλλυυυ γκαζι για σενα) και θα έχεις moderate outpout έτσι όπως το φαντάζεσαι και χωρίς να χάσεις καθόλου απο το twang της strat σου.... :)

 

Υ.Γ Αυτοί που παίζουν metal γτ τους λες κάγκουρες??Γιατί έτσι και ανοίξω εγω το στόμα μου για τα υπόλοιπα είδη δεν σας ξεπλένει ο Νιαγάρας... :D

seven deadly sins..........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστω Σπυρο. ;) Η περιγραφη κανει λογο και warm tone και οτι συνεργαζεται καλα με drive πεταλια κατι που μου αρεσει πολυ...

Δε σε προβληματιζει ομως το γεγονος οτι ο HS-3 εχει πολυ χαμηλοτερο output απο τον Cruiser?? (Cruiser....140, HS-3...93)

Στράαατα Stratούλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο HS 3 είναι απίστευτα ευέλικτος μαγνήτης και προσωπική μου γνώμη είναι ότι κάτι τέτοιο ψάχνεις που να μην σου χρωματίσει τον ήχο βάζοντάς τον αλλά με τα κατάλληλα πετάλια 'η οτι άλλο βάλεις να παίξεις μέχρι Hard Rock...Τον είχα πάντα σε όλες μου τις Strat επηρεασμένος απο τον φιλο yngwie μεχρι που περασα σε full humbukers...ακόμα όμως νοσταλγώ εκείνο το feeling του HS 3......έπαιζα καθαρά..έπαιζε..ήθελα drive ποτέ μα ποτέ δεν βρώμιζε....το low outpout είναι θέμα με τους αλλους 2 που θα έχεις αλλα νομιζω πας κατ αρχην για HS 3>>>ΕΓΓΥΗΣΗ...αν παλι θελεις να πειραματιστεις έχει απειρους μαγνητες...cruiser,chopper,virτual blues,χαμμοοοςςς...

seven deadly sins..........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα μου αρεσουν πολυ οι DiMarzio (και στην αλλη μου κιθαρα εχω Paf Pro που τους θεωρω εξαιρετικους) και λογω Cruiser (τον οποιο δεν εχω εγκαταστησει ακομα αλλα τον εχω ακουσει σε strat και μου αρεσει ΠΟΛΥ) θελω μαγνητες της ιδιας εταιριας ωστε να υπαρχει μια καποια ηχητικη ''συμφωνια''...

Δεν ξερω αν συμφωνεις ή διαφωνεις σε αυτο.

 

Δε συμφωνω ουτε διαφωνω...

Εγω σου "εριξα" μια προταση με Ντανκαν..δε θα ηταν κακη επιλογη να τους δοκιμαζες...αν δε το εχεις κανει ηδη....κι εγω ακουγα ΤΑ απιστευτα για τους Ντιμαρτζιο αλλα ποτε στο ΔΙΚΟ μου αυτι δεν ηταν εφαμιλοι των Ντανκαν...(Μιλω παντα για τους διπλους).Το θεμα της ηχητικης συμφωνιας ειναι και παλι σχετικο...εχω δει μαγνητες ντανκαν να ταιριαζουν αψογα με ντιμαρτζιο(Φεντερ καστομ φιουζιον) και περιπτωσεις που δεν...(θα στα πει ο ΙΓΝΑΤΙΟΣ).

Σε περιπτωση παντως που θελεις ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ντιμαρτζιο δες και τον air zone(λιγοτερο γκαζι απο τον tone zone)...ειναι ο μαγνητης της WOLFGANG...πολυ χαρντ ροκ μαγνητης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7)Δεν ειμαι καγκουρας, κοινως δεν τη θελω για να παιζω metal..!  :D

 

Πάρ'το γρήγορα πίσω αυτό...  ;D ;D

Κάλλιο αυγά, παρά πουρέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη βλεπω οτι πειραξε πολυ κοσμο αυτο με τη λεξη ''καγκουρας''. :D

Εξεφρασα μια καθαρα προσωπικη μου αποψη για μια συγκεκριμενη χρηση της strat!

Κατι το οποιο εχω κανει κι εγω τωρα (λογω πιεσης χρονου και λογω καποιων αναγκων εχω εγκαταστησει high output μαγνητη στη γεφυρα)..!

 

Σαφως και ΔΕΝ ειναι καγκουρες οσοι παιζουν metal..! Η μουσικη ειναι μια προσωπικη εκφραση και ο καθενας εκφραζεται οπως νομιζει.

Το οτι θεωρω πως υπαρχουν καλυτερες και πιο καταλληλες κιθαρες για κοπανηματα απο την καημενη τη στρατουλα (η οποια ΓΙΑ ΜΕΝΑ εχει αλλο σκοπο υπαρξης) ειναι ΑΛΛΟ θεμα που δε χρηζει αναλυσης σε αυτο το thread..!

 

Ελπιζω να το εξηγησα καλυτερα τωρα! ;)

Στράαατα Stratούλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου