Προς το περιεχόμενο

JAMming with a HUBER !!!


JAM

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιάννη με γεια και καλόπαιχτη κι από μένα!! ;)

 

Μόνη θέση χωρίς ενδιαφέρον είναι η 4η (neck+middle)' date=' που όμως μάλλον θα την αλλάξω και θα βάλω μόνο του τον μονό.[/quote']

 

Θα σου πρότεινα, αντί να βάλεις μόνο του τον μονό, να βάλεις neck+bridge σπλιταρισμένους για να έχεις έναν ήχο που να θυμίζει τον μεσαίο μιας tele ;)

 

Αυτή η θέση υπάρχει ήδη, η μεσαία θέση είναι neck+bridge (οπως στην lespaul). οποτε πατώντας το split γίνονται και οι 2 μονοί :wink:

www.intravenus.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 64
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Με γεια το..επιπλο!! :lol:

Δε μου λες .....την πηρες σε αυτο το finish για να ταιριαζει με τη ...σερβαντα στο καθιστικο????? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

 

εξω απο την πλακα ,,ΚΑΛΟΠΑΙΧΤΗ!! :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι ότι προτιμώ να την έχω κρεμασμένη στον τοίχο παρά να την παίζω... :lol:

 

Thanks :wink:

 

παρεπιμπτώντος, καλωσορίσατε πάλι elavd και superfunk...έχω χάσει κανένα επεισόδιο... :roll: ???

www.intravenus.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Λοιπον το συγκεκριμενο εργαλειο το δοκιμασα για ελαχιστο χρονικο διαστημα πριν απο λιγες ημερες...

 

Τι να πω....πρεπει να απραδεχτω οτι ο...γερμαναρας ειναι μεγαλο μαστορι.

 

«Παιχτικα» και κατασκευαστηκα η κιθαρα φυσικα εσκιζε (αυτο μας ελειπε αλλωστε για την τιμη της)

 

Ηχητικα ομως οντως με εξεπληξε.

 

Ηταν η πρωτη κιθαρα τετοιου τυπου που ακουγονταν «οργανικα» & ζεστα χωρις τον υπερκομπρεσσαρισμενο & κλινικο χαρακτηρα που εχουν συνηθως κιθαρες αυτης της φιλοσοφιας.

 

Οι μαγνητες της ηταν απλα «out of this word” και ισως οι μοναδικοι σπλιταρισμενοι humbuckers που ακουγονταν κατα 99% σαν μονοπηνιοι.....ο μονος ηχος που δεν «επιαναν» σε πειστικο βαθμο ηταν αυτος του bridge της τελεκαστερ....ενω οι "στρατ" ηχοι της ακουγονταν δραματικα ομοιοι με αυτους μια καλης hard tail strat...

 

Η γνωμη μου ειναι οτι οποιος σκεφτεται να αγορασει κιθαρα τετοιου τυπου καλο θα ηταν να δωσει τα λεφτακια του στον...γερμανο & ΟΧΙ στον γνωστο...Αμερικανο

 

Αν ηταν και SURF GREEN αντι για NTIVANOKASELA SPALTED MAPLE :) τοτε θα πλησιαζε πολυ την τελεια κιθαρα!!!

:lol: :lol: :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου