Προς το περιεχόμενο

ludwig speed king


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απο ότι βλέπω το θρυλικό πεταλι που επαιζε και ο bonzo κυκλοφορεί ακόμα...

Απο όσο βλέπω το πετάλι είναι direct drive και αρκετά απλο...αφού δεν έχει ούτε spring tension(ελατηρια)...

Μπορεί κάποιος που το έχει δοκιμάσει ή ακόμα κατοχός του να μας πεί τις εντυπωσεις του?

Aξίζει τα χρηματά του?

 

http://www.thomann.de/de/ludwig_l201_speed_king_pedal.htm

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο 2010 να δωσεις 200 ευρω για speed king ειναι λίγο μουφα κατεμε...υπαρχουν πολυ καλύτερα και πολυ πιο συγχρονα πετάλια από αυτο σαυτά τα λεφτά...

 

για μενα απευθύνεται στους παλιούς...

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο 2010 να δωσεις 200 ευρω για speed king ειναι λίγο μουφα κατεμε...υπαρχουν πολυ καλύτερα και πολυ πιο συγχρονα πετάλια από αυτο σαυτά τα λεφτά...

 

για μενα απευθύνεται στους παλιούς...

 

Το έχεις αγγίξει το πετάλι καθόλου??

έχεις να πεις τιποτα για αυτο απο προσωπική εμπειρία??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε κανει δυστυχως για την εποχη μας,πολυ ευαισθητο και μαλλον θα το διαλυσεις..... ;D

Δεν μπορεις να παιξεις δυνατα με αυτο το πεταλι και αν παιζεις heel up ειναι σα να παιζεις με παιχνιδι....,τωρα αν παιζεις flat foot & απαλα δεν θα εχεις προβλημα.

Εντελως ξεπερασμενο,εχω καπου ενα,μου το ειχαν δωσει μαζι με την παλια μου Ludwig,  αν το βρω,χωρις πλακα,στο χαριζω ;D ;D

 

Α,εχει και ενα αλλο κακο,,,ΤΡΙΖΕΙ...(& οταν λεμε τριζει εννοουμε ΤΡΙΖΕΙ...!!) ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε κανει δυστυχως για την εποχη μας,πολυ ευαισθητο και μαλλον θα το διαλυσεις..... ;D

Δεν μπορεις να παιξεις δυνατα με αυτο το πεταλι και αν παιζεις heel up ειναι σα να παιζεις με παιχνιδι....,τωρα αν παιζεις flat foot & απαλα δεν θα εχεις προβλημα.

Εντελως ξεπερασμενο,εχω καπου ενα,μου το ειχαν δωσει μαζι με την παλια μου Ludwig,  αν το βρω,χωρις πλακα,στο χαριζω ;D ;D

 

Α,εχει και ενα αλλο κακο,,,ΤΡΙΖΕΙ...(& οταν λεμε τριζει εννοουμε ΤΡΙΖΕΙ...!!) ;D

 

χα...Ρε συ γιατί όμως 200 ευρω?(με τόσα χρήματα παίρνεις ενα axis μονο..)

Μηπως το πουλάνε σαν αντίκα???

Το καμμένο της υπόθεσης είναι ότι η ludwig το έχει κανονικά στα πετάλια της...

 

1)Aπλα το πετάλι δεν εχει plate απο κάτω, οπότε λογικο φαίνεται να έχει αίσθηση παιχνιδιού...

Spring tension δεν έχει???

 

2)Απλα θα ήθελα να το δοκιμάσω παρόλο που είναι ξεπερασμένο,θα ήθελα να δω πως παίζαν οι παλιοι...

Αναλαμβανω εξοδα courrier...χαχα..

 

εδω ένας το πηρε και του έβαλε board από κάτω και ορκίζεται ότι το πετάλι τα σπάει...

 

http://www.drummerworld.com/forums/attachment.php?attachmentid=25787&stc=1&d=1239260013

 

Εν κατακλείδι διαβασα ότι το πετάλ είναι σχεδίαση του 1932 και δεν έχει αλλάξει τίποτα, παραμένει το ίδιο ακόμα και σήμερα...

A ρε καημένε bonzo, αμά είχες ενα σοβαρό πεταλι τι θα έκανες δηλαδη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα τριζει τοτε θελει ανοιγμα και λαδωμα η αλλαγη στα ρουλμαν .Εχω ενα 30 χρονια τωρα και παιζει αψογα και επισης αλλο ενα σε ολοκαινουργια ανταλλακτικα (τα αγορασα πριν χρονια οταν την αντιπροσωπεια την ειχε ο ΜΑΓΓΕΛ στην Χ.Τρικουπη .Ειναι  ομως αληθεια οτι αν το συνηθισης δυσκολα το αλλαζεις .Ολα ειναι θεμα προσαρμογης . το πεταλι  εχει και ελατηρια (κρυφα)μεσα στα μπρατσα του .Αν βρης καποιο δοκιμασε το  μηπως εχει κολησει  οποτε κανεισ δεν σου εγγυαται την επισκευη του.Τα καλα κανεισ δεν τα δινει εκτοσ και τα εχει παρατηση ,η εχει βολευτει με αλλο .Τοτε δυστυχωσ θα πρεπει να τα πληρωσεις .Καλο βραδυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου