Προς το περιεχόμενο

JAMming with a HUBER !!!


JAM

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 64
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μπραβο, απο τις καλυτερες κιθαρες και σε ηχο και σε εμφανιση. Ο Νικολακης εκανε αριστουργιμα παλι. Απο το να πεταγες τα λεφτα σου σε καμια ΛΠ.... (Φωτια στους αμερικανους!!! :evil:) Τα εδωσες στο γειτονακι σου και πηρες και κιθαρα της προκοπης (και οχι μονο). Στα σχεδια μου εχω μια ορκα εγω αλλα δεν ξερω ακριβως ποτε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ jam

Η κιθάρα όντως άπαιχτη....το καπάκι είναι curly maple? an nai den έχω ακούσει τίποτα για τον ήχο του.

Επίσης το μανίκι ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ MAHOGANY ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΤΣΑΡΕΙ STO SUSTAIN ME TO SΩΜΑ ΟΠΩΣ ΣΤΙΣ LESPAUL, ΦΥΣΙΚ¶ ΒΑΛΕ ΒΡΑΖΙΛΙΑΝ ΣΤΟ ΦΡΕΤBOARD, OXI MONO GIATI EXEI HXO SUPER MELLOW ΑΛΛ'¶ ΜΥΡΙΖΕΙ ΚΑΙ ΩΡΑΙΑ ΤΟ ....ΜΗΜΕΝΟ . Ο Κουρμπής έχει μια signature suhr me fretboard brazilian το οποίο όταν το τρίψεις μυρίζει channell no5 kai βάλε....φιλιά καλώς να ορίσει

bokos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπραβο' date=' απο τις καλυτερες κιθαρες και σε ηχο και σε εμφανιση. Ο Νικολακης εκανε αριστουργιμα παλι. Απο το να πεταγες τα λεφτα σου σε καμια ΛΠ.... (Φωτια στους αμερικανους!!! :evil:) ..[/quote']

 

τα εχει..πεταξει ηδη αφου εχει μια gibson les paul οπως εχω κ εγω κ μονο πεταμα δεν μου φανηκαν τα λεφτα που εδωσα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Η κιθάρα επιτέλους έφτασε...μετά από μια τεράστια αναμονή - να΄ναι καλά η γερμανική και ελληνική courier...ο Huber έστειλε την κιθάρα στις 13/3 και έφτασε στα χέρια μου 30/3 !

 

¶ξιζε η αναμονή όμως μιας και η κιθάρα είναι αστέρι !!!

 

Ήχος κρύσταλο ,

φυσικό sustain άπειρο,

πλούσιες αρμονικές σε όλη την ταστιέρα,

τρομερό setup - το πιο ευκολόπαιχτο όργανο που έχω πιάσει,

τα ποτενσιόμετρα και οι διακόπτες σε τέλεια θέση για να τα ελέγχεις (το volume στην ιδανική θέση για volume παιξίματα-ανοίγματα),

αισθάνεσαι το μπράτσο να πάλλεται όταν παίζεις,

μαγνήτες καταπληκτικοί - ηλεκτρικά άψογα ! ακούνε τα τις δυναμικές των δαχτύλων και καθαρίζουν ομαλά.

Συνδυασμοί άπειροι, καθώς υπάρχουν 10 διαφορετικές θέσεις (5θέσιος + push-push pot που σπλιτάρει τους διπλούς...) Μόνη θέση χωρίς ενδιαφέρον είναι η 4η (neck+middle), που όμως μάλλον θα την αλλάξω και θα βάλω μόνο του τον μονό.

Πρώτη φορά ακούω κιθάρα να παίζει τόσο ωραία με κλειστά τελείως τα tone.

 

Βάρος : περίπου 2,5-3κιλά - πιο ελαφριά και από την tele μου !

 

Μοναδικό μειονέκτημα : Ήθελα και είχα ζητήσει το μπράτσο λίγο πιο παχύ...το μπράτσο της είναι σχεδόν ίδιο με της LesPaul μου (Standard 50's).

 

Εμφάνιση - Κατασκευή...απλά δεν μπορώ να εκφραστώ...οι φωτογραφίες μιλάνε από μόνες τις...

 

 

 

body3.jpg

body2.jpg

body1.jpg

back.jpg

headstock.jpg

headstock_back.jpg

frets.jpg

 

...και επί τω έργω...

ergo.jpg

ergo2.jpg

www.intravenus.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η φωτο αυτή αφήνει πολλά υπονοούμενα... και ταιριάζει στην περίσταση...:lol:

 

(το τελευταίο γράμμα που δεν φαίνεται είναι "ξ"... :roll: )

 

shifter7.jpg[/url]

 

αφιερωμένη στον antouan... :wink:

www.intravenus.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι τετοια βλεπω και μετα απορω που βλεπω στα ονειρα μου κιθαρες!!!

Αυτο το mapple με τα αστρικα νεφελωματα ειναι πανεμορφο.

Ανεβασε και soundclips να την ακουσουμε!!!!

Καλοπαιχτη!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

jam ποτε θα τσεκαρουμε το οργανο??????............ακομα? :lol:

 

Θα σας αφήσω λίγο σε αγωνία ακόμα... :lol:

 

Το βλέπω για μετά το Πάσχα που θα γυρίσω από Γιάννενα, θα σε πάρω τηλ να βρεθούμε στον Τόλη :wink:

www.intravenus.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου