Προς το περιεχόμενο

Blueridge BR-70


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εξαιρετικες.Ειδικα για τα ελαχιστα χρηματα που κοστιζουν..

 

Ζητω η ΚΙΝΑ!!

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόομα δν βρήκα χρονο για review :oops: Γενικώς είμαι πολύ ικανοποιημένος με το κιθαρόνι ειδικά για τα 600 που έδωσα... Θέλω μια βοήθεια όμως... Πώς ξεχωρίζεις ένα laminated ξύλο από το κανονικό;; Δν ξέρω μπορεί να είναι εύκολο η αυτονόητο αλλά πρώτη μου ακουστική είναι... Απλά ρωτάω γιατί οπτικά το ξύλο είναι rosewood.... Απλά όμως αποκλείεται σε αυτά τα λεφτά να μην είναι laminated.... Στο νετ όσο έψαξα αλλού έγραφε ότι είναι διαλεχτό rosewood αλλού laminated...Οπότε πρέπει να βγάλω άκρη μόνος μου...Help και έρχεται και το review....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο μονος τροπος να το δεις ειναι να..ξηλωσεις το καπακι και να δεις την τομη του πισω μερους & των πλαϊνων.. :lol:

 

Η δικη σου ειναι 100% laminated back & sides, τα solid back & sides μοντελα ειναι λιγο πιο ακριβα & εχουν τριψηφιο κωδικο.. :wink:

 

μη σκας ομως και πολυ μια και το σημαντικο σε μια ακουστικη ειναι το solid top :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα δεν σκάω!!!!! :D Σημασία έχει ότι ακούγεται υπέροχα και είναι και κούκλα.... Στο κάτω κάτω δεν έχει σημασία αν η λέξη laminated ακούγεται άσχημα εφόσον στο τεστάρισμα που έκανα δέν είχε τίποτα να ζηλέψει από τις αντοίστοιχες martin και taylor.... Για να μην πω ότι πριν μου πουν την τιμή της την ανέβαζα πάνω από το χιλιάρικο.... Την έψαχνα για ακουστική εδώ και μήνες (αυτός ήταν και ο λόγος εγγραφής μου στο Noiz!!!) Και έπεξα με 10αδες όργανα.... Για το δικό μου παίξιμο δεν υπήρχε καλύτερο value/price..... Απλά με το που μου είπαν ότι κάνει 600Ε πήγα στην κοντινότερη τράπεζα και την πήρα.... Μετά από μερικές μέρες μαζί της μπορώ να πω ότι είμαι ακόμα πιο ικανοποιημένος για την αγορά... Το μόνο που με ''χαλάει'' είναι το γιαλυστερό χρώμα... Όμορφο είναι δεν λέω αλλά προτιμώ πιο mat τις κιθάρες στην αφή... Ο ήχος είναι πολύ ισοροπημένος και δεν υποφέρει απο την έλειψη μεσαίων που είχα δει στις περισσότερες dreadnaught που δοκίμασα.... Δεν κομπρεσάρει καθόλου στο δυνατό παίξιμο και αποδίδει άριστα τις δυναμικές είται κάνεις μια απαλή ανάλυση ακόρντου είται παίζεις δυνατά συγχορδίες... Τα μπάσα είναι πολύ γέματα χωρίς να γίνονται μουντά και τα πρίμα μένουν εκει που πρέπει... Δυστυχώς δεν έχω μικρόφωνο να φτιάξω καποιο κλιπάκι αλλά τη συνιστώ ανεπιφύλακτα... Η απορία που μου μένει είναι πως γίνεται ένα κινέζικό laminated όργανο να ακούγεται τοσο καλά...Αλλά δεν το πολυψάχνω γιατί δεν με χαλάει :twisted: :twisted: :twisted: Αυτά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Με γειά την κιθάρα.

:lol: :lol:

Πράγματι η SAGA αυτή τη στιγμή, παρ'ότι κινέζικη, "δεν παίζεται".

Αλήθεια ποιός φέρνει BLUERIDGE στην Αθήνα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ την πήρα από τον Διαμαντόπουλο...Δεν τις είδα σε άλλο μαγαζί αλλά δεν ξέρω αν φέρνουν....Όσο συνιθίζω το παίξιμο στην ακουστική και βγάζω καλύτερο ήχο πορώνομαι ακόμα περισσότερο με την κιθάρα!!! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες αργότερα...
  • Administrator
Με γειά την κιθάρα.

:lol: :lol:

Πράγματι η SAGA αυτή τη στιγμή' date=' παρ'ότι κινέζικη, "δεν παίζεται".

Αλήθεια ποιός φέρνει BLUERIDGE στην Αθήνα;[/quote']

 

O Στόλλας.

 

http://www.stollas.com/search.asp?strSearch=gitane&x=0&y=0

http://www.stollas.com/search.asp?strSearch=blueridge&x=0&y=0

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου