Προς το περιεχόμενο

JAMming with a HUBER !!!


JAM

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ολόκληρη ανάλυση έκανα πιο πάνω για το τι θα βάλω...(μόνο πορτατίφ δεν έβαλα που λέει και o science...) :lol:

 

Όσο για την τιμή' date=' 3200¤ είναι η αρχική τιμή αλλά στα πλαίσια της συνεργασίας μας με τον Ντούκα έγινε κάτι καλύτερο...[/quote']

 

 

Ρε παιδια να πω και εγω την αμαρτια μου σαν κολημενος που ειμαι;Γιατι να μην παρεις μια prs με τα ιδια λεφτα;

 

Kαι ποιος σου είπε ότι η PRS είναι καλύτερη από μια Huber ? :lol:

 

για μένα τουλάχιστον δεν είναι...από εκεί και πέρα είναι καθαρά υποκειμενικό :wink:

 

+ ότι σε μια PRS ΔΕΝ μπορώ να επιλέξω τι μανίκι θέλω, το πάχος του, το radius, το scale length, πόσους μαγνήτες πάνω, τι μαγνήτες, τι ξύλα, τι χρώμα, κτλ κτλ...με λίγα λόγια φτιάχνω μια κιθάρα ακριβως όπως την θέλω και την φαντάζομαι ! :wink:

 

Οκ ρε παλικαρε sorry μαλλον εχεις δικιο αφου δεν το εχω ψαξει καθολου το πραγμα με τις Huber.Καλοριζικη παντως και καλες πενιες :wink: . :idea: Α και μια τελευταια διαφοτιστικη ερωτηση.Στο site της huber διαβασα οτι οι μαγνητες της haussel πεζουν οτιδιποτε απο vintage μεχρι progressive ηχο.Οι Haussel της Huber ανοικουν στην κατοιγορια hi-end;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 64
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Οι Haussel (όπως όλες οι εταιρείες μαγνητών άλλωστε...) έχουν διάφορα μοντέλα μαγνητών από PAF για καθαρά vintage ήχο μέχρι και τους TOZZ που είναι για extreme output ! φαντάζομαι για metal κτλ... :wink:

 

Σαν deafault μαγνήτες να το πω έτσι... ο huber, αν δεν του ζητήσεις εσύ κάτι συγκεκρινένο, βάζει νομίζω τους vintage και vintage + όπου είναι πιο τσιμπημένοι από τους PAF και ίσως πιο ευέλικτοι για να παίξεις περισσότερα πράγματα...

www.intravenus.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες αργότερα...

Κάλλιο αργά παρά ποτέ !!!!!!

 

Σήμερα ο Huber έστειλε την κιθάρα μου, και εντός ημέρων θα την παραλάβω !!!!! :lol:

 

Οι φωτογραφίες νομίζω τα λένε όλα !!!

Οι μαγνήτες είναι Haussel Vintage με ξύλινα καπάκια...

 

3.jpg

10.jpg

5.jpg

9.jpg

1.jpg

6.jpg

7.jpg

www.intravenus.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΛΑ τα λεφτά η αφιέρωση στο headstock!

Καλές πενιές μάστορα!!!

Φυσικά το καταλαβαίνεις πως περιμένουμε FULL REVIEW μόλις σκάσει σπίτι το απίστευτο μωρό, ε; ;)

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΟΡΓΑΝΟΟΟΟΟΟ!!!!!!!!!

 

ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΗ ΓΙΑΝΝΗ!

 

Πραγματικά πανέμορφη!

 

Περιμένουμε κλιπς και reviews!!!

 

ΥΓ: Αλήθεια, πόσο στοιχίζει σε κάποιον να φτιάξει μια huber με αντίστοιχα specs?

..there's too much panic in this town...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σώμα κ μπράτσο : μαόνι

Καπάκι : spalted maple

ταστιέρα : brazilian rosewood

μαγνήτες : Haussel Vintage

ξύλινα knobs, καπάκια κλειδιών, κτλ...

1 δελφίνι Inlay στο 12

 

οι μαγνήτες splitάρονται...και σε συνδυασμό με τον μεσαίο βγαίνουν απίστευτα πράγματα ! :D

www.intravenus.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H κιθάρα κανονικά απλή κάνει γύρω στα 2900¤...

 

Με όλα τα extra που έβαλα εγώ (brazilian rosewood, headstock matched με το σώμα, μεσαίος μαγνήτης, ξύλινα καπάκια, spalted maple, inlays) βγήκε γύρω στα 3800¤,

 

όμως λόγω του συγκροτήματος και του ότι παραγγείλαμε 2 huber μαζί (πήρε μία και ο τραγουδιστής μας...), μας έκανε καλύτερη τιμή και ο Huber και ο Ντούκας και βγήκε φθηνότερα... :wink:

www.intravenus.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Niiiiiiiiiiiiiiiiiiice! Θέλω και'γω! Το spalted maple και τα ξύλινα knobs-βάσεις μαγνητών είναι απίστευτα!

 

Καλορίζικη, καλόπαιχτη κτλ στο max!

 

Βάλε κι άλλες φωτό να λιώσουμε! :):):):)

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου