Προς το περιεχόμενο

προβληματισμος με home studio


Προτεινόμενες αναρτήσεις

μήπως εννοεις τζαμι με κενο αέρα τρίπλεξ?

 

δωστε πληροφοριες κοστολόγια κτλ!

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

και τριτον εχει παραθυρο αλλα βρεθικε λυση για αυτο με διπλο τζαμι με αεριο(θελω να πιστευω).

Εχω τετοιο παραθυρο στο στουντιο...

Πιθανον να μειωνει τη διαρροη του ηχου,δεν ξερω,(αν και πιστευω οτι συμβαλλει ΠΟΛΥ λιγο αν μπαζεις απο αλλου...)

αλλα να ξερεις οτι η ηχομονωση ειναι συνδυασμος πολλων μα πολλων παραγοντων και μην επαναπαυτεις του στυλ ''εχω τζαμι μ αεριο δεν περναει τιποτα..''.

Αυτα για το αεροτζαμο.. ;D

Καλη συνεχεια φιλε μου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μήπως εννοεις τζαμι με κενο αέρα τρίπλεξ?

 

δωστε πληροφοριες κοστολόγια κτλ!

Οχι,ενα απλο διπλο τζαμι ειναι(με λιγο μεγαλυτερο παχος βεβαια)λιγο πιο ακριβο απ το απλο,που αντι για κενο αερος εχει ενα αεριο στο κενο.. ;D

Δεν ξερω τι αεριο ειναι.

Μαλλον μονωξειδιο του θειου...Λακη... ;D

(Ετσι λεγανε τον τζαμτζη που με το εβαλε για να λαλαω..ανενοχλητος κι εχει φριξει η γειτονια... ;D)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Foxxx, βλεπω αναπτυσσεται το θεμα σου..δωσε καλυτερες και περισσοτερες λεπτομερειες εν καιρω..είδες ποσοι ενδιαφερονται για το θεμα σου !?

θα γραφτουν και περισσοτερες λυσεις και αποψεις !

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τυνχανει να εχω ακριβως το ιδιο δωματιο (δωμα-πλυσταριο) στην ταρατσα μου σαν στουντιο...

με την ιδια ακριβως κλιση. απλα εχω 2 παραθυρα

παιζω κατα βαση ambiemt-electronica .

περαν των synths εχω παρει μια ηλεκτρονικη drums , λογω ογκου αλλα περισσοτερο λογω  μεταδωσης θορυβου .

εχει ντυθει εξ ολοκληρου με ρικοφον με παγιδες στις καθετες γωνιες και γυρω γυρω στο ταβανι.

το ταβανι εχει 2 σεντονια κολλημενα με scrats τα οποια λογω βαρους σχηματιζουν δυο καμπυλωγραμμα.

αν σε ενδιαφερει κατασκευαστικα, και κοστος τμ. ρικοφον(2 ειδη) και μπασσοπαγιδων κλπ κλπ . να σου πω.

καλες μουσικες!!!!

 

 

φιλε μου εχεις π.μ. 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

λοιπον μετα απο καμποσο καιρο μιας και προχωραω με ρυθμους χελωνας(ΚΡΙΣΗ  :'( ) εχω καποιες αποριες.

βασικα το δωματιο ειναι απο τσιμεντολιθο με αποτελεσματα υγρασιας σε 2 ντουβαρια του αυτο αλαξε τον τροπο σκεψης μου και εδω θελω την γνωμη σας.

σκεφτομαι εφοσων βγει ο σοβας και πεσει αλλος ποιο αποτελεσματικος στην υγρασια να ντισω τα ντουβαρια με το αφρολεξ το μπλε μονοτικο που βαζουν στις οικοδομες(ετσι ωστε να αντιμετοπισω το βρεξιμο και το μουχλιασμα μεθαυριο και τα παρω ολα στο χερι) και μετα να φτιαξω τον σκελετο που θα πεσει ο πετροβαμβακας(ποσο κενο ειναι καλο να υπαρχει μεταξυ αφρολεξ και πετροβαμβακα?).

τωρα για το θεμα της γυψοσανιδας σκεφτικα κανοντας διαφορες μελετες και διαβαζοντας διαφορα αναλογα post του NOIZ να ντισω τα τελαρα με τον πετροβαμβακα με ξυλινο ραμποτε και στο θεμα του πατοματος αντι για πετροβαμβακα να εβαζα αμμο.

 

την γνωμη σας και τα φωτα σας παρακαλω ::)

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άν έχεις υγρασία απο έξωτερικούς παράγοντες βροχή,κτλ θα πρέπει να το μονώσεις πρώτα απο έξω.Διαφορετικά ό,τι και να κάνεις μέσα θα πάει άχρηστο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άν έχεις υγρασία απο έξωτερικούς παράγοντες βροχή,κτλ θα πρέπει να το μονώσεις πρώτα απο έξω.Διαφορετικά ό,τι και να κάνεις μέσα θα πάει άχρηστο.

 

απο εξω θα ριξω τον σοβα και θα περαστει με αλλον ποιο μονοτικο ακομα και με ειδικη επιστρωση που κλεινει πορους θα βαλω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου