Προς το περιεχόμενο

ΓΚΛΑΜΟΥΡ ΚΟΚΟΤΑ (ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΚΟΤΑ) ΜΠΛΟΥΖ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κ'ωστα δεν νομίζω οτι τίθεται θέμα εσόδων απο το πλοίο για την συντήρησή του.Απο την στιγμή που αποφασίζει κάποιος φορέας (κράτος, ΓΕΕΘΑ, ΓΕΝ δεν ξέρω ποιός) να το ποζάρει εκεί και να διατηρήσει σαν μνημείο, υποτίθεται 'οτι έχει εξασφαλίσει κάποιους τρόπους για την χρηματοδότησή του.Γιατι αν δεν είναι έτσι και περιμένουν έσοδα απο τέτοιες εκδηλώσεις τότε ας κρεμάσουν και μια ταμπέλα με κόκκινα νεον γράμματα κάτω απο τα κανόνια του στύλ "το θωρηκτό (κι όχι αντιτορπιλλικό που άκουσα πολλάκις απο φωστηρες της δημοσιογραφίας) διατίθεται δια συνεστιάσεις, γάμους, βαπτίσια και άλλες εκδηλώσεις"

Thank God for the rain....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κ'ωστα δεν νομίζω οτι τίθεται θέμα εσόδων απο το πλοίο για την συντήρησή του.Απο την στιγμή που αποφασίζει κάποιος φορέας (κράτος, ΓΕΕΘΑ, ΓΕΝ δεν ξέρω ποιός) να το ποζάρει εκεί και να διατηρήσει σαν μνημείο, υποτίθεται 'οτι έχει εξασφαλίσει κάποιους τρόπους για την χρηματοδότησή του.

χαχαχαχαχαχααααχαχαχααααχααχχαχαχαχχαχαχχα

 

Να σαι καλά βρε Μιχάλη.

 

Εδώ κάναν την Ελλάδα χαμαιτυπείο, για το Αβέρωφ δεν τραβάω τεράστιο ζόρι αν off hours διατίθεται και για πανάκριβες και ελεγχόμενες δεξιώσεις.

Όπως δεν έχει χαλάσει και δεκάδες μουσεία ανά τον κόσμο να κάνουν το ίδιο.  ;)

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα είναι θέμα παιδείας. Για να έχεις όμως παιδεία, θα πρέπει να έχεις και Υπουργείο Παιδείας και όχι Α-Παιδείας. Η απάντηση βρίσκεται σε μία εκπληκτική ταινία του Θόδωρου Μαραγκού (Μάθε παιδί μου Γράμματα) που λέγεται: The Black ΜΠΕΕ. Όποιος έχει τη διάθεση ας τη δει. Σίγουρα δεν θα το μετανοιώσει.

Μια ταινία που πραγματικά επικοινωνεί με τον θεατή και αδιαμφισβήτητα προσφέρει τροφή για σκέψη. Πετυχαίνει το σκοπό της αν έστω και λίγοι από εμάς αποφασίσουν να ψάξουν λίγο περισσότερο τις ρίζες του πολιτισμού μας, ενάντια στη θέληση των περισσοτέρων.

 

1

 

2

 

3

 

4

 

5

 

6

 

7

 

8

 

λόγω των πνευματικών δικαιωμάτων ενός τραγουδιού που ακούγεται σε κάποιο σημείου του 6ου μέρους της ταινίας το youtube έχει αφαιρέσει τον ήχο. Μπορείτε να το κατεβάσετε (το 6ο μέρος) στο rapidshare http://rapidshare.com/files/185452056...

 

 

I was baptized in Muddy Waters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"το θωρηκτό (κι όχι αντιτορπιλλικό που άκουσα πολλάκις απο φωστηρες της δημοσιογραφίας) διατίθεται δια συνεστιάσεις, γάμους, βαπτίσια και άλλες εκδηλώσεις"

 

Για να είμαστε ακριβείς το Αβέρωφ ήταν (στην εποχή του) καταδρομικό και όχι θωρηκτό.

 

Φυσικά ευθύνεται η Α-Παιδεία μας που λέει και ο Επικούρης (που, σας βεβαιώ, είναι ο τελευταίος που θα μπορούσατε να χαρακτηρίσετε "εθνικόφρονα"...). Αν πιάσεις ένα παιδί του Γυμνασίου και το ρωτήσεις "έλα εδώ παιδί μου, ξέρεις ποιος ήταν ο Παύλος Κουντουριώτης?" τι περιμένετε να ακούσετε σαν απάντηση?

 

Λεφτά για να συντηρηθεί ένα μνημείο όπως ο Αβέρωφ βρίσκονται. Συμφωνώ με την οπτική του Κώστα, κι'εμένα αυτά που περιγράφει με ενοχλούν περισσότερο.

 

 

 

 

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν τυχόν κάποιος δεν βλέπει πρόβλημα σ' αυτή την εκδήλωση σε ΑΥΤΟ το πλοίο, ας κάνει τον κόπο να διαβάσει αυτό

 

http://www.enet.gr/?i=news.el.article&id=172722

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου